Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, per pirmąjį šių metų ketvirtį sunaikinta 77,093 tūkst. litrų konfiskuoto etilo alkoholio ir alkoholinių gėrimų - 5,5 karto daugiau nei praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu (13,867 tūkst. litrų).
Per tris šių metų mėnesius sudeginta 932,8 tūkst. pakelių cigarečių ir 4,5 tonos tabako žaliavos - beveik 30 kartų daugiau nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį (31,963 tūkst. pakelių cigarečių).
Pasak VMI Patikrinimų skyriaus vyriausiojo specialisto Igorio Kuncevičiaus, tai byloja tiek apie išaugusią kontrabandą, tiek apie geresnį pasienio bei muitinės tarnybų darbą.
Praėjusių metų duomenys rodo, kad alkoholio produkcijos sunaikinta 30 proc. mažiau nei ankstesniais metais, tačiau sudegintų cigarečių kiekis išaugo beveik du kartus.
Pernai šalyje buvo sunaikinta 85,6 tūkst. litrų alkoholio produktų - 6,9 tūkst. litrų etilo alkoholio ir 85,6 tūkst. litrų alkoholinių gėrimų. 2001 metais buvo sunaikinta 122 tūkst. litrų įvairaus konfiskuoto alkoholio.
Pernai sudeginta 2,114 mln. pakelių cigarečių - per 2001 metus jų sudeginta 545 tūkst. pakelių.
Vyriausybė trečiadienio posėdyje numato keisti šiuo metu galiojančią alkoholinių gėrimų ir tabako gaminių naikinimo tvarką - Teisingumo ministerija siūlo atsisakyti ribojimo, kad alkoholio produktai turi būti kaupiami, kol susidarys 100 litrų, numatoma, kad bus naikinamas ir alus, o nedideliems alkoholio ir tabako kiekiams būtų taikoma supaprastinta naikinimo tvarka.
Projekte ketinama konfiskuotų ar kitaip valstybės naudai perduotų tabako gaminių ir alkoholio produktų naikinimą pavesti ikiteisminį tyrimą atlikusiai, o administracinių teisės pažeidimų bylose - sprendimą dėl sunaikinimo priėmusiai institucijai. Taip tikimasi sutrumpinti saugojimo terminus ir sutaupyti valstybės biudžeto lėšų.
Neoficialiais duomenimis, vienos tonos alkoholinių gėrimų sunaikinimas kainuoja tūkstantį litų. Į šią sumą neįskaičiuojamas jų saugojimas, įvairių pareigūnų sugaištamas darbo laikas.
ELTA