REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kol mes pykstamės tarpusavyje, į kurias parduotuves galime eiti, o į kurias ne, už Vilniaus miesto klinikinės ligoninės sienų – skausmo aimanos ir prašymas Dievui, kad duotų šansą išgyventi. 

Kol mes pykstamės tarpusavyje, į kurias parduotuves galime eiti, o į kurias ne, už Vilniaus miesto klinikinės ligoninės sienų – skausmo aimanos ir prašymas Dievui, kad duotų šansą išgyventi. 

REKLAMA

Kas vyksta Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje, kaip laikosi ten gulintys pacientai ir dirbantys medikai, domėjosi laidos „Karštai su tv3.lt“ žurnalistai.

„Neduok Dieve, kaip sunku“

Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje gulintys pacientai sunkiai renka žodžius.

„Atsiprašau. Aš prašau, kad visi tie, kurie gali, turi skiepytis, nes neduok Dieve čia patekti, o jei pateks, kad tik sirgtų lengvai“, – pro ašaras kalbėjo sunkia COVID-19 ligos forma serganti vilnietė Tatjana.

„Žinote, brangusis, aš nežinau, iš kur gavau, o jeigu dabar reikėtų šitą, tai pirmoje eilėje. Neduok Dieve, kaip sunku buvo, labai sunku. Kas nesiskiepija – paskutiniai kvailiai“, – laidos „Karštai su tv3.lt“ žurnalistui sakė sunkia COVID-19 forma sergantis Vilius.

REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus rajono gyventoja Helena pati nebepakvėpuoja. Jos gyvybę palaiko deguonies aparatai.

„Nespėjau. Galvojau, kad viskas tvarkoje – sėdžiu namuose, viskas tvarkoj bus“, – sakė labai sunkiai serganti Helena. 

REKLAMA

Moteris dar sąmoninga, bet greičiausiai jos laukia plaučių intubacija ir dirbtinis panardinimas į komą. Tai vienintelis likęs būdas ją išgelbėti iš COVID-19 gniaužtų.

„Pacientės būklė yra labai sunki, serga abipuse virusine pneumonija, sunki eiga, yra ryškus kvėpavimo nepakankamumas“, – tikino Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Kardiologijos skyriaus su intensyvios terapijos poskyrių vedėja Ramunė Radzevičienė.

Beveik visi sunkiai sergantieji – neskiepyti

Beveik visi šie sunkūs pacientai – neskiepyti.

„Sunkiai sirgau ir pati esu kalta, kad nesiskiepijau ir atsiradau ligoninėje“, – tikino Tatjana.

REKLAMA
REKLAMA

„Žinau, kur užsikrėčiau. Užsikrėčiau nuo draugo, mašinoje kartu važiavom. Jis kosėjo, kosėjo ir prikosėjo. Draugas dabar guli Santariškėse, jam atsisakė kepenys ir jis irgi guli po aparatais, irgi neskiepytas“, – pasakojo sunkiai COVID-19 sergantis Remigijus.

Daugelis šių sunkių ligonių atiduotų viską, kad galėtų atsukti laiką atgal ir turėtų galimybę skiepui, apsaugančiam nuo sunkios ligos eigos.

„Aš niekada negalvojau, kad jis taip gali smogti. Aš sergu jau 8 dienos, 39 temperatūra, man užsidegė abu plaučiai ir atsijungė inkstai. Dabar tik skiepysiuos, jei išgyvensiu, nes baisu – realiai baisu“, – tikino Remigijus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Deja, bet daugelio šių dar gyvų esančių ligonių išgelbėti nebepavyks.

„Čia neskiepyti kraštutinai sunkios būklės pacientai. Jie neskiepyti nuo COVID-19 infekcijos. Jų būklė pastoviai blogėjo, vystėsi labai sunkus kvėpavimo nepakankamumas ir teko jungti prie dirbtinės plaučių ventiliacijos aparato. Net ir ventiliuojant šių pacientų būklė yra kritinė ir tikėtina, kad prognozė nėra aiški“, – teigė medikė R. Radzevičienė.

Ligoninėje nebėra laisvų vietų

Laisvų vietų ligoninėje nebėra. Visos lovos užimtos, medikams jau dabar tenka rinktis, ką gelbėti, o ką palikti be reanimacijos.

„Vėl grįžtame į tą pradinę padėtį. Nori nenori, bet vėl teks vėl teks spręsti, kuriam iš tikrųjų skirti intensyvesnį gydymą. To daryti nesinori, norisi bandyti gelbėti visus, bet, matyt, ne visi išgyvens“, – pasakojo Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Reanimacijos intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas Robertas Skalskis.

REKLAMA

„Situacija blogėjanti yra, pildosi mūsų skyriai. Jau nebeturime vidaus, kardiologijos ir reabilitacijos skyriaus. Ligonių srautas yra didžiulis ir nesustabdomas – kiekviena atsilaisvinusi vieta yra iškart užimama naujais pacientais“, – sakė Vilniaus miesto klinikinės ligoninės COVID-19 koordinatotė Vaiva Karpavičienė.

Serga ne tik pacientai, bet ir patys medikai. Skyriaus koordinatorė V. Karpavičienė – pirma diena po ligos.

„Sirgau 4 dienas. Pagal mūsų apibrėžimus tai skaitosi lengva kovido forma, bet buvo bloga savijauta, buvo temperatūra 39 ir skausmai, ir silpnumas, ir skonio, kvapo praradimas. Bet aš nepatekau į stacionarą, nesu prijungta prie kvėpavimo aparatų. Esu darbe, esu stipri, aš jaučiuosi gerai. Mano kovidas užtruko 4 dienas“, – tikino medikė V. Karpavičienė.

Visą reportažą savo akimis ir vaizdus iš ligoninės galite pamatyti vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje, arba čia:

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 per TV3 televiziją!

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:

"Vilniaus rajono gyventoja Helena pati nebepakvėpuoja. Jos gyvybę palaiko deguonies aparatai.

„Nespėjau. Galvojau, kad viskas tvarkoje – sėdžiu namuose, viskas tvarkoj bus“, – sakė labai sunkiai serganti Helena."

Išsitraukė intubacinį gyvybę palaikančio dirbtinio kvėpavimo aparato vamzdelį iš trachėjos, kad visiems pasakytų šią tiesą, o jūs net neįvertinat, netikšos!
Jūs galite kurti istorijas,kurti filmukus,visa kita mėšlą, mes ant jūsų propagandos nepasimausime, ir jus visai beprasmiškai atliekame šitą didina darbą net skirti Soroso milijonai jums nekazka padeda, gaila jūsų nuoširdžiai...
Jeigu ponia Helena pati nekvėpuoja, gyvybę palaiko aparatai, bet ji vistiek ragina skiepytis. Kam reikia kurti šitas istorijas?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų