REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po 15 metų Vilniaus šilumos ūkis grįžo į miesto valdžios rankas iš „Vilniaus energijos“. Tuo pačiu keitėsi ir kaina – didėjo. Vasarą dėl PVM lengvatos šildymui panaikinimo ji dar labiau padidės. Manoma, kad dalis Vilniaus gyventojų atėjus žiemai vargiai galės susimokėti. Tad kada galima tikėtis pigimo?

Po 15 metų Vilniaus šilumos ūkis grįžo į miesto valdžios rankas iš „Vilniaus energijos“. Tuo pačiu keitėsi ir kaina – didėjo. Vasarą dėl PVM lengvatos šildymui panaikinimo ji dar labiau padidės. Manoma, kad dalis Vilniaus gyventojų atėjus žiemai vargiai galės susimokėti. Tad kada galima tikėtis pigimo?

REKLAMA

Šiuo metu Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) turės imti paskolą, kadangi šilumos ūkį perėmė su visomis gyventojų ir miesto skolomis. Jų skaičiuojama apie 80 mln. Pasak VŠT generalinio direktoriaus Manto Buroko, 73 proc. paskolos poreikio jau turima, vyksta tik derybos su bankais. Spėjama, kad palūkanos bus žemenės nei 3 proc.

Kainos prašė didesnės

Šį mėnesį šilumos sąskaitas gavę vilniečiai pinigus jau pervedinės į VŠT sąskaitą, nesvarbu už kokio laikotarpio įsiskolinimus jie įsipareigoja. Kol kas vis dar galioja senasis tarifas.

REKLAMA
REKLAMA

Patikinama, kad gyventojai galės atsiskaityti įvairiausiais kanalais, įskaitant VŠT savitarnos svetainę bei manogile.lt

Praeitą ketvirtadienį sužinojome naują šilumos kainą, kuri Vilniuje didės 8,2 proc. iki 4,63 cento (be PVM), bet VŠT siūlė, kad kaina kiltų 12 proc. iki 5,23 cento už kilovatvalandę (su PVM). Kaip TV3 studijoje buvęs Mantas Burokas teigia, kad nustatyta Kainų komisijos kaina labai maža, Vilniaus miestas išlieka lyderis mažiausių kainų respublikoje.

REKLAMA

„Mūsų kaina koreliuojasi, nes nėra toliau tęsiama ta nuolaida, kuri buvo kaip išskaita vartotojams. Ta nuolaida – 0,34 proc., tai mūsų kaina praktiškai lieka nepakitus nuo pirminės. Mes laikomės pozicijos, kad kaina turi būti didesnė, nes įmonė turi iššūkių. Neturėjome pasirinkimų kaip perimti, ką perimti. Vadinasi eina visi darbuotojai, nors dalies Kainų komisija nepripažįsta kaip veikloje reikalingų, ir kolektyvinę sutartį turime perimti nepaisant to, kad Kainų komisija nelinkusi tų sąnaudų į kainą įtraukti. Čia gal įstatymų nesusišnekėjimas“, – sako M. Burokas.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu vasarą naikinama PVM lengvata šildymui kainą dar labiau padidins – 12 proc. Tad vilniečiams ji bus didesnė jau 20 proc.

„Matyt įmonė ar savivaldybė šioje dalyje įtakos neturi, be abejo mes tam ruošiamės, nes iškils problema su mažas pajamas gaunančiais žmonėmis, kadangi pakilus PVM tarifui tai bus įtaka ir mums, mūsų pinigų srautui, nes po tų trisdešimt dienų negausim pinigų, sutriks apmokėjimai. Tam ruošiamės ir vertinsime.

Liepa ne šildymo sezonas, vasaros režimo metu sąskaitos sąlyginai nedidelės lyginant su šildymo sezono metu, tai natūraliai didžioji dalis problemų kils tada, kai suvartojimas didžiausias – nuo gruodžio antros dienos iki vasario mėnesio, kada juodžiausias periodas, didžiausias šilumos pikas ir sąskaitos išaugusios“, – kalba M. Burokas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, iškyla dideli iššūkiai įvedant naujus prevencinius tikslus, kad žmonės nevėluotų susimokėti. Tačiau tai bus ne baudos, o daugiau priminimų.

Kada laukti mažesnio tarifo? M. Burokas skaičiuoja, kad viskas priklausys nuo investicijų, atnaujinimo. Jau šiais metais modernizuos trasas, rajonines katilines.

„Šiai dienai mūsų kaina trims metams nustatyta. Mūsų planai, kaip įmonės, dėl šilumos kainos mažinimo, tai, kad 2019 metais esame didesnį investavimą į biokurą numatę, tai vadinasi ne anksčiau atsiras tas. Ir žiūrint Respublikos mastu tai pakankamai gera kaina, tačiau kad nuo šios kainos ženklūs mažėjimai įvyktų iki 2019 m. – reikės įvertinti ar turėsime galimybę.

2019 m. turėtų atsirasti galimybės niveliuotis tai kainai, bet kiek konkrečiai sunku pasakyti“, – teigė jis.

Išsamiau žiūrėkite vaizdo įraše.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų