• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

60920 Šuns diena Los Andžele

Kas norėtų šuniškai praleisti dieną?! Nebent gyventumėte Los Andžele, o jūsų šeimininkas būtų neišsenkantis pinigų maišas...

REKLAMA
REKLAMA

Taigi, pasvajokime. Įsivaizduokime, kad jūs esate turtingas, labai turtingas ir gyvenate Los Andžele, Kalifornijoje. Suprantama, Holivude. Jūs turite šunį. Didžiulį! Na, blogiausiu atveju, du mažiukus. Tik jokiu būdu ne du didelius, nes tai būtų labai vulgaru! Esate geras šeimininkas, todėl labai rūpinatės savo keturkojo gerbūviu. Kas liečia jo gerbūvį, tai priklauso nuo jūsų. Jūsų vienintelis rūpestis - ką jam parinkti. Siūlome jums su šuneliu tipišką dieną, kuri jums garantuos geriausio šuns šeimininko vardą Holivude.

REKLAMA

Taikios ir ramios dienos pradžiai nesvyruodamas nuveskite savo šunį į šunų jogos centrą. Tai labai madinga JAV. Ši tendencija prasidėjo prieš kelerius metus Niujorke ir kosminiu greičiu paplito po visą žemyną. Jūsų šunytis Crunch Fitness Clube išmoks teisingai kvėpuoti, kas dažnai ne taip jau sekasi mums, žmonėms!

REKLAMA
REKLAMA

Po jogos būtina atgauti energiją dėka saldumynų. Taigi, jūs galite nueiti į vieną iš trijų Mark Bodnar kepinių parduotuvių. Čia savo kompanioną pavaišinsite puikiais ir kvapniais be riebalų pagamintais kepiniais, kurių pagrindą sudaro jogurtas ir medus. "Penktadieniais po pietų savo klientus vaišinu firminiais kepiniais. Dėl tų "pupcakes" jie tiesiog kraustosi iš proto", - pasakoja ponas Mark Bodnar. Kepykla šunims sau leidžia šį dosnų gestą, nes jos savininkas atsigriebia iš pačių turtingiausių klientų, kurie nesvyruodami išleidžia po 600 dolerių tik už du pačius geriausius kepinius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Po sotaus ryto turite pasirinkti vieną iš dviejų galimybių: vesti šunį apsipirkti arba eiti pas kirpėją - kosmetiką. Sprendžiant iš to, kad rūbą geriau prisiderinti, kai jau esame susišukavę ir pasigražinę, tą pat turėtume taikyti ir šunims. Taigi, lieka pasukti pas salono savininką Rick Edwards ir jo stilistą Dannie Stewart. Nemanykite, kad jie jus sutiks išskėstomis rankomis, susižavėję naujais klientais! Atėjus pirmą kartą, jums ir jūsų šuniui teks ilgai šnekučiuotis su šeimininku ir panaudoti visą savo žavesį, kad būtumėte priimti. "Mes renkamės klientus, o ne jie mus", - choru pareiškia šunų grožio specialistai. Kitaip sakant, priimtinesni nepriekaištingos kilmės, klusnūs, tačiau su trupučiu fantazijos šunys. Kai dėl jūsų paties, tai nepaisant kreditinės kortelės, rūbai, žodynas ir manieros turi būti nepriekaištingi. Ir svarbiausia - rimtai ir tiksliai laikykitės šuns tualetui skirto laiko. Negali būti kalbos apie atėjimą kada užsimanote ar kada turite laiko. "Rūpintis šuns tualetu - tas pat kaip prižiūrėti sodą", - tvirtina Dannie Stewart. Tačiau jeigu tapsite šio salono klientu, už saują šimtinių jūsų šunelio tualetas bus gražiausias Holivude!

REKLAMA

Taip, bet kas iš to, jeigu jūsų šunytis neturi savo išvaizdai prilygstančio garderobo?! Šiuo atveju geriausia kreiptis į Beverly bulvare esantį "Fifi et Roméo" saloną. Jums, ko gero, apsisuks galva ir bus sunku parinkti garderobą savo šuniui iš galybės aukštos klasės stebėtinai įmantrių ir madingų gaminių. Suprantama, kainos atitinka prekes. Tačiau jūsų finansai tai leidžia. Kodėl tada nesuderinus savojo ir šuns rūbų? Tik 1000 varganų dolerių ir dėvėsite tokį pat polo kaip ir jis.

REKLAMA

Tai dar ne viskas! Dabar reikia grįžti į namus ir pasikeisti rūbus, nes jūsų šuo šį vakarą eina į naktinį kabaretą. Jūs sutikote jį palydėti, tad ir pats turite pasiruošti. Jūsų numylėtinis nei už ką pasaulyje nesutiktų atsisakyti vakaro daugiaaukščio terasoje, kur renkasi visa šunų aukštuomenė. Taigi, atsiduriate naktiniame "Skybark" (žodžių žaismas tarp bar ir bark, kuris reiškia loti). Prislopintos šviesos, gilūs foteliai, šokių takas, pastoviai valomos "natūralaus nusilengvinimo "zonos ir pragariška muzika sudaro neprilygstamas sąlygas lėbautojams puikiai praleisti laiką. Būna taip smagu, kad kartais žavingas dalmantinas užšoka prie grotuvo! Nuostabi aplinka ir nuotaika. Net gi abiejų lyčių palydovai sriubčioja kokteilius maloniai šnekučiuodamiesi. Jie laukia, kada jų šunys pareikš norą grįžti į namus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šį vakarą jūsų keturkojis draugas panoro linksmintis iki galo, tad grįžote visai nusivaręs vėlai naktį ir kaip akmuo kritote į lovą. Prasta savijauta ilgai neleido užmigti.

Jūs suabejojote, ar visa tai protinga. Atsipeikėkite! Tai tik svajonė. O gal košmaras?! Tačiau Los Andžele - tikrovė. Kai kuriems.

REKLAMA

Šuo ir jo šeimininkas

Daugelyje Vakarų Europos šalių jau seniai priimti įstatymai kovai su pavojingais šunimis.

Didžiojoje Britanijoje sankcionuojamas ne gyvūno pavojingumas, o jo šeimininko elgesys. Agresyvių ar pavojingų gyvūnų savininkai gali būti nubausti kalėti nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Kai princesės Anos bull - terries parke apkandžiojo du vaikus, jai teko sumokėti didelę piniginę pabaudą.

REKLAMA

Ispanijoje pavojingų šunų šeimininkai privalo gauti leidimus, kurie galioja penkerius metus. Tokiam leidimui gauti būtina išlaikyti fizinio ir psichologinio pasiruošimo testus.

Vokietijoje visi šunų savininkai moka specialų mokestį. Tie, kurie turi pavojingą šunį, privalo praeiti patikrinimą ir įrodyti, jog bet kokiomis aplinkybėmis sugeba "kontroliuoti savo šunį".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Italijoje nuo 2005 - jų metų uždrausta prekiauti 17-os rasių pavojingais šunimis. Tie, kurie juos įsigijo iki tų metų, privalo būti apsidraudę, viešose vietose juos vedžioti už pavadėlio ir būtinai su antsnukiu.

Šveicarijos vyriausybė vis dar atsisako išleisti įstatymus, nors žmones jaudina kai kurių šunų elgesys. Šveicarai ypač sunerimę po dviejų pitbulių sukandžioto šešerių metukų berniuko mirties.

REKLAMA

Kodėl šunys puola?

Manoma, kad nieko nebūna be priežasties. Į šį ir kitus šunis bei jų šeimininkus liečiančius klausimus atsakinėjo šunų elgesio specialistas, veterinaras Yves Sandaval.

Jis pareiškė, kad vasaros metu tai susieta su šiltais orais. Saulėtomis dienomis žmonės daugiau išeina iš namų... Gatvėse pasipila suaugę, vaikai ir šunys. Labai paprasta matematika: kuo daugiau kontaktų, tuo didesnė nelaimingų atsitikimų rizika! Pasirodžius saulutei žmonės labiau atsipalaiduoja, tampa ne tokie atidūs...

REKLAMA

Tai nejaugi šiluma skatina šunį pulti? Žinoma, kad ne... Manoma, kad yra penkios šunų agresijos priežastys. Pirmiausiai - baimė. Kai šuo ko nors išsigąsta ir negali pabėgti, tada jis puola. Toliau seka skausmo pojūtis. Klasikinis pavyzdys: ramus didžiulis šuo, o jo nugarą apžergęs mažylis tampo savo draugą už ausų. Šuo leidžiasi tampomas tol, kol vieną dieną susigauna otitą (otitas - ausies uždegimas). Tereikia tada jį timptelėti už ausies, kad pajutęs skausmą iš karto krimstelėtų. Trečia, tai teritorinė agresija. Šuo pradeda loti, urgzti, šiaušti nugarą ir galiausiai pulti, kad apgintų savo asmeninę teritoriją. Tai gali būti jo šeimininko sodas, kiemas ar paties maitinimosi dubenėlis. Daugeliui vaikų įkandama, kai jie nori paglostyti ėdantį šunį. Ketvirtoji - hierarchinė agresija. Šuo kanda, norėdamas parodyti savo valdžią, savo pranašumą, kad jis yra šeimininkas... Šio tipo užpuolimas ne toks smarkus. Šuo savo kandimą tarytum "dozuoja", vos krapšteli. Jis laukia, kad jūs kristumėte ant nugaros su atmesta galva , kas jam reiškia pasidavimą, nuolankumą jo atžvilgiu. Ir, pagaliau, grobuoniškoji agresija. Kai šuo neišmokytas, jis neskiria bėgančio vaiko nuo grobio. Instinkto vedinas, jis gali vytis, užpulti ir papjauti.

REKLAMA
REKLAMA

Į klausimą, kodėl šunų aukomis dažniausiai būna vaikai, veterinaras atsakė taip. Šuo tebeturi savo senųjų gentainių, siekiančių tuos laikus, kai jie dar buvo vilkais, atmintį. Iš prigimties, kaip ir daugelis plėšrūnų, šuo puola tą, kuris jam atrodo silpniausias... Būtent, vaikus...

Kartais labai ramių ir taikių šunų įkandimai atrodo tiesiog nepaaiškinami. Kodėl taip atsitinka? Šunų žinovas sako, kad nieko nebūna be priežasties. Kartais snaudęs šuo įkanda vaikui, kai šis nejučiomis užlipa jam ant uodegos ar užgauna lyties organus. Skausmo pažadintas šuo mano puolamas ir instinktyviai ginasi jam prieinamu būdu. Keista, kai šunys užpuola vežimėlyje gulinčius kūdikius. Tai aiškinama tuo, kad jiems labai patrauklus kūdikio guolio vystyklų kvapas. Dėl šios priežasties ne vienas kūdikis tapo auka...

Kokie patarimai norintiems įsigyti šunį? Šunų specialisto, veterinaro Yves Sandaval nuomone reikia rinktis tokį, kuris atitiktų žmogaus asmenybę ir jo fizinius sugebėjimus. Be to, būtina išlikti šeimininku. Teisingai supraskite sąvoką "išlikti šeimininku". Šuns psichologija labai paprasta: šeima, į kurią jis ateina, jam prilygsta šunų rujai, t.y. ji funkcionuoja hierarchijos pagrindu. Labai svarbu leisti šuniui pajausti, kad jis yra žemiausioje šeimos pakopoje. Pas mus daug šunų jaučiasi tikrais šeimininkais namuose.

REKLAMA

Kaip atskirti trokštantį dominuoti šunį? Yra daug ženklų, rodančių jūsų šuns norą užimti valdžią. Pvz., jis atsitūpia tiesiog jums ant kojų arba įsitaiso priešais jus, vietoj tupėjęs ar gulėjęs šalia... Jeigu jis įlenda pro duris pirma jūsų... Pageidautina nemaitinti jo anksčiau, nei jūs pats būsite pavalgęs ir, svarbiausia, neduoti ėsti prie stalo. Jokiu būdu neleiskite jam laižyti jūsų paties ar vaikų veido... Jūsų šuo privalo suprasti, kad jūs nesate jo gentainis. Šunys turi dar vieną, labai rimtą noro dominuoti ženklą. Kartais pastebime su vaikais žaidžiančius šunis, kurie deda arba bando padėti galvą ant vaikų spranduko. Tai pavojaus signalas, o ne švelnumo ar meilės demonstravimas! Šuniška kalba tai reiškia, kad jis šefas, o jūs pavaldinys!

Europoje uždraustos kai kurių pavojingų šunų rasės. Deja, tai atvėrė kelią nelegaliai prekybai. Tokia prekyba kai kam atneša milijonus eurų pelno. Yra žmonių, kurie be jokių skrupulų augina šunis rūsiuose. Jie tol verčia vesti vadas, kol kalaitės nusibaigia... Taip jie išaugina žudikus, viengenčius, per anksti nujunkytus, augusius be meilės ir saulės .šviesos. Pabrėžtina, kad šiuo atveju pavojingesni šie žmonės, o ne šunys. Išdresiruokite labradorą kovai ir jis bus toks pat pavojingas, kaip ir pitbulis...

REKLAMA

Reikalingas leidimas medžioklei, leidimas šautuvui. Tai priimtina ir veiksminga. Kas yra šuo? Tai užtaisytas ginklas visą parą ištisas 365 dienas per metus. Kai kurios šalys jau įteisino leidimus šunims. Toliau specialistas aiškino, kuo vadovaujantis turėtų būti išduodamas leidimas.

Veterinaro teigimu, rizikingų šunų šeimininkai privalėtų praeiti psichologinių ir fizinių galimybių testus. Geras dalykas būtų nedideli kursai dresūros centre, besibaigiantys rimtais egzaminais. Gerai būtų, jeigu prieš pirkdamas šunį būsimasis šeimininkas deklaruotų jam skirtų kvadratinių metrų skaičių. Miestuose daug didelių šunų uždaryti mažuose butuose. Nuo to jie nepasiunta, tačiau ir nesijaučia laimingi. Leidimas šuniui laikyti būtų tiesioginė keturkojo apsauga nuo šeimininko kvailysčių. Kai jau įvyksta drama, šuo sunaikinamas, nors kaltas tai ne jis. Būtina baigti su tokia neteisybe.

.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų