REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
8
Laimis Bartasūnas (nuotr. asm. archyvo)

Prieš 16 metų, vasarą, televizijos ekranuose startavo pirmasis realybės šou „Baras“ sezonas. O jame sparčiai išpopuliarėjo ir jį laimėjo sporto treneris Laimis Bartasūnas, tačiau dabar vyras stipriai pasikeitęs.

8

Prieš 16 metų, vasarą, televizijos ekranuose startavo pirmasis realybės šou „Baras“ sezonas. O jame sparčiai išpopuliarėjo ir jį laimėjo sporto treneris Laimis Bartasūnas, tačiau dabar vyras stipriai pasikeitęs.

REKLAMA

Laimis jau seniai neatrodo taip, kaip atrodė anksčiau – dabar jį gatvėje sunkiai atpažintumėte. Tiesa, jo stilius ir išvaizda priverčia atsisukti ir kitus. Sportiško sudėjimo bei žilų plaukų savininkas žavi daugelį. Na, o žmonėms, kurie nori sveikai gyventi ir pasiekti užsibrėžtų rezultatų, jis mielai padeda.

Socialiniuose tinkluose vyras dalijasi įvairiais vaizdo įrašais, kuriuose motyvuoja žmones aktyviai leisti laiką bei sveikai gyventi. Taip pat parodo, kaip taisyklingai atlikti sporto pratimus bei nugalėti įvairius skausmus.

„Dienos treniruotė“ – taip vadinasi jo sukurtas kanalas, kuriame gausu naudingų patarimų. Su naujienų ir pramogų portalu tv3.lt vyras mielai pasidalijo savo įžvalgomis. Sparčiai populiarėjantis kanalas, anot jo, neturi nieko bendro su buvusiu populiarumu, kuomet jis dalyvavo realybės šou. „Mano populiarumas jau išblėsęs ir manęs jau seniai neatpažįsta, o tai yra labai smagu. Į mane žiūri kaip į asmenį, kuris yra savo srities specialistas.“

REKLAMA
REKLAMA

Fizinio rengimas – fizinio lavinimo pamoka?

Vyras pasakoja, kad dauguma žmonių yra susidarę klaidingą nuomonę apie fizinio rengimo treniruotes. „Norėjau pasidalinti savo žiniomis, savo nuomone, tam tikrai dalykais, todėl pradėjau užsiiminėti šią veikla. Dauguma žmonių išgirdę žodį „fizinio rengimo“ galvoja, kad tai – lyg fizinio lavinimo pamoka mokykloje. Tačiau tai yra žmogaus fizinių savybių atstatymas. Fizinio rengimas yra tos pačios treniruotės, tiesiog jos yra labiau akcentuotos žmogaus sveikatingumui ir bendrinių savybių lavinimui.“

REKLAMA

Anot Laimio, šių treniruočių pagrindinis principas yra tas, kad žmogus nuolat gyvenime kažką stumia, kažką traukia. „Atsižvelgdamas į šiuos principus aš ir vedu treniruotes, kad žmogus jaustųsi sveikas, nejaustų jokių skausmų.“

Lietuvoje – treniruoklių mada

Sporto treneris teigia, kad Lietuvoje mažai informacijos apie sveikatingumo treniruotes. „Aš pastebėjau, kad tokia informacija Lietuvoje viešinama, o užsienyje yra labai daug tokių specialistų, kurie dalijasi savo žiniomis. Tačiau pas mus, Lietuvoje, labai populiarūs treniruokliai, bet niekas negalvoja apie sveikatingumą – visi labai stipriai žiūri į vizualizaciją, kaip žmogus atrodo.“

REKLAMA
REKLAMA

Nors šiais laikais yra susidaręs stereotipas, kad moterys turi turėti išraiškingus klubus bei plokščią pilvuką, o vyrai – plieninį pilvą ir stiprias rankas, Laimis pastebi, kad dažniausiai pamirštama apie kojas. „Visi nori turėti gražius kūnus, bet niekas nesusimąsto, ar tai yra sveika. Ne viskas, kas gražiai atrodo, yra sveika.“

Paprasti patarimai sveikesnio gyvenimo link

Pastaruoju metu žmonės vis daugiau laiko praleidžia ofisuose, dirba sėdimą darbą, vis rečiau leidžia laisvalaikį aktyviai, o ir prisiversti nuvykti į sporto salę darosi vis sudėtingiau. Todėl sporto treneris dalijasi lengvais patarimais, kurių laikantis padėsite sau greičiau pasiekti norimų rezultatų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Siūlau pasižiūrėti į savo aktyvumą. Jeigu jūsų name yra liftas, pradėkite lipti laiptais. Iš pradžių bus labai neįprasta. Siūlau nusipirkti laikrodį, kuris skaičiuoja žingsnius arba atsisiųsti programėlę į telefoną, kuriame galėsite juos skaičiuoti.

Kuomet žmogus įgyja įprotį aktyviau kažką daryti, tuomet pradėkite ir aktyviau leisti laisvalaikį: važinėti dviračiu, riedučiais. Pasirinkite aktyvią veiklą bei tam tinkamą priemonę. Jeigu žmogus jau jaučiasi šiek tiek suaktyvėjęs, tuomet siūlau bent minimaliai, dvi valandas per savaitę, skirti laiko sportui. Žmogaus aktyvumas turėtų būti daug didesnis, nei 2 valandos, bet siūlau pradėti bent nuo tiek.“

REKLAMA

Žinoma, svarbu atkreipti dėmesį ir į maistą. „Jeigu žmogus į save įsideda daugiau kalorijų nei išeikvoja, jo svoris niekuomet nenukris. Jis turi išeikvoti daugiau, nei suvartoja.

Dėl to aš sakau, kad reikia pakelti žmogaus fizinį aktyvumą, kad žmogus būtų aktyvesnis. Tokiu būdu svoris ims kristi automatiškai. Kalorijos, kurios lieka mūsų organizme yra kaip kuras, kurį mes pasidedame į šoną. Ir tai pereina į riebalus. Viskas kaupiama, o ne šalinama. Žmonės turi galvoti, kiek ir ko dedasi į organizmą“, – sakė L. Bartasūnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų