REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
56
Trečiadienį Vilniuje – protestas prieš pandemijos valdymo priemones (tv3.lt fotomontažas)

Antradienį Seimui pritarus privalomam kai kurių darbuotojų testavimui dėl Covid-19, visuomenėje kilo pasipiktinimas – vos per dieną suorganizuotas protestas. Prie Seimo rūmų susirinkę protestuotojai reikalauja panaikinti karantino ribojimus, reiškia nepasitenkinimą valdžia ir privalomu testavimu. Pasirodė ir siūlymų Seimo nariams atlikti IQ testus.

56

Antradienį Seimui pritarus privalomam kai kurių darbuotojų testavimui dėl Covid-19, visuomenėje kilo pasipiktinimas – vos per dieną suorganizuotas protestas. Prie Seimo rūmų susirinkę protestuotojai reikalauja panaikinti karantino ribojimus, reiškia nepasitenkinimą valdžia ir privalomu testavimu. Pasirodė ir siūlymų Seimo nariams atlikti IQ testus.

REKLAMA

„Reikalaujame seimūnams atlikti IQ testą. Rezultatus skelbti viešai“, – skelbia vienos į protestą atėjusios moters plakatas.

Seimui antradienį pritarus Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisoms, kuriomis leidžiama įpareigoti kai kuriuos darbuotojus privalomai tirtis dėl Covid-19, trečiadienį dėl tokio sprendimo prie Seimo rūmų surengtas protestas.

Nors planuota, kad proteste neturėtų būti daugiau nei 15 žmonių, prie Seimo rūmų susirinko gerokai didesnė minia.

Pareikšti nepasitenkinimą atvyko mitinguose prieš valdančiųjų veiksmus dažnai matoma lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Astra Astrauskaitė, Seimo nariai Dainius Kepenis ir Petras Gražulis, taip pat buvęs parlamentaras Naglis Puteikis.

REKLAMA
REKLAMA

Protestas prieš karantiną, privalomus testus ir valdžią

Protestas prieš privalomą testavimą, karantiną ir valdžią. Taip mitingą tv3.lt žurnalistams pristatė jo iniciatorė A. Astrauskaitė. Moteris teigia, kad protesto tikslas, pirmiausia, yra išreikšti nepasitenkinimą sprendimui dėl privalomo darbuotojų testavimo.

REKLAMA

Antradienį Seimas pritarė Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisoms, kurios leidžia įpareigoti kai kurių sričių darbuotojus privalomai periodiškai tirtis dėl Covid-19, šis sprendimas ir paskatino protesto akciją.

Kas 7–10 dienų Covid-19 testus privalės darytis medikai, pedagogai, psichologai, vaistininkai, prokurorai, teisėjai, muziejininkai, bibliotekininkai, notarai, antstoliai, testuotis gali tekti dar daugiau darbuotojų, kurie turi nuolatinį kontaktą su klientais.

Į specialų sąrašą patekusiems darbuotojams valstybė žada kompensuoti tiek profilaktinį, tiek darbovietėje kilus protrūkiui reikiamą testavimą. Pareiga darbuotojams testuotis galios tol, kol šalyje bus įvestas karantinas arba ekstremali padėtis.

REKLAMA
REKLAMA

Protestuotojų nuomone, reikalavimai yra per griežti, neva neatitinkantys Konstitucijos, o valdžios vykdoma politika primena „trečiąjį pasaulinį karą prieš žmoniją“.

„Kalbu su vaikais, jie jau prarado viltį, prarado optimizmą, prarado sveikatą. Taip pat ir žmonės. Žlugdomas smulkusis verslas, žmonės neturi, iš ko maitinti vaikų, čia baisūs dalykai“, – sako A. Astrauskaitė.

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė dar antradienį Seimo posėdyje sakė, kad testavimas yra vienintelė priemonė valdyti viruso plitimą.

„Daug čia buvo labai keistų spekuliacijų, kad kažkas prievarta kažką ketina testuoti, bet reikia suprasti vieną labai paprastą dalyką – jokiomis kitokiomis priemonėmis, o tik aktyviu testavimu, epidemijos kontrolės užtikrinti nepavyks“, – Seimo posėdyje sakė premjerė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Policija ir savivaldybė apie protestą informuoti

Vilniaus miesto savivaldybė tv3.lt informuoja, kad apie organizuojamą protestą savivaldybei buvo pranešta antradienį. Proteste, kaip pranešta savivaldybei, turėjo dalyvauti ne daugiau nei 15 žmonių.

„Pranešimas gautas Kovo 23 d. apie 24 d. 11.45–14.00 val. organizuojamą protestą prieš žmogaus teisių varžymus prie Lietuvos Respublikos Seimo pastato. Organizatorius fizinis asmuo, todėl asmens duomenų atskleisti negalime. Pranešime nurodyta, kad proteste metu dalyvaus iki 15 žmonių, todėl pagal Lietuvos Respublikos susirinkimų įstatymą tokio susirinkimo derinti nereikia. Policijos atstovai apie protestą informuoti“, – rašoma tv3.lt pateiktame Vilniaus miesto savivaldybės komentare.

REKLAMA

Praėjęs mitingas sukėlė pasipiktinimą

Tai nėra pirmasis mitingas prieš karantino ribojimus. Dar praėjusį šeštadienį Vilniuje Katedros aikštėje buvo surengtas protestas už prigimtines žmogaus teises.

Mitingas viešojoje erdvėje sukėlė nemažą atgarsį. Į Katedros aikštę susirinkę protestuotojai ne tik reikalavo atlaisvinti karantino reikalavimus, bet ir neslėpė neapykantos paralmentarui Tomui Vytautui Raskevičiui.

„Raškevičius yra absoliutus kolorado vabalas, Raskevičius, atsiprašau, yra absoliutus kolorado vabalas, kuris gaus finansavimą savo partijai iš Lietuvos valstybės biudžeto. Jis yra antivalstybininkas, tokius reikėtų šaudyti, šiaip jau. Bent po vieną į metus“, – tokius Antano Kandroto žodžius scenoje perskaitė mitingo dalyvė Vitolda Račkova.

REKLAMA

Dėl nuskambėjusio išsireiškimo Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė kreipėsi į prokuratūrą.

„Tai yra kurstymas prieš žmogų, neapykantos kurstymas ir taip pat kėsinimasis sutrikdyti žmogaus sveikatą, kas man atrodo yra akivaizdu. Be to, visa įvykių visuma, kad kolega gauna grasinimų, kai kuriuos jis paviešina, kai kurių ne, akivaizdu, jog tai tampa nebevaldoma“, – TV3 žinioms sakė Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė.

Ar pradėti tyrimą, prokuratūra turi nuspręsti per 10 darbo dienų.

Teisėsaugai apskųstas ir vienas vaikinas laikęs plakatą su užrašu „Šimonytę į Sibirą, Raskevičių ant kuolo“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Iš tiesų manau, kad toksai plakatas savo turiniu pažeidžia baudžiamojo kodekso normas ir jame įtvirtintą neapykantos kalbos draudimą. Ketiname kreiptis į generalinę prokuratūrą paprašydami jų įvertinti ar tai nebus neapykantos kurstymas, sulauksime atitinkamo verdikto, o tikiuosi, kad policija irgi galės išsiaiškinti tikruosius to žmogaus motyvus“, – TV3 žinioms sakė T. Vytautas Raskevičius.

Antrasis karantinas Lietuvoje galioja nuo lapkričio pradžios, jis šiuo metu pratęstas iki kovo pabaigos. Karantino metu draudžiami renginiai, atvirose erdvėse galima bendrauti  ne daugiau nei dviem namų ūkiams arba ne didesnėmis nei penkių žmonių grupėmis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų