• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dovanėlė policijos dienai

Remigijus RAINYS

Matyt, policijos angelai sargai paslydusius saviškius saugo ne taip rūpestingai, nes profesinės šventės išvakarėse leido į areštinę uždaryti net du Kauno rajono policijos komisariato konvojavimo grandies policininkus Tomą Vasiliauską (22 m.) ir Arūną Budrį (32 m.). Pareigūnai įtariami dalyvavę nusikalstamo susivienijimo veikloje ir vagystėmis. Drauge su šiais konvojavimo policininkais, kurie anksčiau patys lydėdavo į teismą ar areštinę panašaus plauko vagišius, dabar šį takelį mynė dar trys Kauno technologijos universiteto, Prekybos ir verslo mokyklos bei Technikos kolegijos studentai Marius Trepulis (21 m.), Darius Budnikas (21 m.) ir Mindaugas Tamošiūnas (22 m.), kuriems pateikti tokie patys įtarimai. Visą penketuką teismas leido suimti trims mėnesiams.

REKLAMA
REKLAMA

Jaunuoliai "pasižymėjo" tuo, kad įtariami įvykdę daugiau nei 100 nusikaltimų: žaibiškų vagysčių iš parduotuvių, butų ar namų bei automobilių grobimų. Visus savo žygius "spartuoliai" suspėjo įvykdyti tik per praėjusius ir šiuos metus. Visi gaujos nariai, išskyrus kaunietį A. Budrį gyveno Garliavoje, tačiau nesivaržė įsibrovinėti net į kasdieną sutinkamų pasiturinčių kaimynų namus ir išsinešti jų buitinę vaizdo ir garso techniką, meno ir juvelyrinius dirbinius, drabužius, alkoholinius gėrimus. Įkliuvo niekadėjai taip pat Garliavoje, po pakartotinės žaibiškos vagystės "Iki" prekybos centre, įsikūrusiame S. Lozoraičio gatvėje. Dar rugsėjo pradžioje apie antrą valandą nakties išdaužę šiame perkybos centre įsikūrusio bendrovės "Mobilaus ryšio telefonai" skyriaus durų stiklą nusikaltėliai per kelias minutes išnešė seifą su 73 mobiliojo ryšio telefonais. Bendrovei padaryta daugiau nei 28000 litų nuostolio.

REKLAMA

Po nusikaltimo "Tele 2" paslaugų platintojų bendrovė atsisakė anksčiau jų patalpas saugojusios saugos tarnybos paslaugų ir sudarė sutartį su Kauno miesto Vyriausiojo policijos komisariato apsaugos skyriumi, seifą, kuriame nakčiai sudėdavo prekes, pritvirtino prie grindų. Įvykį tyrę pareigūnai tikėjosi, kad vagys savo išpuolį pakartos ir neapsiriko; per kruopščiai parengtą Kauno rajono policijos komisariato organizuoto nusikalstamumo poskyrio ir Kauno apygardos prokuratūros organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus operaciją, visi grupės nariai buvo sulaikyti su įkalčiais, vos suspėję sugrįžti į namus po pakartotinės žaibiškos vagystės. Naują tos pačios bendrovės seifą su telefonais jaunuoliai sugebėjo ištempti vos per 35 sekundes, net nenujausdami, kad jų rekordas kruopščiai fiksuojamas. Kaip nenuginčijamą patvirtinimą, kuriuo galima būtų neabejoti įregistruojant greituolius į Lietuvos rekordų knygą, pareigūnai galės pateikti ir dalį įtariamųjų namuose rastų ką tik pagrobtų mobiliųjų telefonų. Kratų metų nemažai vogtų daiktų ir nusikaltimų įrankių rasta visų įtariamųjų namuose ir M. Tamošiūno, bei jo tėvo garažuose.

Pirminio tyrimo metu nustatyta, kad grupės nariai ne visuomet vogti eidavo visi kartu: nusikaltimus darydavo ir dviese, ir penkiese. Nepaisant to, kad A. Budrys amžiumi ir patirtimi buvo vyriausias, tačiau gaujos lyderiu jis nelaikomas. Konkrečiam nusikaltimui paprastai vadovaudavo jo sumanytojas, suradęs prastai saugomą parduotuvę ar gyvenamąjį namą. 1995 metais baigęs tuometinę aukštesniąją policijos mokyklą, Arūnas Budrys iki pernai pradėdamas dirbti Kauno rajono policijos konvojavimo grandyje kurį laiką darbavosi miesto apsaugos policijoje, todėl gerai žinojo saugos tarnybų darbo niuansus, jų operatyvumo galimybes ir galėjo konsultuoti savo bendrus, tačiau pats į žaibiškas vagystes veltis vengė. T. Vasiliauskas, praėjusiais metais užbaigęs Lietuvos teisės universiteto Kauno policijos fakulteto teisės ir policijos veiklos programos įvadines studijas, bei tik nuo rugsėjo mėnesio pradėjęs dirbti Kauno rajono policijoje nebuvo toks atsargus kaip jo kolega.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų