Nuo parodontozės...
Kramtykite korius su medumi, mat juose, be medaus, yra žiedadulkių ir vaško. Taip sustiprinsite dantenas, nuvalysite dantų apnašas, išnaikinsite pūlinukus. Tinka ir kedrų aliejus. Pirštą apvyniokite bintu, užlašinkite ant jo kelis lašus kedrų aliejaus ir masažuokite dantenas. Taip reikia daryti kelis kartus per dieną. Vietoj kedrų aliejaus galima naudoti ne prasčiau gydančius aliejų mišinius, lygiomis dalimis imant kedrų, šaltalankių ar persikų aliejų mišinį, arba kedrų ir žuvies taukų mišinį.
Nuo depresinių nuotaikų...
Labai tinka baziliko aliejus. Jis gerina nervų sistemos tonusą, mažina nerimą, nuovargį. Vartojama inhaliacijoms (į vonelę įlašinami keli aliejaus lašai), vonioms (įlašinama keliasdešimt lašų), masažams. Tiesa, reikia įsidėmėti, jog perdozavus šio aliejaus gali išsivystyti atvirkštinė reakcija - depresiniai pojūčiai gali dar labiau sustiprėti! Beje, tokių procedūrų reikėtų atsisakyti nėščioms moterims.
Nuo spuogų...
Išbandykite efektyviai veikiančius vaistažolių preparatus. 2 arbatinius šaukštelius trispalvės našlaitės žiedų ir lapų užplikykite 700 ml virinto vandens, palaikykite valandą, perkoškite. Gerkite po pusę stiklinės tris kartus per dieną.
Medetkų žiedus užpilkite alyvų aliejumi (santykiu 1:5), palaikykite savaitę, perkoškite ir tepkite spuoguotas kūno vietas.
Kasdien spuoguotą veidą valykite šviežiai paruoštomis petražolių sultimis. Gydymosi trukmė - mėnuo.
Ant spuoguotos odos kasdien kelis kartus uždėkite krienų šaknų košelės (plonu sluoksniu).
Spuogus gydo putinų uogos (jų kasdien reikia suvalgyti bent po šaukštą, valgyti su kauliukais), svogūnai, česnakai (jie žudo mikrobus, valo kraują), gervuogių ir miško žemuogių sultys.
Jei veido oda riebi, patartina ją dažnai įtrinti mėtų antpilu (100 g mėtų užplikyti 500 ml verdančio vandens).
Nuo peties skausmo...
Peties skausmas dažnai atsiranda staiga, netikėtai, nepatyrus jokios traumos. Tampa skausmingas bet koks rankos judesys. Dėl to blogėja savijauta, kankina nemiga, krenta darbingumas.
Tokį skausmą dažniausiai sukelia padidėjęs raumens jautrumas ir kalcio druskų susikaupimas tarp žasto ir mentės kaulo.
Ligonis dažniausiai stengiasi skaudamos rankos nejudinti. Taip daryti nereikia! Mat dėl nejudrumo skausmas ilgiau nepraeis! Skausmą padeda pašalinti būtent priverstiniai judesiai. Taigi pajautę skausmą petyje, ranką mosuokite į priekį, atgal, sukite ratu. Taip darykite keletą kartų per dieną, mažiausiai penkias minutes. Tokia mankšta pagerina kraujotaką, taigi ir savijautą. Jei rankos nejudinsite, gali atsirasti suaugimų, ir skausmai ims kamuoti be perstojo.