Dar vis nesibaigia skandalas, kilęs po to, kai iš Kaltanėnų parapijos į Nemakščius Telšių vyskupas perkėlė kunigą Petrą Linkevičių. Tą istoriją prisimena "Šiaulių kraštas". Šis laikraštis rašo, kad iš Kaltinėnų parapijos į Nemakščius triukšmingai iškeltas klebonas Petras Linkevičius po kilusio skandalo jau antrą kartą atsidūrė ligoninėje, o Telšių vyskupas suspendavo jo įgaliojimus. Kai klebonas pasveiks, medikų ir dvasininkų komisija spręs, ar jis dar tinka kunigo darbui. Gali būti, kad gabiam, darbščiam ir žmonių mylimam kunigui teks altaristos vieta kokioje nors atkampioje parapijoje.
Nemalonės kunigas P.Linkevičius susilaukė po to, kai paaiškėjo, kad savo statytus Kaltinėnų senelių namus ir sveikatingumo centrą perleido valdyti tų namų bendruomenei. Aštuoniolika geriausių savo gyvenimo metų Kaltinėnų parapijos žmonėms atidavęs, bažnyčią pastatęs, šarvojimo salę, senelių ir senelių slaugos namus bei reabilitacijos centrą bažnytkaimyje įkūręs kunigas pateko į savo paties sukurtos gerovės spąstus. Turtas atiteko vyskupijai, o visko netekęs kunigas savo draugams prisipažino, kad jam "važiuoja stogas".
Atkeltas į Nemakščius, P.Linkevičius irgi tuoj pat pasiraitojo rankas. Klebono iniciatyva įrengtas šildymas naujoje bažnyčioje. Senojoje, medinėje, bažnytėlėje kunigas pasirūpino įrengti mirusiųjų šarvojimo salę, nugriovė aplink bažnyčias stovėjusias pašiūres, sutvarkė šventorių. Surado medienos ir užsakė naujus prie bažnyčios interjero pritaikytus klauptus.
"Žmonės važiuoja autostrada - neiškenčia neužsukę apžiūrėti mūsų bažnyčios, - "Šiaulių kraštui" sakė Nemakščių M.Mažvydo vidurinės mokyklos direktorė Irena Jankevičienė. - Klebonas Petras Linkevičius pasirūpino, kad naujai pastatyta įspūdinga šventovė būtų apšviesta."
"Klebonas Petras pakėlė nemakštiškiams dvasią, - pasakoja Nemakščių bažnyčios choro seniūnas Algimantas Verpečinskas. - Organizavom talkas. Sutvarkėm bažnyčios duris. Šventoriaus takus papuošėme baltais akmenukais. Iš senosios bažnytėlės į naująją sunešėme paveikslus. Kol viską iškuopėme, išvežėme kokį penkiasdešimt priekabų visokio šlamšto. Klebonas - dosnus. Pavaišina talkininkus. Pagroja akordeonu. Visi užtraukiam dainą. Ėmėsi globoti skurdžiai gyvenančių šeimų vaikus. Važiuoja su jais į mišką kepti dešrelių. Pamoko juos važiuoti džipu. Mes sakėm: "Klebone, susilauksit nemalonumų". O jis: "Kas tuos vargšus vaikelius pamokys? Kiti ir tėvo neturi".
Mokyklos direktorė Irena Jankevičienė pasakojo, jog per trumpą savo darbo laiką klebonas spėjo aplankyti daug skurdžiai gyvenančių šeimų. Iš Vokietijos jo vardu atkeliavo sunkvežimis labdaros. Pusę jos klebonas atidavė mokyklai.
"Jis nepraeidavo pro vaiką nepaglostęs jo galvelės, - prisiminė kaltinėniškė gydytoja Danutė Ugintienė. - Gaus labdaros kokį puodelį nudužusia ąsele - ir tą neš seneliams. Jokio naudos siekimo sau. Klebonas būdavo ramus, švelnus, jautrios sielos".
Tačiau tai, kas šią vasarą atsitiko Kaltinėnuose, negalėjo nepalikti žymės kunigo sieloje.
Kunigas Petras Linkevičius atsidūrė Klaipėdos jūrininkų ligoninėje. Ir čia kurį laiką neturėjo ramybės - bažnyčios hierarchai spyrė pasirašyti, jog jis atsiriboja nuo parapijiečių keliamų batalijų. Į ranką įbesta lašinė vyresnybės nejaudino.
Kunigas nusileido.
Neseniai Šilalės rajono savivaldybė gavo raštą iš Telšių vyskupijos. Raštas informuoja, jog vyskupija atsiriboja nuo Tremtinių kalvarijų, kurias, pasitelkęs žymius menininkus ir rėmėjus, įkūrė kunigas Petras Linkevičius. Rajono taryba priėmė sprendimą steigti Dvasingumo parką, nors jis jau seniai Petro Linkevičiaus įsteigtas ir gyvuoja.
Kaltinėniškiai pasakojo, jog pabrango reabilitacijos centro paslaugos. Iš senelių namų atleidžiami senieji darbuotojai. Pakeisti bažnyčios tarnai. Net didžiulį lojalumą naujajam klebonui parodęs zakristijonas dabar atleistas iš darbo. Žmonės įtaria, jog susikirto interesai. Mat zakristijonas turėjo ir verslą - laidotuvių dalyviams ruošdavo gedulingus pietus. Dabar gedulingus pietus ruošia senelių namų virėjos.
"Kaltinėnai paliko kaip tamsi skylė," - sakė buvęs Kaltinėnų bažnyčios vargonininkas Gražvydas Gasparavičius. - Bažnyčia neapšviesta, užrakinta".
Senelių namams vadovavusi ir dvi našlaitės globojusi Virginija Urbonaitė turėjo išsikraustyti iš senelių namų. Ją Nemakščiuose, suremontavęs senąją kleboniją, priglaudė kunigas Petras Linkevičius.
Kaltinėniškė medikė Danutė Ugintienė "Šiaulių kraštui" papasakojo ir apie kitokį kleboną Petrą Linkevičių. Tarsi tai būtų visai kitas žmogus.
"Atvažiavo jau po to, kai asociacijos turtą buvo perėmęs naujasis klebonas. Išsiprausė. Išviriau arbatos. Kalbėjomės normaliai. Vos užsiminiau apie senelių namus, pakilo, susigraudinęs išbėgo iš kambario, sėdo į automobilį ir didžiuliu greičiu išlėkė. Pamaniau - tai klasikinis sužlugdyto žmogaus pavyzdys".
Petras Linkevičius gydėsi Klaipėdos ligoninėse. Dabar pervežtas į Kauno klinikas. Jo draugai sunerimę - jie savo akimis matė vyskupo dekretą, kuriuo sustabdomi kunigo įgaliojimai ir numatytas neaiškus tolesnis likimas. Dvasininikų ir medikų komisija spręs, ar jam dar leisti dirbti kunigu.
Nemakščių gyventojai renka parašus. Juos siųs Telšių vyskupijai drauge su prašymu palikti pasveikusį kunigą Petrą Linkevičių jų parapijoje. Surinkta per 600 parašų.
Ta proga papasakosime, kaip panašias situacijas sprendžia dievobaimingi italai.
Įniršę Sulmonos priemiesčio tikintieji paskelbė tikrą kryžiaus žygį prieš savo kleboną. "Lauk iš mūsų parapijos! Tu praradai mūsų pasitikėjimą!" - skanduodami pasipiktinimo kupinus šūkius, Sulmonos katalikai mėgino šturmu paimti provincijos bažnyčią iš jos kleboną - tėvą Gaetaną.
Nuo parapijiečių pykčio dvasininką išgelbėjo tik prie bažnyčios atskubėjusios policininkų ir karabinierių pajėgos. Pareigūnai apgynė tėvą Gaetaną ir nugabeno su ginkluota palyda į namus.
Sulmonos priemiesčio bažnyčios klebonas tikinčiųjų rūstybės sulaukė todėl, kad atsisakė palaidoti nuo infarkto netikėtai numirusį vairuotoją. "Šis vyras buvo išsiskyręs, gyveno su antrąja žmona negavęs santuokos sakramento", - paaiškino savo atsisakymo priežastis dvasininkas.
Tačiau Sulmonos tikinčiųjų nuomonė buvo kitokia. "Tėvas Gaetanas atsisakė laidoti puikų žmogų, kurio vienintelė kaltė buvo ta, kad jis iš naujo susitvarkė gyvenimą", - sakė tikintieji.
Savo žodžius tikintieji patvirtino bažnyčios šturmu. O biurokratiškam klebonui už išgelbėjimą beliko dėkoti Dievui ir budriai vietos policijai.