• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įsijungėte radijo imtuvą, bet lyg tyčia nauja mėgstamo atlikėjo daina ėmė ir pasibaigė? Ne bėda: imtuvas radijo stoties transliaciją atsuks atgal, paleis dainą nuo pradžios, kurios nespėjote išgirsti, ir įrašys ją į vidinę atmintį - beveik kompaktinės plokštelės kokybe. Taip moka tik “The Bug”. Kol kas.

REKLAMA
REKLAMA

Britų kompanija “Pure Digital” (http://www.puredigital.com) pirmoji pasiūlė rinkai skaitmeninį radijo imtuvą, savo galimybėmis lenkiantį kitus konkurentus, naudojančius DAB (Digital Audio Broadcasting) standartą. Tiesa, išlaikyti pranašumą, ko gero, pavyks neilgai - artimiausiais mėnesiais turėtų pasirodyti nauji kitų bendrovių DAB skaitmeniniai radijo imtuvai, turintys analogiškas “Pure Digital” imtuvui “The Bug” ypatybes.

REKLAMA

Išskirtinę “The Bug” išvaizdą bendrovei sukurti padėjo garsus britų dizaineris Wayne’as Hemingway. Pirmą kartą pažvelgus į “The Bug” būtų sunku atspėti įrenginio paskirtį - bent jau tol, kol iš garsiakalbių nepasigirstų žinomos radijo stoties transliacija. Imtuvo perduodamas garsas neįtikėtinai švarus, pagal kokybę (20-20 000 Hz) lenkia net ir FM transliacijas - tai svarbiausias DAB technologijos pranašumas. O “eterio sustabdymo” ar “greito persukimo” galimybė iš tiesų gali būti vadinama aukštuoju pilotažu, leidžiančiu iš naujo atrasti radijo transliacijų galimybes. Įsivaizduokite, kad klausantis programos pasigirsta telefono skambutis. Paspauskite “Pause” mygtuką ir baigę kalbėtis galėsite toliau klausytis transliacijos nuo tos vietos, kur buvote ją sustabdę. Tiesa, “The Bug” šia prasme nėra tikra laiko mašina: priklausomai nuo DAB duomenų perdavimo spartos grįžti į praeitį galima nuo 5 iki 12 minučių. Bet ir to pakanka, kad spėtumėte įsirašyti patikusią dainą, konvertuoti ją į MP3 ir klausytis kada panorėję arba pačiame imtuve, arba persikėlę ją į savo kompiuterį.

REKLAMA
REKLAMA

Radijo transliacijas “The Bug” įrašinėja į “Secure Digital” atminties korteles, failus perkelti į kompiuterį galima per USB jungtį. Įrenginys turi 3,5 mm lizdus ausinėms bei išorinei garso sistemai prijungti ir optinę (S/PDIF) išvestį. Grafiniame “The Bug” ekrane, kurį galima pasukti norimu kampu, rodoma pasirinkta DAB stotis, transliuojamos dainos pavadinimas, atlikėjas, ekvalaizerio parinktis, grojant MP3 failus - ID3 informacija. Priklausomai nuo transliuotojo į ekraną gali būti perduodama žinių santrauka, sporto varžybų rezultatai, orų prognozė ar kita informacija. “The Bug” galima naudoti ir kaip žadintuvą, ir kaip laiko požiūriu programuojamą skaitmeninį magnetofoną, kai norima, kad nustatytu laiku pats įrašytų dominančią radijo programą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tie, kurie mažiau girdėję apie skaitmeninio radijo galimybes, ko gero, nustebs sužinoję, kad “The Bug” ir kitais DAB imtuvais galima naudotis ir Lietuvoje - AB “Lietuvos radijo ir televizijos centras” (http://www.lrtc.net) dar 2001 m. Vilniuje pradėjo skaitmeninio radijo transliacijas pagal T-DAB (Terrestrial-Digital Broadcasting) technologiją. 40 km spinduliu aplink Vilnių galima klausytis skaitmeninių pirmosios ir antrosios Lietuvos radijo programų, “Radiocentro”, RC2, “Russkoje radio” ir “Europos hitų radijo” transliacijų. LRTC žada plėsti skaitmeninio radijo paslaugas - pradėti transliacijas Kaune ir Klaipėdoje, įdiegti papildomų duomenų perdavimą (MP3 failų, WWW tinklapių ir kt.), didinti programų įvairovę. LRTC tinklapyje pateiktame skaitmeninio radijo plėtros Lietuvoje plane numatyta, kad 2006 m. pirmasis T-DAB tinklas aprėps apie 90 proc. šalies teritorijos.

Tad norintiems pajusti naujos kartos radijo privalumus vertėtų pradėti domėtis skaitmeniniais radijo imtuvais - stacionariais, nešiojamaisiais, automobiliniais ar kompiuteriniais. Juolab kad jų kaina per pastaruosius metus sumažėjo jau kelis kartus ir toliau sėkmingai tirpsta. Beje, aukštąjį pilotažą eteryje siūlantis “The Bug” D. Britanijoje pardavinėjamas už 149,99 svarų sterlingų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų