• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sostinėje oro užterštumas leistiną ribą peržengė ne dėl automobilių, o dėl netvarkos. Po žiemos neišvežtas smėlis, neplaunamos gatvės, nekontroliuojamos statybos - dėl to smarkiai padidėjo sveikatai kenksmingų kietųjų dalelių kiekis, rašo „Lietuvos rytas“.

REKLAMA
REKLAMA

Bronchitas, astma, sinusitas ar net vėžys. Anot dienraščio, susirgę šiomis sunkiomis ligomis vilniečiai gali kaltinti sostinės valdžią, numojusią ranka į žmonių sveikatą.

REKLAMA

Vilniuje kenksminga gyventi ne tiktai dėl automobilių grūsčių. Daug daugiau nerimo pastarosiomis dienomis specialistams kelia po žiemos nevalytos gatvės ir nekontroliuojamos statybos.

Būtent dėl miesto gatvėse kylančių dulkių sveikatai kenksmingų kietųjų dalelių kiekis ore smarkiai viršijo leistiną normą, tik pradėjus lyti kritines ribas pasiekęs oro užterštumas sumažėjo. Bet komunalininkams iš gatvių laiku neišvežus smėlio šis užkimš kanalizacijos šulinius, o tai miestui gresia potvyniu, perspėja laikraštis.

REKLAMA
REKLAMA

Neatrodo, kad komunalininkai skubėtų susitvarkyti. Todėl po lietaus pradžiuvus smėliui vėl kils dulkių debesys ir miestą ims kamuoti tos pačios bėdos.

Tačiau nustatytas didelis oro užterštumas ne vien dėl nevalytų gatvių. Oro kokybė blogėja ir dėl daugybės statybų ir didelio automobilių srauto.

Kietųjų dalelių koncentracija Vilniuje leistiną ribą pradėjo viršyti kovo 30-31 dienomis. Padidėjęs oro užterštumas buvo fiksuojamas visą praėjusią savaitę. Tik šeštadienį pradėjus lynoti padėtis kiek pagerėjo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Labiausiai užterštos vietos Vilniuje - Geležinio Vilko gatvė, Savanorių prospektas, didžioji dalis Senamiesčio, Naujamiestis.

Geležinio Vilko gatvėje ir Savanorių prospekte kietųjų dalelių koncentracija viršija vidutinę metinę Europos ribinę vertę - 40 mikrogramų kubiniame metre.

Tačiau oro užterštumo rekordą šiomis dienomis užfiksavo matavimo stotis, įrengta ties Kalvarijų ir Kareivių gatvių sankryža. Čia balandžio 2-ąją kietųjų dalelių koncentracija buvo net 154 mikrogramai kubiniame metre.

REKLAMA

Vilniaus savivaldybės Miesto ūkio departamento direktoriaus pavaduotojas Antanas Mikalauskas pripažino, kad tokios prastos padėties dar nebuvo nė vienais metais.

„Sostinei iš tiesų gėda. Praėjusią savaitę buvo palankūs orai smėliui iš gatvių išvežti. Nesuprantu, kas trukdė įmonėms laiku atlikti šį darbą“, - sako valdininkas.

REKLAMA

Vilniuje yra priimta oro taršos kietosiomis dalelėmis mažinimo veiksmų programa. Joje per 278 tūkst. litų numatyta smėliui ir purvui iš gatvių išvežti.

Smėlį iš gatvių privalo išvežti penkios įmonės: „Stebulė“, „Rasų valda“, „Naujamiesčio būstas“, „Vilniaus zunda“ ir „Sitis“.

Anot A.Mikalausko, jos sulauks sankcijų - už laiku neatliktus darbus joms bus skiriama 10-15 procentų mažesnė pinigų suma, nei buvo numatyta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų