REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Maltoje jau aštuonioliktąjį kartą vyko Centrinės ir Rytų Europos teisminio proceso inscenizacijos konkursas (CEEMC - Central and Eastern Europe Moot Competition), kurio metu buvo inscenizuojamas Europos Sąjungos Teisingumo Teismas. Tęsiant ilgametes tradicijas, šiemet konkurse Vilniaus universiteto Teisės fakultetą (VU TF) atstovavo ketvirto kurso studenčių komanda: Jūratė Radvilavičiūtė, Karolina Keršytė, Justė Petrauskaitė ir Ieva Ugnė Ulianskaitė. Iš saulėtosios Maltos ši komanda, kuriai pasiruošti padėjo VU TF dėstytoja dr. Elzė Matulionytė, grįžo ne tik kupina neišdildomų įspūdžių, bet taip pat ir puikiai įvertinta konkurse teisėjavusių ekspertų.

REKLAMA
REKLAMA

Konkurse dalyvavo 19 teisės studentų komandų iš Baltarusijos, Bulgarijos, Kroatijos, Čekijos, Gruzijos, Latvijos, Lenkijos, Maltos, Rumunijos, Slovakijos, Slovėnijos, Ukrainos ir Lietuvos. Iš pradžių komandos iki balandžio mėnesio turėjo paruošti ir pateikti rašytinius argumentus, o gegužės mėnesį studentai susitiko žodinėje konkurso dalyje Maltoje. Konkursas skirtas Europos universitetų studentams padėti įsisavinti ES teisę ir ES veikimo struktūrą, tad konkurso metu sprendžiamos fikcinės bylos, kurios pagal savo prigimtį bei nagrinėjamas problemas atitinka Europos Sąjungos Teisingumo Teismo jurisdikciją. Atsižvelgiant į šių dienų aktualijas, šių metų konkurso byla buvo susijusi su pabėgėlių teisių ir laisvo asmenų judėjimo Europos Sąjungos teritorijoje problematika.

REKLAMA

Pirmajame konkurso etape VU TF komanda susitiko su Opolės universiteto komanda iš Lenkijos bei Baltarusijos atstovais. Tos pačios dienos vakare paaiškėjo geriausiai pasirodžiusios 8 komandos, kurios pateko į pusfinalį. Po pirmo etapo VU TF komanda užėmė penktąją vietą ir iškovojo teisę tęsti pasirodymą konkurse. Antrajame etape VU TF atstovės susitiko su dviem komandomis iš Čekijos universitetų. Po pusfinalio kovų kelialapius į finalą iškovojo Varšuvos ir Liublianos universitetų komandos. Teisėjų verdiktas lėmė, kad būtent slovėnų komanda tapo CEEMC 2012 nugalėtojais. Susumavus pasirodymų pusfinalyje rezultatus, VU TF komanda bendrai užėmė šeštąją vietą. Be to, VU TF komandos narė Jūratė Radvilavičiūtė taip pat buvo nominuota tarp dešimties konkurso dalyvių, pademonstravusių geriausius viešojo kalbėjimo įgūdžius.

REKLAMA
REKLAMA

Konkurse teisėjavo ES teisės ekspertai iš Oksfordo, Kembridžo, Glasgow universitetų, Europos Sąjungos Teisingumo Teismo teisėjai bei privačiai praktikuojantys teisininkai. Pirmame etape ir pusfinaliuose studentų pasirodymus vertino trijų teisėjų kolegija, o finalo dalyvių pasirodymą – bendra visų teisėjų kolegija, kuriai vadovavo Europos Sąjungos Teisingumo Teismo Generalinė advokatė Eleonora Sharpston. Pasibaigus konkurso pasirodymams, teisėjai negailėjo patarimų ir gerų žodžių dalyviams. Generalinė advokatė E. Sharpston taip pat džiaugėsi, kad konkurso dalyvių pasiruošimo kokybė per kelerius metus pastebimai pagerėjo.

Visos VU TF komandos narės vienareikšmiškai teigė, kad dalyvavimas CEEMC konkurse buvo nepaprasta patirtis. Studentės sutiko, kad būtent konkrečios bylos nagrinėjimas ir bandymas atrasti stipriausius kiekvienos pusės argumentus, yra geriausias būdas įsigilinti į ES teisės reguliuojamas sritis ir suprasti, kuriose vietose kyla probleminiai klausimai. VU TF komanda džiaugėsi, kad VU TF sumokėjo konkurso dalyvių mokestį, o VU TF Alumni draugija sutiko padengti dalį kelionės išlaidų bei palinkėjo visiems studentams ryžtis ir išbandyti įvairius studentams siūlomus būdus iš visų pusių pažinti teisę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų