• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Buvęs generalinis prokuroras Kazys Pėdnyčia į darbą sugrąžintas nebus. Tai ketvirtadienį nusprendė Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas. Teismo aiškinimu, nei Prokuratūros, nei kiti įstatymai nenumato galimybės, kad, paaiškėjus, jog generalinis prokuroras atleistas neteisėtai, jis būtų grąžinamas į pareigas.

REKLAMA
REKLAMA

Kadangi pareiškėjo į darbą grąžinti nėra galimybės, teismas mano, kad jo teisės turi būti ginamos priteisiant jam piniginę kompensaciją. Galutine ir neginčijama teismo nutartimi K.Pėdnyčiai priteista 217 tūkst. 344 litų ir 6 centų piniginė kompensacija.

REKLAMA

Tenkindama atsakovo Generalinės prokuratūros apeliacinį skundą, išplėstinė teisėjų kolegija konstatavo, jog kompensacija už neteisėtą atleidimą iš pareigų pareiškėjui turi būti priteisiama ne iš Generalinės prokuratūros, o iš Lietuvos valstybės.

K.Pėdnyčia teismuose siekė, kad jo atleidimas 2000-ųjų gruodį buvo pripažintas neteisėtu, priteista piniginė kompensacija ir jis būtų grąžintas į pareigas.

REKLAMA
REKLAMA

Pareiškėjo ryžtą sugrįžti į generalinio prokuroro postą sustiprino sausio pabaigoje Konstitucinio Teismo priimtas jam palankus sprendimas. Teismas tuomet nustatė, kad prieš dvejus metus įstatymu nustatyta generalinio prokuroro skyrimo ir atleidimo tvarka prieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui - Konstitucijai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau Vilniaus apygardos administracinis teismas, gegužę pripažinęs K.Pėdnyčios atleidimą neteisėtu ir už priverstinę pravaikštą priteisęs kompensaciją, į buvusias pareigas jo negrąžino.

"Šito teismo sprendimą ginčijau iš dalies - dėl kompensacijos ir negrąžinimo į darbą. Kompensaciją man priteisė, remdamiesi Prokuratūros įstatymu, o ne Darbo kodeksu, kaip turėjo. Man nereikia neteisėtų kompensacijų", - yra sakęs K.Pėdnyčia. K.Pėdnyčia BNS teigė į darbą norėjęs sugrįžti "dėl principų".

REKLAMA

"Kodėl tada, kai mane į gatvę išmetė kaip šunytį, niekas nepagalvojo, kaip bus su tuo žmogumi, juk visą gyvenimą pradirbau valstybei. Dabar kažkodėl galvojama, kaip bus su Antanu Klimavičiumi (dabartinis generalinis prokuroras - BNS)", - retoriškai klausė K.Pėdnyčia.

"Man ne pinigai svarbiausi šiuo atveju, o idealusis faktorius - mane tenkintų, jei grąžintų į darbą. O paskui aš galėčiau ir atsistatydinti", - sakė jis.

REKLAMA

Šiuo metu savo įsteigtoje advokatų kontoroje kartu su sūnumi dirbantis K.Pėdnyčia BNS yra sakęs, kad neatmetąs galimybės kreiptis į Europos žmogaus teisių teismą Strasbūre, jei aukščiausios instancijos administracinis teismas priimtų jam nepalankų sprendimą.

2000 metų lapkritį Seimas priėmė prezidento Valdo Adamkaus dekretu teiktas Prokuratūros įstatymo pataisas, kuriomis buvo nustatyta nauja generalinio prokuroro skyrimo ir atleidimo tvarka. Pataisos numatė, kad generalinį prokurorą skiria prezidentas Seimo pritarimu. Iki tol generalinį prokurorą skirdavo Seimas Teisės ir teisėtvarkos komiteto siūlymu.

Pataisoms įsigaliojus, nutrūko tuometinio Seimo paskirto generalinio prokuroro K.Pėdnyčios įgaliojimai. Šalies generalinio prokuroro postą užėmė A.Klimavičius, kurį parėmė viena į valdžią atėjusių jėgų - socialliberalai.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų