REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mokslininkai įspėja: kiekvieno odoje gyvenanti bakterija darosi atspari antibiotikams. Staphylococcus epidermis bakterija gyvena ant kiekvieno žmogaus odos ir paprastai yra nekenksminga.

Mokslininkai įspėja: kiekvieno odoje gyvenanti bakterija darosi atspari antibiotikams. Staphylococcus epidermis bakterija gyvena ant kiekvieno žmogaus odos ir paprastai yra nekenksminga.

REKLAMA

Tačiau mokslininkai įspėja, kad kai kurie žmonės nešioja gyvybei pavojingesnes šios bakterijos formas, rašoma dailymail.co.uk. Šis tipas yra atsparus antibiotikams ir gali sukelti infekcijas.

Ekspertai teigia, kad į ją reikia žiūrėti rimtai, jei nenorime, kad padaugėtų mirtinų infekcijų.

Ant visų žmonių odos gyvenanti bakterija mutuoja ir vystosi atsparumą vaistams. Mokslininkai įspėja, kad tai gali sukelti infekcijų po chirurginių operacijų padažnėjimą.

Šios bakterijos yra panašios į ligoninėse paplitusį superužkratą MRSA, kuris jau išsivystė atsparumą antibiotikams

Staphylococcus epidermis paprastai niekam nekenkdama gyvena ant žmonių odos, tačiau ji taip pat gali patekti į žaizdas ir sukelti rimtų infekcijų.

REKLAMA
REKLAMA

Vienas tyrėjas šią bakteriją pavadino „tiesiai prieš akis esančiu mirtinu patogenu“ ir įspėjo ekspertus į ją žiūrėti rimtai bei stengtis apsaugoti pažeidžiamiausius žmones.

REKLAMA

Batho universiteto mokslininkai identifikavo ir daugiau mirtinų šios bakterijos formų, kurios buvo rastos ant žmonių, po chirurginės operacijos užsikrėtusių infekcijomis, odos.

Jie sako, kad išsiaiškinus, kurie pacientai nešioja šį pavojingesnį bakterijos tipą, gydytojai galėtų veiksmingiau užkirsti kelią pooperacinėms infekcijoms ir greičiau jas gydyti.

Kadangi ant žmonių odos kasdien randasi vis naujų bakterijų, vaistams atsparios, pavojingos jų formos sklinda greičiau.

„Staphylococcus epidermis yra tiesiai prieš akis esantis mirtinas patogenas.“ – sako profesorius Samas Sheppardas iš Batho Milnerio evoliucijos centro. – „Klinikiniame kontekste į šią bakteriją niekada nebuvo atkreipta dėmesio, nes dažnai buvo manoma, kad tai – laboratorinių mėginių teršalas arba ji buvo tiesiog priimama kaip neišvengiama chirurginių operacijų rizika.

REKLAMA
REKLAMA

Pooperacinės infekcijos gali būti labai rimtos ir net mirtinos. Infekcijos kaltos dėl beveik trečdalio visų mirčių Didžiojoje Britanijoje, todėl manau, kad jei galime sumažinti riziką, tam turėtume dirbti daugiau.

Jei galėtume identifikuoti tuos, kuriems labiausiai gresia infekcija, šiems pacientams prieš chirurgines operacijas galėtume taikyti ypatingus higienos reikalavimus.“

Tyrimų metu mokslininkai rado 61 skirtumą tarp bakterijų genų, esančių ant po kelio, klubo keitimo ar kaulų taisymo operacijų infekcija užsikrėtusių pacientų odos ir ant sveikų pacientų odos.

Staphylococcus epidermis kelia didesnį užsikrėtimo gyvybei pavojingomis ligomis pavojų dėl genų pakitimų. Šią bakterijos atmainą galbūt būtų galima aptikti tiriant odos mėginėlius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pavojingesnę bakterijos atmainą taip pat nešiojo kai kurie sveiki pacientai – tai reiškia, kad jei jie būtų operuojami, jiems grėstų didesnis pavojus užsikrėsti infekcija.

Mirtinos bakterijos atmainos yra geriau prisitaikiusios sklisti po kraujotaką ir išvengti imuninės sistemos – dėl to jos gali sukelti mirtinas ligas.

Dėl pakitusių genų bakterijos ląstelių paviršius yra lipnus, taip jos susiformuoja apsauginę plėvę, kuri jas padaro atsparias antibiotikams.

Profesorius S. Sheppardas sako: „Kadangi šių bakterijų yra tiek daug, jos viena su kita besikeisdamos genais gali vystytis labai greitai.

Jei to niekaip nekontroliuosime, atsiranda rizika, kad šie ligas sukeliantys genai ims plisti greičiau, o dėl to gali padaugėti antibiotikams atsparių pooperacinių infekcijų.

REKLAMA

Profesorius Dietrichas Mackas iš „Bioscientia“ medicinos diagnostikos instituto Vokietijoje teigia: „Prostetinis sąnarių keitimas daugeliui pacientų padeda gyventi nepriklausomą gyvenimą be skausmo, tačiau tam katastrofišką įtaką gali turėti S.epidermidis infekcija.

Šias infekcijas diagnozuoti yra sunku, tačiau tikimės, kad su ligomis siejami genai klinikinėje laboratorijoje padės atskirti nekenksmingas odos gyventojas nuo ligas sukeliančių S.epidermidis atmainų.

Tam ateityje turi būti vykdomi tyrimai.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų