• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Ryte sostinę užtvindžiusi audra, atrodo, neketina trauktis. Dangus vėl patamsėjo, tikimasi dar vieno audros pasispardymo.

 Ryte sostinę užtvindžiusi audra, atrodo, neketina trauktis. Dangus vėl patamsėjo, tikimasi dar vieno audros pasispardymo.

REKLAMA

Pradėjus plaukti pranešimams apie automobiliams ir kitai nuosavybei padarytą žalą, tarnybos įspėja, kad škvalo atveju reikia elktis labai atsargiai ir nurodo pagrindinius patarimus.

Elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) prašo gyventojų gamtos stichijų metu nesiartinti prie elektros įrenginių ar oro linijų.

ESO primena, jog pastebėjus pažeistus elektros tinklo įrenginius ar nutrūkusius elektros laidus, būtina nedelsiant apie tai pranešti ESO trumpuoju numeriu 1802 (+37061121802) arba bendruoju pagalbos telefonu 112. Pateikiame keturis svarbiausius elgesio principus, padėsiančius išvengti skaudžių nelaimių.

Nesiartinkite. Pagrindinis dalykas, kurį turi atsiminti kiekvienas: pastebėjus nutrūkusį laidą ar bet kokį kitą apgadintą elektros įrenginį – transformatorinę, pastotę, − jokiu būdu prie jo nesiartinti. Tarp žmogaus ir nutrūkusio laido turėtų būti bent 8 metrų atstumas. Reikėtų saugotis ir ant elektros laidų užvirtusių medžių ar išvirtusių laidų atramų, kurios taip pat gali būti pavojingos gyvybei. Prie jų taip pat nerekomenduojama artintis ar, juo labiau, jų liesti.

REKLAMA
REKLAMA

Praneškite. Pastebėjus nutrūkusį laidą, apie avariją svarbu kuo greičiau pranešti ESO trumpuoju numeriu 1802 arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

Judėkite smulkiais žingsneliais arba šuoliukais. Atsidūrus šalia aukštos įtampos šaltinio reikėtų judėti mažais žingsneliais, laikant koją prie kojos. Didesnis pavojus kyla liūties metu, kai žemė ir žolė įmirkusi. Tokiais atvejais rekomenduojama pasitraukti toliau nuo nelaimės vietos, tačiau nebėgti, o judėti mažais žingsneliais arba šuoliukais. Žingsniuojant įprastai, kyla pavojus susidaryti elektros grandinei ir gauti smūgį.

REKLAMA

Iš automobilio – abiem kojomis. Nutrūkęs elektros laidas gali užkristi ant automobilio. Tokiu atveju, jei nekyla kitų pavojų, gali būti saugiau likti automobilyje – guminės jo padangos veikia kaip izoliacinė priemonė, neleidžianti susidaryti elektros grandinei. Tik svarbu nesiliesti prie metalinių detalių ar elektros įrenginių.  

Savivaldybė: mieste apie 60 avarinių situacijų

Vilniaus gatvėse prasidėjus chaosui, sostinės savivaldybė surengė skubią spaudos konferenciją. Pranešama, kad iškritęs kritulių kiekis yra beveik pakankamas skelbti ekstremalią padėtį. Nors kol kas tokios galimybės nesvarstoma, ji taip pat ir neatmetama. Anot atstovų, viskas priklausys nuo to, kiek tęsis liūtis.

REKLAMA
REKLAMA

Situacijos svarbumas yra apibūdinamas statistiškai - mieste suskaičiuojama apie 60 avarinių situacijų. Tarp jų  iš uždarytas aplinkkelis, ir įgriuvos gatvėse, ir strigęs viešasis transportas, ir neveikiantys šviesoforai.

Anot "GRINDOS" ir Vilniaus savivaldybės atstovų, dabar situacija yra kontroliuojama, dešimtys brigadų dirba siekdamos atkurti tvarką Vilniaus mieste.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų