Europos Komisija nesitiki didelio darbo jėgos antplūdžio iš dešimties naujų narių po ES plėtros gegužės 1-ąją. Anot atliktos studijos, tik vienas procentas visų darbuotojų iš būsimųjų ES narių ketina ieškotis darbo senosiose ES valstybėse.
Skaičiais tai būtų apie 220 tūkst. žmonių kasmet. Išplėstoje ES gyventojų skaičius sudarys 450 milijonų.
Derybose dėl ES plėtros pirmiausiai Vokietija ir Austrija reikalavo pereinamojo laikotarpio darbo jėgos judėjimui. Šį terminą dabartinės ES šalys gali nustatyti individualiai. Jis gali siekti iki septynerių metų.
ES Gyvenimo ir darbo sąlygų gerinimo fondas konstatuoja: "Apskritai imigracija bus daug mažesnė nei viešose diskusijose prognozavo kai kurie politikai". Anot duomenų, susidomėjimą dirbti užsienyje pirmiausiai rodo jauni, gerai išsilavinę ir šeimos nesukūrę žmonės iš naujųjų ES šalių. Tai būtų palanku juos priimsiančioms valstybėms, tačiau galėtų sukelti problemų jų gimtosiose šalyse.
Šiam tyrimui buvo apibendrinti 2002 metų pavasarį atliktų apklausų duomenys. Nėra informacijos apie tai, kurios šalys tarp darbo ieškančių asmenų būtų populiariausios.
dpa-ELTA