• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dviračio išradinėti vis neatsibosta, o asmeninį kompiuterį, koks jis bebūtų - stalinis, nešiojamasis, kišeninis ar planšetinis - retas pajėgtume įsivaizduoti kitokį, nei stačiakampę dėžutę su ekranu ir mygtukais. Japonijos bendrovė NEC pabandė sulaužyti mąstymo stereotipus.

REKLAMA
REKLAMA

Juos stiprina Moore’o dėsniui vis dar paklūstanti kompiuterija ir vis didesnį kompaktiškumą siūlančios technologijos: kompiuterių našumas be perstojo didėja, jų dydį, išskyrus naudojančių išorinius monitorius, iš esmės lemia tik ekrano matmenys. Tad ateities kompiuteriui, galia lenkiančiam dabartinius stalinius, vaizduotė be didelių pastangų pasiruošusi suteikti rankinio laikrodžio pavidalą.

REKLAMA

Tačiau NEC turi kitokią ateities kompiuterio viziją. Įsivaizduokite penkis ant stalo padėtus rašiklius. Tai “NEC Design” (http://www.nec-design.co.jp/showcase/#pism) sukurto “P-ISM” rinkinio sudedamosios dalys. Savo konceptualaus ateities kompiuterio prototipą NEC ketina pristatyti parodoje “CeBIT 2004”.

REKLAMA
REKLAMA

Penki “P-ISM” rašiklio pavidalo elektroniniai įrenginiai atlieka skirtingas funkcijas: vienas iš jų yra mobiliojo ryšio telefonas su ranka užrašomos informacijos įvedimo galimybe, antrasis atlieka virtualios klaviatūros paskirtį, trečias veikia kaip miniatiūrinis projektorius, ketvirtas - kaip skaitmeninis fotoaparatas, vaizdo kamera ir skeneris, o penktas - kaip kompiuterio sisteminis blokas. Visi “P-ISM” komponentai tarpusavyje sujungti trumpo nuotolio bevieliu ryšiu, o per mobiliojo telefono modulį gali prisijungti ir prie interneto. Rašikliams skirta specialus laikiklis, kuris pakrauna įrenginių baterijas ir atlieka duomenų talpyklos paskirtį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

“P-ISM” koncepcijos autorius Toru Ichihashi sako, kad tokiam radikaliam kompiuterio pavidalo pertvarkymui jį įkvėpė filmai apie Jamesą Bondą. Tačiau, pasak dizainerio, “P-ISM” rašikliai yra kur kas arčiau tikrovės, nei agento 007 demonstruotas techninis arsenalas. Iš visų penkių rašiklių laiko požiūriu labiausiai neapibrėžti yra CPU bloko ir duomenų talpyklos/kroviklio moduliai. “Telefoninis rašiklis”, susidedantis iš mobiliojo telefono, daviklio rašysenai fiksuoti, “Bluetooth” mikroschemos, ausinės bei kitų komponentų, bus pagamintas pagal nustatytą tvarkaraštį - darbai jau netoli pabaigos. Kiek vėliau nei telefonas turėtų būti užbaigtas ir rašiklyje sumontuotas LED projektorius, galintis rodyti ekrane 1024x768 taškų raiškos vaizdą. Virtualiai klaviatūrai panaudotas bendrovės “Canesta” sprendimas - vartotojo pirštai “spaudys” ant bet kokio lygaus paviršiaus veikiančios projekcinės klaviatūros mygtukus. Baigiamas ruošti ir vaizdo kameros bei skenerio paskirtį atliksiantis sistemos komponentas.

REKLAMA

“P-ISM” prototipas kainuos bendrovei apie 30 000 JAV dol. Parodyti, kad tokia ateities kompiuterio vizija yra įgyvendinama, NEC yra ne mažiau svarbu, nei komerciškai ją įgyvendinti. Pasak “P-ISM” autoriaus, elektroninių “rašiklių” perspektyvą labiausiai lems kaina ir baterijų veikimo trukmė. Toru Ichihashi ir jo kolegų darbas nenueis veltui net ir tuo atveju, jei niekuomet nebūtų pradėta masinė “P-ISM” masinė gamyba. Ši naujovė sustiprina “NEC Design” kaip vienos iš svarbiausių IT technologijų dizaino dirbtuvių reputaciją.

Nors NEC pavyko dar kartą išrasti dviratį, važiuoti juo kiekvienam kompiuterių vartotojui tektų mokytis iš naujo. Bene didžiausias rūpestis - kaip nepamiršti susidėti į kišenę visų penkių rašiklių ar neprileisti prie savo darbo stalo išsiblaškiusių kolegų, galinčių mašinaliai nukniaukti svarbiausius jūsų duomenis…

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų