Laikraščio skaitytojas Juozas Vaitkus iš Kėdainių rašo, jog yra gimęs 1945 metais. Po tarnybos tarybinėje armijoje, 1971-aisiais, pradėjo tarnauti Kėdainių rajono vidaus reikalų skyriuje milicininku. 1987 metais dėl šeimyninių aplinkybių šios tarnybos atsisakė ir pradėjo dirbti gamykloje. Šių metų gegužės mėnesį laiško autoriui buvo nustatytas antrosios grupės invalidumas ir paskirta invalidumo pensija. Vyriškis norėtų sužinoti, ar jam nepriklauso dalinė pensija už ištarnautą laiką vidaus reikalų sistemoje.
Vidaus reikalų ministerijos Pensijų skyriaus vedėja Daiva Stalygienė paaiškino, jog laiško autoriaus minimos dalinės pensijos nėra ir niekada nebuvo. Pagal dabar galiojantį Pensijų įstatymą, laiško autoriui valstybinė pareigūnų ir karių pensija nepriklauso, nes jis neatitinka tam tikrų įstatymu nustatytų sąlygų. Visų pirma, jis netarnavo Lietuvos Respublikos vidaus reikalų sistemoje, be to, turi tiktai (sprendžiant iš laiško) 16 metų tarnybos stažą, o pagal tuo metu (kuomet laiško autorius tarnavo VRM sistemoje) galiojusį Pensijos įstatymą, norint gauti pareigūno pensiją, reikėjo turėti ne mažesnį kaip 25 metų tarnybos stažą. Šiuo metu tokie asmenys įgyja teisę gauti valstybinę pareigūnų ir karių pensiją sulaukę įstatymu arba statutu nustatytą išleidimo į atsargą amžių ir yra ištarnavę atitinkamose tarnybose 5 ar daugiau metų arba kai turi 20 metų tarnybos stažą, arba yra pripažinti invalidais dėl priežasčių, susijusių su tarnyba, arba yra atleisti dėl sveikatos (tokiais atvejais reikalinga pateikti Žinybinės centrinės medicinos ekspertizės komisijos išvadas ir pakanka turėti 5 ar daugiau metų tarnybos stažą).
Kadangi laiško autorius nurodo, jog jam paskirta invalidumo pensija, sulaukus senatvės amžiaus, kuomet bus paskirta valstybinio socialinio draudimo senatvės pensija, jis galės pasirinkti, kurią iš dviejų minėtų pensijų pasilikti.