REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniuje Antakalnio gatvėje esančio daugiabučio gyventojai išsigandę – orai šąla, šildymo sezonas „ant nosies“, o jų butai gali likti nešildomi. Renovacijos darbai name turėjo būti baigti dar prieš prasidedant vasarai, tačiau darbų pabaigos vis dar nematyti.

Vilniuje Antakalnio gatvėje esančio daugiabučio gyventojai išsigandę – orai šąla, šildymo sezonas „ant nosies“, o jų butai gali likti nešildomi. Renovacijos darbai name turėjo būti baigti dar prieš prasidedant vasarai, tačiau darbų pabaigos vis dar nematyti.

REKLAMA

Rangovai sako, kad darbai užtruko dėl pandemijos ir dėl sunkumų atsivežant darbuotojus iš Baltarusijos. Burzgiantys prietaisai praneša apie Vilniuje atliekamą Antakalnio gatvėje esančio 95-ojo namo renovaciją. Tiesa, ši renovacija turėjo būti baigta dar gegužę. Tačiau gyventojai sako, kad pabaigos dar nematyti. „Nuo sausio mėnesio ir dar tik pradžia“, – sako namo gyventoja.

Jai antrina ir kita gyvenanti moteris: „Čia ne renovacija, o chrenovacija.“ 

Nors darbai pradėti dar sausio mėnesį, terminas buvo pratęstas jau du kartus. Iš pradžių renovacijos darbai buvo pratęsti iki rugpjūčio 30-os dienos, dabar rangovai žada, kad renovacija jie baigs iki lapkričio pabaigos. Tačiau gyventojai baiminasi, kad prasidėjus šildymo sezonai jų butai gali likti nešildomi. 

REKLAMA
REKLAMA

„Yra labai liūdna situacija, sakau, nes darbai yra vilkinami ir net neaišku, kaip bus. Mes galime sulaukti šildymo sezono, namuose yra šalta“, – teigia name gyvenanti moteris.

REKLAMA

Namo gyventojus nesibaigianti renovacija neramina ir dėl nepatogumo. Štai Laura pasakoja, kad jau daugiau nei pusmetį ji gyvena prieblandoje su užtrauktomis užuolaidomis, nes pastoliais nuolat vaikšto darbininkai. Neramina ir balkonų būklė. 

„Balkonai yra dabar atviri, neapsaugoti. Ir, pavyzdžiui, aš turiu mažą vaiką ir iš tikrųjų nesaugiai jaučiuosi, nes tas balkonas dabar yra avarinės būklės“, – aiškina ji.

Namo gyventojai skundžiasi, kad projekto rangovas ne tik lėtai vykdo darbus, bet ir atlieka juos nekokybiškai: „Darbai nuo pat pradžių nebuvo sklandūs ir, kai buvo apšiltinami, tarkime, balkonai, fasadinė pusė, tai tos detalės, kurios buvo dedamos, buvo tikrai nekokybiškai dedamos. Pas mus balkone buvo tarp sienos ir apšiltinimo 40 centimetrų gylio skylė.“ 

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, yra ir tokių gyventojų, kurie renovacijai nepritarė nuo pat pradžių, esą namas ir taip buvo pakankamai tvarkingas: „Yra namas, patys matote, geram stovyje ir tinkuotas. Tai aš skaitau čia yra bereikalingas pinigų mėtymas. Kai aš gaunu 270 eurų pensijos ir, jeigu vyras mano išeitų, tai mane į šiukšles išvarytų, aš turėčiau parduoti.“ 

Gyventojai piktinasi, kad darbininkai nuo pat pradžių dirbo vangiai, jų darbo vietoje nuolat buvo mažiau nei suplanuota pagal grafiką. Nors projektų rangovas tikina, kad renovacija užtruko dėl užsitęsusios žiemos, jis taip pat pripažįsta, kad darbininkų trūko. 

„Iš trečių šalių darbininkų prisikviesti yra sunku dėl pandemijos. Žmonės, kurie atvažiuoja, irgi turi izoliuotis. Pas mus dirba darbuotojai ir iš Baltarusijos. Iš Baltarusijos dėl dabartinės situacijos irgi labai sunkiai darbuotojai išvažiuoja. Viskas susiklostė, kaip sakoma, kartu“, – sako renovacijos projekto rangovas Andžej Vinčo. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot namo bendrijos pirmininko, jei sutartis bus pratęsta dar kartą, tuomet už namo atnaujinimą gyventojams gali tekti mokėti brangiau nei buvo sutarta. 

„Mes nenorime, kad darbai pereitų į kitus metus. Jeigu pereis į kitus metus darbai, tai, vis dėlto, gali būti perskaičiuota kaina, kurią mes pasirašėm sutartyje. Tai ta kaina, kuri sutartyje yra numatyta, gali keistis dėl to, kad pabrango medžiagos, pabrango darbo jėga“, – kalba namo bendrijos pirmininkas Antanas Černiauskas. 

Renovacijos rangovas sako, kad gyventojams šalti savo namuose neteks, esą šildymo sistemos bus sutvarkytos ir paleistos iki spalio 10 dienos. Pagal sutartį, renovacija pilnai užbaigta turėtų būti iki gruodžio 1 dienos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų