• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šią savaitę Ženevoje (Šveicarija) vyko FIBA Pasaulinės medicinos komisijos kasmetinis posėdis, kuriame dalyvavo Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) vyriausioji specialistė gydytoja antidopingo programai Rima Berlovienė.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jos, FIBA posėdyje buvo pateiktos ataskaitos iš 2002 metais vykusių pasaulio ir Europos krepšinio čempionatų, FIBA Pasaulinės medicinos komisijos ataskaita, posėdžio dalyviai išklausė praėjusių metų Pasaulinės antidopingo agentūros (WADA) nepriklausomos stebėjimo grupės atstovų ataskaitą.

REKLAMA

Prieš savaitę FIBA pasirašė sutartį su WADA, visiškai pritardama jos reikalavimams. Kaip sakė R. Berlovienė, praėjusiais metais per pasaulio, Europos krepšinio čempionatus ir varžybas įvairiose lygose iš paimtų dopingo testų trys buvo teigiami - Turkijos, Graikijos ir Brazilijos krepšininkų.

REKLAMA
REKLAMA

Testai patvirtino krepšininkus vartojus anabolinį steroidą nandroloną. Dažnai teigiamas testas dėl šio preparato vartojimo būna dėl maisto papilduose esančių tam tikrų komponentų. Todėl FIBA išsiųs įspėjimus visiems 212 savo narių, kad šalių federacijos atidžiau sektų, kokius maisto papildus vartoja krepšininkai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Posėdžio dalyviai aptarė ir kovo 3-5 dieną Kopenhagoje žadamą priimti pasaulinį WADA antidopingo kodeksą.

FIBA Medicinos komisijos narys Costas Parisis, kuris yra Graikijos krepšinio federacijos Medicinos komisijos primininkas, o dabar dar vadovauja ir 2004 metų Atėnų olimpinių žaidynių medicinos tarnybai, papasakojo, kaip rengiamasi sportininkų medicininiam aptarnavimui ir dopingo kontrolei būsimoje olimpiadoje. Anot jo, olimpinio kaimelio medicinos punktui yra nupirkta pati moderniausia medicininė įranga. Visi sportininkai prieš žaidynes turės pasirašyti sutikimą, kad leidžia imti kraujo ir šlapimo mėginius dopingo testams. Visiems sportininkams, iki starto likus ne daugiau kaip 48 valandoms, bus privalomai tikrinamas kraujas. Ypač didelis dėmesys bus kreipiamas į lengvosios atletikos, kanojų ir baidarių irklavimo, dviračių sporto, šiuolaikinės penkiakovės, irklavimo, triatlono, plaukimo atstovus.

REKLAMA

"Gana daug problemų kyla dėl savanorių. Vien medicinos tarnybai jų reikia apie 3000, dar 500 - dopingo kontrolei. Visi šie žmonės privalo turėti medicininį išsilavinimą. Taigi surinkti tokį skaičių kompetentingų žmonių sudėtinga, juolab kad daugelis be atlyginimo dirbti nesutinka", - dalijosi savo įspūdžiais R. Berlovienė.

Posėdyje taip pat numatyti 2003 metų darbo planai, sudarytos nepriklausomų stebėtojų grupės, kurios vyks į krepšinio čempionatus. R. Berlovienė paskirta stebėti Kroatijoje vyksiančias pasaulio jaunių merginų krepšinio pirmenybes.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų