• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Bloga žinia tiems, kurie, įsimaišę į nepažįstamų žmonių minią, mėgsta stebėti kitus, patys likdami šešėlyje. Neapsigaukite: pažinčių radarai kitiems konferencijos, mugės, parodos ar net kokteilio vakarėlio dalyviams leidžia matyti jus kaip nuluptus. Suprantama, tokia galimybė suteikiama ir jums.

REKLAMA
REKLAMA

Nenustebkite, jei atvykę į užsienyje rengiamą konferenciją vietoj įprastinės prie atlapo segamos kortelės su savo vardu ir pavarde gausite ant kaklo dėvėti ar kišenėje nešioti skirtą elektroninį įrenginuką. Tai vadinamieji pažinčių radarai. Jų dėka renginio dalyviai sužinos jūsų pateiktą informaciją apie save, o jūs savo ruožtu žinosite, kurie iš kelių šimtų ar tūkstančių čia esančių žmonių jums yra reikalingiausi ir kaip juos susižvejoti nepažįstamųjų minioje. Šios interaktyvios asmens identifikavimo priemonės labai praverčia ir renginių organizatoriams: jie gali sužinoti, kiek laiko prie kurios kompanijos stendo praleido kompanijos X į parodą atsiųstas darbuotojas X. Y., su kuo dažniausiai kalbėdavosi K. L., kokius seminarus rinkdavosi M. N., ką labiausiai domino tam tikri pristatymai ir t.t.

REKLAMA

Niujorke įsikūrusi kompanija “nTAG Interactive” (http://www.ntag.com) neseniai pristatė savąjį pažinčių radaro variantą - ant kaklo nešiojamą įrenginuką “nTAG”, turintį dviejų eilučių LCD ekraną, bevielio RFID (radio frequency identification) technologiją naudojančio ryšio jungtį ir 128 KB atminties. Įrenginukas turi 3 klavišus, kurie leidžia naudotis meniu ir peržiūrinėti “nTAG” priimamą informaciją. RFID dėka kiekvienas renginyje naudojamas pažinčių radaras, bevieliu ryšiu susisiekiantis su centriniu serveriu, yra identifikuojamas ir papildomas vartotojo pageidaujama informacija. Serveryje yra visų renginio dalyvių duomenys, surinkti per išankstinį registravimąsi. Į jį taip pat persiunčiama informacija, kuri gaunama nuskaitant dalyvių dėvimų “nTAG” įrašus, tad serveris atlieka ir “nTAG” aplikacijų valdymo centro paskirtį.

REKLAMA
REKLAMA

Tarpusavyje “nTAG” įrenginukai bendrauja infraraudonųjų spindulių ryšiu: jis užmezgamas automatiškai 0,9-1,5 metro atstumu, kai abu pažinčių radarai nukreipti vienas į kitą. “nTAG” ekranėlyje galima perskaityti ne tik pirmą kartą matomo žmogaus vardą, bet ir sužinoti, kokie bendri dalykai jus sieja - pavyzdžiui, tam tikra tyrimų sritis, produktų grupė ar …aistra žvejybai. Suprantama, kad perskaičius tokią informaciją savo pažinčių radaro ekranėlyje susipažinti ir bendrauti daug paprasčiau. Reikalingų žmonių paieškos prioritetus pagal tam tikrus požymius kiekvienas renginio dalyvis gali nusistatyti pats prisijungdamas viešojo naudojimo staliniais ar nešiojamaisiais kompiuteriais prie centrinio “nTAG” serverio. Savo pažinčių radarą galima nustatyti ir taip, kad jums per keletą metrų priartėjus prie žmogaus, kurį pasirinkote iš renginio dalyvių duomenų bazės, jis perspėtų jus garsiniu signalu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

“nTAG” ne tik didina masinių renginių dalyvių produktyvumą suteikdami patogesnę ir efektyvesnę socialinių kontaktų užmezgimo galimybę (galite susirasti ir susipažinti su jums reikiamais žmonėmis pagal tam tikrus nustatytus kriterijus), bet ir informuodami apie renginio dienotvarkės pakeitimus, organizatorių pasiųstomis žinutėmis pranešdami papildomą informaciją, leisdami dalyvauti apklausose ir t.t. Nebereikia nė raustis po piniginę ar kišenę ieškant savo vizitinės kortelės - savo kontaktinius duomenis galima infraraudonaisiais spinduliais pasiųsti tiesiai į kito dalyvio įrenginuką. Per renginį sukauptą kontaktinę informaciją jam pasibaigus galima persikelti į savo kompiuterį, perrašyti į laikmeną, išsispausdinti ar išsiųsti el. paštu.

REKLAMA

Priklausomai nuo dalyvių skaičiaus ir pageidaujamų taikymų programavimo darbų sudėtingumo renginius organizuojančių kompanijų nuomojami “nTAG” gali kainuoti nuo 40 iki 90 JAV dolerių.

Savus pažinčių radarų sprendimus yra pristačiusios ir kelios kitos kompanijos. Antai Šveicarijos kompanija “Shockfish” (http://www.spotme.info) yra sukūrusi kišeninį “Linux” valdomą kompiuteriuką, į kurį galima įrašyti nuotraukas ir šitaip renginio metu lengviau susirasti reikiamus žmones, kurių niekad anksčiau nesate matę. Šis pažinčių radaras praneša, kada jus dominantis asmuo atsiduria nuo jūsų per 1-3 metrus - kitaip nei “nTAG”, jis net parodo jo nuotrauką. JAV nacionalinis superkompiuterių taikymų centras yra sukūręs savąją pažinčių radarų technologiją, pavadintą “IntelliBadge” (http://intellibadge.ncsa.uiuc.edu). Ji nenaudoja RFID - apsiriboja tik infraraudonuoju ryšiu tarp renginio dalyvių “sumaniųjų” tapatybės kortelių, kuris leidžia susirasti panašių interesų žmones.

Kai kurie pažinčių radarai jau buvo sėkmingi išbandyti didelėse parodose ir jau ruošiami komerciniam naudojimui. Visai galimas dalykas, kad po kelerių metų ir Lietuvoje išnyks laikraštiniai ar internetiniai pažinčių skelbimai: apie tai, kad pagaliau susitikote pageidaujamo amžiaus, plaukų spalvos ar krūtinės apimties merginą, kuri ieško būtent jūsų ūgio, sudėjimo, amžiaus ir pajamų vyriškio, pypsėjimu praneš ant kaklo kybantis pažinčių radaras…

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų