Burokėlių sultys nuo seno buvo naudojamos dantų skausmui malšinti, kraujavimui stabdyti, sergantiesiems plaučių ligomis gydyti. Burokėliais buvo gydoma ir sloga, ir skorbutas. Šiuolaikinė medicina šias sultis rekomenduoja anemiškiems, sergantiems kepenų ligomis, ateroskleroze žmonėms, jei užkietėję viduriai, kaip organizmo atsparumą stiprinančią priemonę. Paprastai burokėlių sultys geriamos po pusę stiklinės per dieną, likus 15-20 minučių iki valgio. Kadangi šios sultys ypatingu skoniu nepasižymi, geriau jų įmaišyti į kitus gėrimus ar kokteilius.
Burokėlių gėrimas. Sutarkuokite burokėlį, užpilkite šalto virinto vandens, uždenkite ir vėsioje vietoje palaikykite per naktį. Iš ryto nukoškite, įsunkite citrinos sulčių, pagardinkite medumi arba cukrumi. Gerti šaltą.
Burokėlių gira. Nuplaukite, nuskuskite ir smulkiai supjaustykite pusę kilogramo burokėlių, sudėkite į molinį ąsotį ir užpilkite verdančiu vandeniu. Įberkite 20 gramų cukraus ir įmeskite sudžiūvusios duonos plutelę. Ąsotį pridenkite audeklu ir 5 paras palaikykite šiltoje patalpoje. Po to ąsočio turinį nukoškite, pagardinkite pagal skonį druska ir cukrumi, įberkite smulkiai pjaustytų krapų arba petražolių.
"Šiaurės" gėrimas. Nulupkite porą raugintų agurkų, sutarkuokite smulkia tarka. Išmaišykite dviejų kaimiškų kiaušinių trynius su valgomu šaukštu augalinio aliejaus. Į litrą burokėlių giros sudėkite tarkuotus agurkus ir kiaušinio trynius. Gerai išmaišykite. Vietoj raugintų tinka ir šviežūs agurkai.
"Vienuolyno" gėrimas. 2 valgomi šaukštai burokėlių sulčių, stiklinė rūgpienio arba kefyro, po arbatinį šaukštelį erškėtuogių užpilo, juodųjų serbentų ir šermukšnių sulčių. Šis gėrimas labai naudingas nėščiosioms.