REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Verslo organizacijos kreipėsi į Vyriausybę ir pareiškė, kad ši, didindama mokesčius, neturėtų piktnaudžiauti planuojamu euro įvedimo argumentu, nes taip kompromituojama bendra Europos Sąjungos valiuta.

REKLAMA
REKLAMA

"Jeigu numatomas mokesčių didinimas ir mokesčių skaičiaus augimas būtų ta kaina, kurią reikėtų sumokėti už euro įvedimą, mes manome, kad tai būtų žalinga ir tik kompromituotų euro įvedimą", - sakoma kreipimesi, kurį pasirašė Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK), Lietuvos verslo darbdavių konfederacija bei Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija, antradienį paskelbta LPK posėdyje.

REKLAMA

"Euro įvedimas yra reikalingas, ir mes vienareikšmiškai pasisakome už tai. Tačiau prašome politikų, kad jie nepainiotų dviejų skirtingų dalykų - euro įvedimo ir mokesčių politikos", - po posėdžio aiškino LPK prezidentas Bronislovas Lubys.

Jam pritarė Vilniaus banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda, - anot jo, teigdama, jog mokesčių reforma yra būtina norint įvesti eurą, Vyriausybė verslą ir gyventojus naujos valiutos atžvilgiu nuteikė neigimai. "Blogesnės antireklamos euro įvedimui sunku būtų buvę padaryti", - komentavo jis mokesčių reformą.

REKLAMA
REKLAMA

Analitikas pažymi, kad ES Lietuvos pasirengimą įvesti eurą vertins pagal 2005-ųjų rezultatus, o reforma prasidėsianti vėliau, 2006-aisiais.

B. Lubys ragino Vyriausybę ir Lietuvos banką sakyti "daugiau teisybės" apie eurą, nesiremti argumentais, kurie gali nepasitvirtinti. Pavyzdžiui, jis siūlo neakcentuoti, kad įvedus eurą sumažės paskolų palūkanos. "Nors teisybė ir mažiau saldi piliulė, užtat vėliau mes geriau suprasime vykstančius procesus", - kalbėjo jis.

Bronislovas Lubys taip pat laukia ir kainų kilimo įvedus eurą. „Mano nuomonė sutampa su tais, kurie mano, kad įvedus eurą kainos šokinės ir šokinės neadekvačiai", - antradienį kalbėjo B. Lubys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis pripažino, kad valstybė nieko negali padaryti, kad būtų išvengta tokių šuolių.

Su juo nesutinka Lietuvos banko atstovai. Banko valdybos pirmininko pavaduotojas Darius Petrauskas, antradienį kalbėdamas LPK posėdyje, teigė, jog grynoji euro įvedimo įtaka kitose šalyse buvo tik 0,1-0,3 procento.

ELTA jau rašė, jog Prekybos įmonių asociacijos atstovas bei "Iki" prekybos tinklo generalinis direktorius Aidas Mackevičius sakė, jog jei "solidarumo" mokestis yra išties būtinas eurui įvesti nuo 2007-ųjų, reikia svarstyti, ar ne geriau būtų euro įvedimą atidėti.

REKLAMA

Vyriausybės atstovai yra tvirtinę, jog 2006-2007 metais galiosiantis "solidarumo" mokestis yra būtinas norint tuo pačiu metu įvykdyti du tikslus: 2006 metų viduryje sumažinti gyventojų pajamų mokestį iki 27 proc. bei išvengti didesnio biudžeto deficito, nei būtina įsivesti eurui nuo 2007 metų.

Lietuvos banko nuomone, geriausia data eurui įvesti yra 2007 metų sausio 1 diena. Šią nuomonę dar turi patvirtinti Seimas.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų