Pirmosios daržo patvoryje sužaliuoja dilgėlės ir kiaulpienės. Iš šių augalų galima išpešti naudos ir sau - ypač kai po žiemos organizmui trūksta vitaminų, mikroelementų, pektinų, organinių rūgščių, fermentų. Pienėse ir dilgėlėse gausu C ir B vitaminų, mineralinių medžiagų, karotino.
Pienių lapai reguliuoja medžiagų apykaitą, stimuliuoja virškinimą, mažina kraujo spaudimą, rekomenduojami sergant reumatu. Štai keli paprasti receptai iš šių augalų.
Kiaulpienių lapų desertas
2 saujos jaunų kiaulpienių lapų, pusė citrinos, 1 šaukštas medaus, 5-6 graikiniai riešutai.
Visas kiaulpienių lapų kartumas slypi išilginėse lapų gyslose, todėl žaliąją dalį nuskabykite, o baltąsias gyslas nupjaukite. Lapelius švariai nuplauname ir smulkiai supjaustome, įdedame medaus, apšlakstome citrinos sultimis ir sumaišome, apibarstome trupintais riešutais.
Dilgėlių salotos
200 g jaunų dilgėlių, 25 g susmulkintų graikinių riešutų, 1 citrina.
Dilgėles nuplauname, sudedame į sietelį ir minutę panardiname į verdantį vandenį. Nuvarviname ir susmulkiname. Graikinius riešutus apipilame ketvirčiu dilgėlių nuoviro, įvarviname citrinos sulčių ir užpilame ant dilgėlių. Puošiame citrinos riekele.
Dilgėlių sriuba
500 g dilgėlių, 1 šaukštelis miltų, 1 kiaušinis, prieskonių, 1 svogūno galvutė, aliejaus.
Dilgėles nuplauname, perpilame verdančiu vandeniu, nuvarviname ir smulkiai supjaustome. Sudedame į verdantį vandenį ir įdedame prieskonių. Pagardiname aliejuje pakepintais miltais, susmulkintu ir pakepintu svogūnu. Susmulkiname kietai virtą kiaušinį. Į išvirtą sriubą įdedame grietinės ir susmulkinto kiaušinio. Dilgėlių sriubą galima paįvairinti morkomis, rūgštynėmis.