latvijos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „latvijos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „latvijos“.

„Swedbank“ pablogino Latvijos ir Lietuvos, nepakeitė Estijos BVP raidos šiemet prognozės

Vieną didžiausių Baltijos valstybėse finansų grupę turintis Švedijos „Swedbank“ iki nuosmukio pablogino Latvijos ir Lietuvos ekonomikų raidos šiais metais prognozes, tuo tarpu prognozė Estijai liko nepakeista – nulinis ekonominis augimas. „Swedbank“ ekspertai, pernai spalį pranašavę, jog Lietuvos ekonomika 2023-aisiais neaugs, bet ir nesitrauks, dabar prognozuoja nuosmukį 0,3 procento. Latvijos bendrojo vidaus produkto (BVP) pokyčio šiais metais pakeista iš nulinio į minus 0,9 procento.
2023-01-24

Estija vėl kelia sąlygas dėl „Rail Baltica“

Estija pritartų Lietuvos siekiui prijungti Vilnių prie europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“, jei būtų įrodytas tokios jungties rentabilumas ir jei Europos Komisija skirtų papildomų lėšų, pareiškė Estijos ekonomikos ministerijos atstovas. „Estija sutinka, kad akcininkų sutartyje būtų paminėtas galimas Vilniaus prijungimas tam tikromis sąlygomis. Visų pirma, būtina papildomai išanalizuoti projekto rentabilumą, kad šalys įgytų tikrumo, jog Vilniaus prijungimas atsipirks.
2014-03-04

Naujojoje BMI laidoje daugiau verslo savininkų

 „Atranka į BMI tarptautinio verslo vadybos studijas vadovams (angl., International Executive MBA) atspindi Baltijos regiono verslo lyderystės tendencijas ir plėtrą. Šiais metais pastebimas nuosavą verslą vystančių vadovų skaičiaus augimas - daugiau nei trečdalis studentų yra verslo savininkai. Didesnio domėjimosi studijomis sulaukėme iš informacinių technologijų ir paslaugų sektorių vadovų.
2013-11-25

Tranzito pokyčiai skatins domėtis Baltarusija

Vytautas Kleinauskas Jau nuo antradienio iš Europos į Rusiją ne per Baltarusiją važiuojantys vežėjai privalės krovinius vežti pagal naująją tranzito sistemą. TIR sistema kaimyninėje valstybėje iš esmės nebeatliks savo funkcijų. Iš TIR sistemos neplanuojanti trauktis Baltarusija traukia vis didesnį vežėjų dėmesį. Ji gali tapti „įprastai varstomomis“ durimis į Rusiją. Gabenant Krovinius į Rusiją per Baltarusiją, panašu, kad užteks TIR knygelės ir nereikės įsigyti papildomų garantijų.
2013-11-19

Baltijos šalių sutartis Lietuvai mažesnės elektros kainos neužtikrino

Prieš keletą mėnesių biržoje pradėjo brangti elektros kaina. Nors dar šių metų kovo 15 d. buvo pasirašyta trišalė sutartis tarp Lietuvos, Latvijos ir Estijos, kurios tikslas buvo siekti pigesnės elektros, projektas nepavyko. Šia sutartimi, pasak Lietuvos energetikos instituto Energetikos kompleksinių tyrimų laboratorijos vadovo Vaclovo Miškinio, gali džiaugtis tik Estija.  „Taip, aš dėl to neturiu abejonių.
2013-10-25

16-mečių varžovai dėl vietos Europos pirmenybių Ukrainoje elite – Latvijos bendraamžiai

Ukrainos sostinėje vykstančio Europos jaunučių vaikinų (iki 16 metų) krepšinio čempionate penktadienį pirmąsias rungtynes kovoje dėl 9-16 vietų bei teisės išlikti A divizione Lietuvos rinktinės varžove bus Latvijos bendraamžiai. Šešių komandų E grupės aštuntfinalio etape lietuviai (1 pergalė ir 4 pralaimėjimai) E grupėje liko penkti, o latviai (0/3) keturių autsaiderių G grupėje liko paskutiniai.
2013-08-16

Žemdirbiai pyksta: norime, kad išmokos siektų bent ES vidurkį (papildyta 11:30)

Lietuvos, Latvijos ir Estijos žemdirbiai gauna vienas mažiausių tiesioginių išmokų už dirbamą žemės hektarą Europos Sąjungoje (ES). Tačiau bendroje ES ir kaimyninių šalių rinkose jie turi konkuruoti su daug didesnes išmokas gaunančiais šalių senbuvių ūkininkais. Baltijos šalių žemdirbių organizacijos aktyviai kovoja, kad tiesioginės išmokos būtų teisingos ir siektų bent jau ES vidurkį. (Papildyta 11.30 val.

Pjauti galvijus ar dar palaukti?

Senka žemdirbių kantrybė: šiemet nesulaukę kasmetinių išmokų už kvotinį pieną, jie užsimena apie protesto mitingą prie Vyriausybės. Pieno gamintojai jaučiasi visiškai užspeisti į kampą – ne tik spaudžiami perdirbėjų, bet ir apgauti Vyriausybės. Ūkininkai buvo maitinami pažadais, kad gaus didesnes išmokas. Tačiau dabar aiškėja, kad tam šių metų biudžete visai nėra pinigų. Jaučiasi apgauti Vyriausybės „Pieno kilogramo supirkimo kaina nukritusi per 30 centų, dėl to ūkio nuostoliai didžiuliai.
2012-09-12

V. Aleknos Londone nešta Lietuvos vėliava parduota už 1010 svarų

Londono olimpinių žaidynių organizatorių surengtame internetiniame aukcione Lietuvos vėliava, kurią per žaidynių atidarymo ceremoniją nešė disko metikas Virgilijus Alekna, parduota už 1010 svarų (apie 4430 litų). Aukcione buvo galima dalyvauti nuo trečiadienio iki sekmadienio. Pirmasis pasiūlymas už Lietuvos vėliavą buvo šeši svarai. Aukcioną laimėjo saffet vardu užsiregistravęs pirkėjas.
Lietuva 2012-08-20

Į Lietuvą neįleistas M. Kolerovas paskelbtas persona non grata Latvijoje

Rusijos naujienų agentūros biure „Regnum“ atliktos kratos, paimta dokumentų ir apklaustas personalas. Rusijos teisėsaugos institucijų teigimu, tai buvo daroma Latvijos valdžios institucijų prašymu, skelbia gazeta.ru. Anksčiau, Latvijos užsienio reikalų ministerija paskelbė agentūros įkūrėją Modestą Kolerovą ir dabartinį vadovo pavaduotoją Igorį Pavlovskį persona non grata. Informaciją, kad šiems asmens pradėtos baudžiamosios bylos Latvija kol kas  neigia.
2012-08-11
REKLAMA
REKLAMA

Prognozė: Latvija vėl taps ekonominio augimo čempione

Latvijos bendrasis vidaus produktas (BVP) antrąjį šių metų ketvirtį išaugo 5,4-5,7 proc., prognozuoja ekonomistai. Be to, Latvija antrąjį metų ketvirtį bus sparčiausiai auganti ekonomika Europoje, įsitikinę ekspertai. Anot „Swedbank“ vyriausiojo ekonomisto Martino Kazako, Latvijos ekonomika antrąjį šių metų ketvirtį toliau augs kaip ir eksporto bei gamybos apimtys. Pajamos, gaunamos iš mokesčių, taip pat rodo, kad šalies BVP turėtų toliau augti. Tačiau šalies augimas sulėtės.
2012-08-08

Vasaros praktika regionuose: verslas, stažuotes ir pramogos

Praktiką ar stažuotes VšĮ „Sveikatingumo idėjos“ šiuo metu atlieka 10 jaunuolių – iš vietos gimnazijų, studijuojančių Kaune, Vilniuje ar net baigusieji mokslus. Visus juos vienija noras sužinoti, išmokti, įrodyti sau ir kitiems, kad gali kurti kažką vertingo būdami čia, Marijampolėje. „Prieš tris mėnesius parengti renginio programą užtrukdavo pusdienis, ką jau kalbėti, kad tuo metu dar neįsivaizdavau, kaip ją reikės įgyvendinti.
2012-08-08

Kauno oro uoste sutiktas 10 milijonasis „Ryanair“ keleivis Baltijos šalyse

Šiandien didžiausios Europos žemų sąnaudų aviakompanijos „Ryanair“ ir Kauno oro uosto atstovai iškilmingai sutiko ir pasveikino dešimt milijonąjį „Ryanair“ keleivį Baltijos šalyse, tiksliau, du keleivius, keturmečius brolius dvynius Armandą ir Raimandą Pupšius, vykusius į Leedsą Bradfordą, rašo kelionių tinklalapis makalius.lt. Šia proga visa šeima apdovanota nemokamu skrydžiu bet kuria pasirinkta kryptimi iš Kauno oro uosto.
2012-06-29

Neblaivus vyriškis sužalojo Latvijos pilietę

Moteris dėl durtinės žaizdos krūtinėje paguldyta į ligoninę. Sekmadienį apie 13 val. Šalčininkų rajone esančiame Eišiškių miestelyje namuose kilus konfliktui 39 metų vyriškis sumušė ir peiliu subadė 40 metų Latvijos pilietę. Moteris dėl durtinės žaizdos krūtinėje ir kūno sumušimo paguldyta į ligoninę. Įtariamasis neblaivus sugyventinis  uždarytas į areštinę. Sulaikytasis pripūtė beveik tris promiles.
titulinis 2012-06-04

Tyrimas: visavertei vaikų raidai sportas būtinas

Pasaulinės vaikų gynimo dienos proga tarptautinė kompanija „Procter&Gamble“ kviečia atsigręžti į sporto teikiamą naudą augančiai asmenybei. Sportas ugdo vaikų discipliną ir komandinį jausmą, o tai prisideda prie jų gerovės kūrimo. Tokias išvadas pateikė kompanijos užsakymu Oksfordo universiteto (Jungtinė Karalystė) Socialinių problemų tyrimo centro (SIRC) atliktas „Jaunimo vystymosi per sportą“ tyrimas.
2012-06-01

Gera žinia planuojantiems atostogas: daugumoje ES atostogų vietų vanduo yra švarus

Gera žinia planuojantiems atostogas kuriame nors iš Europos paplūdimių - daugumoje Europos Sąjungos (ES) atostogų vietų vanduo yra švarus, skelbia Europos aplinkos agentūra. Europos aplinkos agentūros duomenimis, kurie pristatyti praeitą savaitę Briuselyje vykusios "Žaliosios savaitės" ("Green week") metu, šiuo metu 92,1 proc. ES maudyklų atitinka Maudyklų vandens direktyvoje nustatytus mažiausius privalomus vandens kokybės reikalavimus.
2012-05-29

JAV įtaria Baltarusijos banką plaunant pinigus

JAV įtraukė Baltarusijos banką „KredeksBank“ į organizacijų, įtariamų dalyvavimu plaunant pinigus, sąrašą, praneša radijo stotis „Svoboda“. JAV finansų ministerijos pareiškime tvirtinama, kad Baltarusijos bankas „yra įtrauktas į daugybę sandorių, kurie rodo, kad yra plaunamos lėšos, susijusios su fiktyviomis kompanijomis“. Žinyba rekomendavo visoms JAV finansų organizacijoms nebendradarbiauti su šia kredito įstaiga.
2012-05-23

VU TF komanda nagrinėjo ES teisės problemas konkurse Maltoje

Maltoje jau aštuonioliktąjį kartą vyko Centrinės ir Rytų Europos teisminio proceso inscenizacijos konkursas (CEEMC - Central and Eastern Europe Moot Competition), kurio metu buvo inscenizuojamas Europos Sąjungos Teisingumo Teismas. Tęsiant ilgametes tradicijas, šiemet konkurse Vilniaus universiteto Teisės fakultetą (VU TF) atstovavo ketvirto kurso studenčių komanda: Jūratė Radvilavičiūtė, Karolina Keršytė, Justė Petrauskaitė ir Ieva Ugnė Ulianskaitė.
2012-05-15

Lietuvos komandos nariai Baltijos šalių informatikos olimpiadoje iškovojo medalius

Gegužės 3 – 7 d. Ventspilyje (Latvija) vykusioje Baltijos šalių informatikos olimpiadoje (BOI – Baltic Olympiad in Informatics) jaunieji Lietuvos informatikai iškovojo 6 medalius. Du sidabro medalius pelnė Kauno technologijos universiteto gimnazijos dvyliktokas Andrius Žiūkas (mokyt.
2012-05-08

Prie Lietuvos krantų – karinės pratybos

Gegužės 4–9 d. Baltijos jūroje prie Lietuvos krantų vyksta tarptautinės karinės pratybos „Baltijos tvirtovė 2012“. Jose dalyvauja penki Lietuvos, du Latvijos kariniai laivai ir Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų štabo karininkų kurso klausytojai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos, kuriems šios pratybos bus kurso baigiamasis etapas. Tarp pratybose dalyvaujančių laivų yra ir Baltijos šalių priešmininės kovos laivų eskadrai priskirti laivai su eskadros štabu.

Lietuvos mokiniai 1-ojoje tarptautinėje muzikos olimpiadoje laimėjo 4 medalius

Taline vykusioje 1-ojoje tarptautinėje muzikos olimpiadoje Lietuvai atstovavę mokiniai laimėjo vieną aukso ir tris bronzos medalius. Klaipėdos Vydūno vidurinės mokyklos mokinė Jonė Girdzijauskaitė pelnė aukso medalį. Klaipėdos Vydūno vidurinės mokyklos mokinė Ieva Budriūnaitė, Klaipėdos Versmės progimnazijos mokinys Vytautas Jusis, Klaipėdos S.Dacho progimnazijos mokinys Vitalijus Dobrovolskis – bronzos medalius.
2012-05-03

Vėl prasideda Didysis žygis po Baltijos šalis

Įspūdingoms vasaros atostogoms ir kelionėms su šeima – ne Turkijos ar Ispanijos kurortai, o įdomiausi maršrutai po Lietuvos, Latvijos ir Estijos vietoves. Gegužę startuoja „Didysis žygis po Baltijos šalis" 2012 – kelionių projektas, kviečiantis aplankyti gražiausius istorinius, architektūrinius, gamtos objektus, muziejus trijose Baltijos šalyse.
2012-05-03

Studentų mentorystės programa sulaukė rekordinio pasaulio lietuvių susidomėjimo

Ketverius metus iš eilės organizuojama mentorystės programa lietuviams visame pasaulyje “LT Big Brother" šiemet sulaukė rekordiškai daug - 250 pasaulio ir Lietuvos universitetų studentų paraiškų, iš kurių 185 (75%) buvo atrinkti dalyvauti mentorystės programoje. Nuo programos pradžios 2009-tais metais, “LT Big Brother" kasmet augo daugiau nei dvigubai - tiek mentorių, kurių šiais metais buvo 120, tiek norinčių dalyvauti studentų skaičiumi.
2012-04-25

Lietuviai negalės dirbti Šveicarijoje be leidimo

Balandžio 18 d. Šveicarija pareiškė, kad darbuotojams iš Rytų Europos šalių, įstojusių į ES 2004 m., ji laikinai atnaujina leidimų atvykti į šalį reikalavimą; šį sprendimą griežtai kritikuoja ES užsienio reikalų vadovė Katerina Ašton (Catherine Ashton). Nuo gegužės 1 d. vadinamosios ES 8 (Čekijos Respublikos, Estijos, Vengrijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Slovakijos ir Slovėnijos) piliečiai turės gauti leidimą dirbti Šveicarijoje, savo pareiškime paskelbė jos vyriausybė.
2012-04-20

Kariuomenės vadas dalyvaus Baltijos šalių karinio komiteto susitikime

Tukume, Latvijoje, balandžio 19-20 dienomis vyks Baltijos šalių kariuomenių vadų susitikimas, kuriame dalyvaus Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius, Latvijos kariuomenės vadas generolas majoras Raimondas Graubė ir Estijos kariuomenės vadas brigados generolas Rihas Teras (Riho Terras). Susitikime daugiausia dėmesio bus skiriama Baltijos šalių karinio bendradarbiavimo aktualijoms.

Pirmąjį ketvirtį „airBaltic“ lėktuvų užpildymas padidėjo 6 proc.

Kovo mėnesį oro bendrovė „airBaltic“ per Lietuvos, Latvijos ir Estijos oro uostus skraidino 217 670 keleivių – tai 7 proc. mažiau nei tuo pačiu metu 2011 metais, kai „airBaltic“ paslaugomis naudojosi 233 033 žmonės. Per pirmąjį metų ketvirtį „airBaltic“ skraidino 589 112 keleivius arba 2 proc. mažiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Kovą „airBaltic“ atliko 3 746 skrydžius arba 14 proc.
2012-04-16

Tyrimas: norite sumažinti kontrabandą – mažinkite mokesčius

„Viena pagrindinių kontrabandos priežasčių yra ne pagal gyvenimo lygį aukšti mokesčiai. Visų pirma kalbama apie akcizines prekes, kurioms taikomi dideli mokesčiai“, – pristatydamas pirmą kartą trijose Baltijos šalyse atlikto gyventojų nuomonės tyrimo rezultatus sakė Laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas. Jis pabrėžė, kad akcizų lyginti su kitomis ES šalimis negalima, nes Lietuvoje pragyvenimo lygis yra kur kas žemesnis, negu daugelyje kitų bendrijos šalių.

Vietoj svajonių darbo – Berlyno nakvynės namai

Berlyno nakvynės namams atsirūgsta praėjusių metų pavasarį Vokietijos priimtas sprendimas atverti darbo rinką. Laisvoji darbo rinka privedė prie to, kad tūkstančiai laimės ir darbo ieškotojų iš Latvijos, Lietuvos ir Estijos tiesiog užtvindė Vokietiją. Pačiuose didžiausiuose Berlyno nakvynės namuose, kurie yra Šarlotenburgo rajone, iš 6000 gyventojų beveik 2000 yra kilę iš Baltijos šalių, informuoja Dv.ee. Panaši padėtis yra ir kituose didžiuosiuose Vokietijos miestuose.
2012-03-30

Ryga šiemet lankytojus kviečia mėgautis netikėtais deriniais

Ryga, Latvijos sostinė ir centrinis Baltijos šalių miestas, siūlo geriausius pasirinkimus turistams. Susisiekimas, architektūros paminklai, pramogos, kultūra, kulinarinis ir verslo turizmas regione – pagalvota apie viską. Šią vasarą Ryga savo svečius džiugins gausia renginių įvairove, daugybe latviškų produktų ir ypač gardžių patiekalų valgiaraščiais. Vos valandos trukmės skrydis – ir jau mėgausitės Rygos siūlomu puikiu kainos ir kokybės santykiu.
2012-03-28

„airBaltic“ lėktuvų užpildymas vasarį padidėjo 7 proc. punktais

Vasario mėnesį oro bendrovė „airBaltic“ per Lietuvos, Latvijos ir Estijos oro uostus skraidino 180 476 keleivius – 1 proc. daugiau nei tuo pačiu metu 2011 metais, kai „airBaltic“ paslaugomis naudojosi 178 809 žmonės. Per du šių metų mėnesius „airBaltic“ paslaugomis naudojosi 371,4 tūkst. keleivių, taip pat 1 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Tuomet oro bendrovė skraidino 366 tūkst. keleivių. Vasarį „airBaltic“ atliko 3338 skrydžius arba 10 proc.
2012-03-15

Vartotojų teisių diena – Kauno oro uoste prisimintos keleivių teisės

Kovo 15-ąją – visame pasaulyje minima Vartotojų teisių diena, dar vadinama Europos vartotojų diena. Ši šventė paminėta Kauno oro uoste – taip norima atkreipti dėmesį į vartotojų teisių apsaugą užsienio šalyse, rašo kelionių tinklalapis makalius.lt. Kaip teigia renginį organizuojantis „Kauno Europos informacijos centras – Europe Direct“, vis dažniau prekės ar paslaugos yra perkamos užsienyje, daugiau keliaujama, aktyvėja prekyba internete.
2012-03-15

Geriausių pasaulio universitetų 100-uke Rytų Europos atstovų nėra

Tinklalapis timeshighereducation.co.uk paskelbė geriausių pasaulio universitetų šimtuką, kuriame aukštosios mokyklos reitinguojamos pagal turimą reputaciją. Sąraše pirmąsias pozicijas užima Jungtinių Amerikos Valstijų bei Didžiosios Britanijos aukštosios mokyklos.
2012-03-15

Pirmieji lietuviški agurkai bus brangesni

Pirmasis šiųmetinis lietuviškų agurkų derlius kol kas skinamas tik vienoje šiltnamių bendrovėje ir parduotuvėse bus kiek brangesni už importinį.Dėl vis brangstančių energetinių išteklių ir padidinto PVM bei palyginti mažų supirkimo kainų Lietuvos šiltnaminių daržovių augintojai neišgali konkuruoti su atvežtine produkcija, praneša LTV „Panorama“. Pirmąjį šiais metais agurkų ir salotų derlių kol kas skina tik „Kietaviškių gausos“ bendrovė. Mat tik ši bendrovė turi stiklinius šiltnamius.
2012-03-08

Baltijos Ministrų Tarybos susitikime – Visagino AE įgyvendinimo eiga

Visuomenės harmonizavimo parke Prienų rajone kovo 7-8 dienomis vyks tradicinis Baltijos Ministrų Tarybos Ministrų Pirmininkų susitikimas. Neformaliame susitikime Lietuvos, Latvijos ir Estijos vyriausybių vadovai Andrius Kubilius, Valdis Dombrovskis ir Andrusas Ansipas aptars Visagino atominės elektrinės projekto įgyvendinimo eigą.
titulinis 2012-03-05

D. Cameronas nerado bendros kalbos su ES partneriais

Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas ketvirtadienį vykusiame Europos Sąjungos (ES) viršūnių susitikime kolegų liko nesuprastas, nes jo kartu su 11 kitų šalių lyderių pasiūlytas ekonomikos gaivinimo planas buvo ignoruojamas, informuoja AFP. Prieš tris mėnesius D. Cameronas atsisakė pasirašyti naująją ES fiskalinės drausmės sutartį, o ketvirtadienį iš ES viršūnių susitikimo išvyko su dirbtine šypsena veide ir vos pora žodžių žurnalistams.
2012-03-02

Kauno oro uostas – 7 kryptys vasaros atostogoms

Kauno oro uostas (KUN) patvirtino vasaros sezono tvarkaraštį. Jame numatytos 23 kryptys, iš jų 7 kryptys –vasaros atostogų maršrutai. Kauno oro uosto vasaros skrydžių sezonas prasidės kovo 25 dieną, rašo kelionių tinklalapis Makalius.lt.
2012-02-26

Vilniuje susitiks penkių sostinių policijos vadovai

Antradienį Vilniuje susitiks penkių valstybių sostinių – Talino, Rygos, Helsinkio, Varšuvos ir Vilniaus – policijos vadovai. Tai bus aštuntasis Estijos, Latvijos, Suomijos, Lenkijos ir Lietuvos sostinių policijos vadovų susitikimas. 2003 m. lapkritį Taline buvo pasirašytas penkių valstybių sostinių policijų bendradarbiavimo protokolas. Tuomet buvo sutarta keistis informacija, teikti pagalbą nusikaltimų prevencijos, išaiškinimo, jų valdymo ir tyrimo tikslais.
titulinis 2012-02-14

Vilniaus senamiestyje rudenį bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Žaislų muziejus

Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė lengvatinėmis sąlygomis ne konkurso būdu išnuomoti Vilniaus senamiestyje esančias patalpas kuriamam Žaislų muziejui - po 1 Lt už 1 kv. m. Rudenį Radvilaitės g. 7/2 esančiose 183,56 kv. m patalpose bus įrengtas pirmasis Lietuvoje vaikams skirtas muziejus. Pasak šio muziejaus iniciatoriaus ir kūrėjo - VšĮ Žaislų muziejus direktoriaus dr.
titulinis 2012-02-09

Į Australiją ne tik studijuoti

Svajojantys studijuoti, keliauti ar dirbti Australijoje turės unikalią galimybę apie tai sužinoti daugiau – parodoje „Mokymasis, studijos, karjera“ juos konsultuos studijų ar darbo patirtį šioje tolimoje šalyje turintys vadybininkai. Pirmą kartą parodoje pristatomas projektas „Studijos Australijoje“ supažindins su savo paslaugomis ir teikiama informacija.
2012-01-31

ES valstybės, taip pat ir Lietuva, kritikuoja C. Ashton darbą

Dvylikos Europos Sąjungos (ES) valstybių užsienio reikalų ministrai laiške išdėstė nepasitenkinimą baronienės Catherine Ashton kaip pagrindinės ES užsienio reikalų politikės darbu, rašo „telegraph.co.uk“. „The Daily Telegraph“ pavyko pamatyti konfidencialų laišką, kurį pasirašė Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Belgijos, Estijos, Suomijos, Latvijos, Lietuvos, Liuksemburgo, Nyderlandų, Lenkijos ir Švedijos užsienio reikalų ministrai.
2011-12-24

Neblaiviems vairuotojams – užkardos pasienyje

Pagėgių rinktinės Rociškių užkardos pareigūnai antradienį sulaikė du neblaivius jurbarkiškius, pasienyje su Rusija vairavusius automobilius. Iš viso šiemet tokių atvejų visame Lietuvos pasienyje Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai užfiksavo 159. Prie pat sienos esančiame Šakių rajono Rociškių kaime antradienį VSAT pareigūnai tikrino automobilių vairuotojus ir keleivius, ar šie  pasienio ruože turi privalomus dokumentus. 17 val.
Kriminalai 2011-12-14

Baltijos ūkininkų vienybė išjudino europarlamentarus?

Pirmą kartą nuo įstojimo į ES trijų Baltijos valstybių politikai išdrįso aršiai pasipriešinti Europos Komisijos (EK) užmačioms sužlugdyti Lietuvos, Latvijos ir Estijos žemės ūkį, rašo „Respublika“. Kitos naujosios ES narės taip pat palaiko reikalavimą nuo 2014 m. nustatyti sąžiningas tiesiogines išmokas žemdirbiams.
2011-11-14

Vilniuje koncertavęs E. Johnas atsiprašė už netikusį pasisveikinimą

Penktadienį į Vilnių atvyko užsienio atlikėjas ir kompozitorius Eltonas Johnas. Vienintelio Baltijos šalyse jo surengto koncerto pasiklausyti atvyko ištikimiausi gerbėjai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos ir Lenkijos. Klausytojai į „Siemens“ areną traukė būriais jau nuo 18 valandos. Pats E. Johnas į sostinę atvyko renginio dieną lėktuvu ir buvo nuvežtas tiesiai į „Siemens“ areną.

A. Juozaitis: jei kris Latvija, kris Lietuva

Veiklą atnaujinusiuose Šiaulių bendruomenės namuose rašytojas, filosofas daktaras Arvydas Juozaitis pakvietė į paskaitą apie Latviją, valstybę, kurios likimas gali atsikartoti pas mus. „Latvijos likimas, man atrodo, Lietuvoje atsikartotų po dešimtmečio“, — sakė A. Juozaitis. Geriausi kaimynai A. Juozaitis pakvietė į paskaitą „Nežinoma Latvija“ ir pristatė knygą “Ryga — niekieno civilizacija“. Susitikime A. Juozaitis už pilietinę drąsą apdovanotas Lietuvos kultūros fondo medaliu.

Policijos grobis – suteneriai, užsienio piliečiams pardavinėję atvykėles

Trijulė prekiavo reprezentatyvios išvaizdos merginomis Lietuvoje, įsteigė viešnamį Londone. Policija pranešė, jog policija sulaikė tris vilniečius, kurie įtariami pelnęsi iš elitinių prostitučių paslaugų. Į mūsų šalį atvykusiems krepšinio aistruoliams siūlydavo reprezentacinės išvaizdos, kalbančių keliomis užsienio kalbomis merginiomis. Daugelis jų - atvykėlės iš kitų šalių - Latvijos, Baltarusijos.

Japonijoje girdėti dvejonių dėl Visagino AE

Jeigu derybos dėl Visagino atominės elektrinės (VAE) užtruks, japonai kaip prioritetinius gali pasirinkti kituose pasaulio kraštuose įgyvendinamus projektus.
2011-09-27

Trakuose vyko viduramžių riterių turnyras

Rugsėjo 24 d. Trakų salos pilyje vyko IV tarptautinis viduramžių riterių turnyras Lietuvos kariuomenės vado kalavijui laimėti. Šiais metais dėl kalavijo susikovė riteriai iš Lietuvos, Latvijos, Vokietijos ir Lenkijos klubų. Turnyre lietuviams ir užsienio svečiams buvo parodytos senos XIV a. Lietuvos karybos tradicijos, pristatyta viduramžių Lietuvos kariuomenė. Turnyro nugalėtoju tapo riteris Beda iš Kaliningrado. Jam buvo įteiktas Lietuvos kariuomenės vado prizas – kalavijas.

Minimas Lietuvos narystės ESBO 20-metis

Prieš dvidešimtmetį dar tik siekusi tarptautinio pripažinimo ir bandžiusi sugrįžti į Europos žemėlapį, Lietuva, būdama Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) pirmininke, šiandien žaidžia pasaulio politikos aukščiausioje lygoje, sako Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis rugsėjo 10 dieną, minint Lietuvos narystės ESBO 20–metį.

Savaitgalį – Baltijos šalių ir Latvijos trialo čempionatų V ir IV etapai

Artėja išskirtinis savaitgalis su motociklų bei dviračių trialo sporto meistrais iš Latvijos, Estijos bei Rusijos, teigiama pranešime spaudai. Jau rugsėjo mėn. 10-11 dienomis galėsite susipažinti su intelektualaus sporto varžybomis, kur viskas priklauso nuo gebėjimų techniškai įveikti sudėtingas, specialiai suformuotas bei gamtos natūralias kliūtis. Trialo sporte labai svarbu yra sportininko balansas, įgūdžiai ir susikoncentravimas.
2011-09-07

Panevėžys švenčia 508-ąjį miesto gimtadienį

Rugsėjo 2-4 dienomis Panevėžys švęs 508-ąjį miesto gimtadienį. Šįsyk jis sutaps su kitu dideliu renginiu – rugpjūčio 31-rugsėjo 5 dienomis „Cido“ arenoje vyksiančiu Europos vyrų krepšinio čempionatu. Šiandien Panevėžio miesto savivaldybėje pristatyta gimtadienio renginių programa. Gimtadienį organizuoja Bendruomenių rūmai. „Ši „Aukštaičių suktiniu" pavadinta miesto šventė taps viso Aukštaitijos regiono suvažiavimu, kuriame dalyvaus ir Aukštaitijos kunigaikščiai.
titulinis 2011-09-02
Į viršų