REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiemet susiskaldė ne tik žmonės, bet ir valdžios elitas, kuris pritrūkęs žodžių vienas kitą ima tildyti vadindamas asilais, o santykius aiškinasi „kumščiais“. O Seime ne vienas klausimas rimtai sukiršino ne tik visuomenę, bet ir pačius Seimo narius. Kodėl taip nutiko?

Šiemet susiskaldė ne tik žmonės, bet ir valdžios elitas, kuris pritrūkęs žodžių vienas kitą ima tildyti vadindamas asilais, o santykius aiškinasi „kumščiais“. O Seime ne vienas klausimas rimtai sukiršino ne tik visuomenę, bet ir pačius Seimo narius. Kodėl taip nutiko?

REKLAMA

Plačiau apie šią situaciją domėjosi laidos „Karštai su tv3.lt“ žurnalistai.

Nesutarimų priežastis – kontroversiški siūlymai?

„Yra nešami alkoholio liberalizacijos klausimai, narkotikų, narkotikų dekriminalizacija, partnerystė, raidžių rašyba ir panašūs dalykai, kurie poliarizuoja visuomenę, jie ją ne telkia, o skaldo. Ir tada norėti kažkokio sutarimo yra sunku“, – tikino „valstiečių“ frakcijos Seime narys Aurelijus Veryga.

Seime kaip ir visuomenėje bene daugiausia aistrų kėlė homoseksualų teisių, narkotikų dekriminalizavimo klausimai, mat Laisvės partija užsimojo savo rinkiminius pažadus įgyvendinti kuo greičiau.

REKLAMA
REKLAMA

„Mums svarbu vis dėlto pokyčiai“, – tikino ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Seime abu pasiūlymai palaikymo nesulaukė, bet kova dėl to žadama ir kitąmet. Ir esą keisti dabar nėra ką, o jei yra – tegul taip galvojantys politikai patys ir siūlo, ką taisyti.

REKLAMA

„Aš suprantu, kad kompromisus kažkokius reikia daryti, bet mes kompromisinio varianto tai nematau, kad patys savo iniciatyva teiktume“, – sakė A. Armonaitė.

Trintis ir tarp koalicijos partnerių 

Tačiau trinčių yra ir tarp Seimo koalicijos partnerių. Kai narkotikų dekriminalizavimui pritrūko valdančiųjų balsų, pradėta kalbėti, kad Laisvės partija gali palikti koaliciją.

Valdantieji save savotiškai įsikalino tokiais dalykais, nueidami į koaliciją su žmonėmis arba su partija, kuri turi, sakykim, tokias kardinaliai, išskirtinai destrukcines, mano požiūriu, politiniu požiūriu, siekius arba pažiūras, kurios yra absoliučiai nepriimtinos didžiajai daliai visuomenės. Jie nuėjo su velniu obuoliaut, jeigu taip liaudiškai pasakyti“, – teigė A. Veryga.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš turiu vilties, kad galima susitarti visada, kai stengiesi. Ypač jeigu ir ten bus atviras požiūris, tai viskas bus gerai“, – įsitikinusi A. Armonaitė.

O kol sutarimo nėra, dalis nusigręžia nuo Seime esančių partijų ir ieško, kas jų nuomones atspindi geriau – rėmėjus renka „Šeimų maršo“, „Basų mamų“ protestuotojai.

„Toks smulkus pasipešiojimas jis tikrai nesuteikia nei vienai pusei papildomų taškų ar balų, ar reitingo todėl, kad tai žmonės vertina, kad tai tiesiog peštynės ir tai tiesiog įvertina kaip nusivylimą“, – teigė politologas, socialinių mokslų daktaras Saulius Spurga.

Prezidentas ir premjerė taip pat konfliktuoja

Ne ką geresnė padėtis ir aukščiausių šalies vadovų lygmenyje. Gitanas Nausėda nesutaria su Vyriausybe, o santykiai su premjere Ingrida Šimonyte atrodo lyg peraugę į asmeninį konfliktą, o žibalo į ugnį įpila ir kai kurie konservatoriai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu prezidentas nori būti aktyvus, nori būti visuomenėje traktuojamas kaip tas, kuris atlieka aktyviai savo funkcijas, kuriam reikės būti perrinktam ir rodytis, kad jis yra aktyvus žaidėjas vidaus politikoje, jam reikia vieno dalyko – jam reikia iš esmės automatiškai kritikuoti vyriausybę“, – aiškino konservatorių frakcijos Seime narys Matas Maldeikis.

„Premjerė nevengia tokių, sakykim, kardinaliai šmaikščių, kas gal man atrodo nelabai tinka kalbantis aukščiausiems šalies vadovams, kad prezidentas, suprask, trukdo pasiekti savo paties išsikeltus tikslus ir panašiai“, – aiškino A. Veryga.

Veikiausiai konflikto priežastis yra ir kita – dabartiniam prezidentui G. Nausėdai atsisakius būti konservatorių kandidatu Prezidento rinkimuose, stebėdami jo santykius su premjere I. Šimonyte jaučiamės tarsi prezidento rinkimų antrame ture.

REKLAMA

„Tu laimi prezidento rinkimus dėl to, kad tu esi nepriklausomas, bet tą dieną, kai tu laimi tavo nepriklausomumas ir neturėjimas kažkokios atsvaros, daro tau silpnumą“, – teigė M. Maldeikis.

„Akivaizdu, kad prezidentas tam tikroje visuomenės dalyje neturi autoriteto. Taip, jį išrinko didžioji visuomenės dalis, bet galbūt jie tikėjosi kažko kito. Dalis visuomenės jį gerbia, bet dalis vertina prieštaringai“, – tikino naujienų portalo tv3.lt politikos apžvalgininkė Eglė Samoškaitė.

Matant valdančiųjų ir opozicijos dabartinius santykius rietenos atrodo tikrai nesibaigs, o artėjant savivaldybių ir Seimo rinkimams jų tik padaugės.

Visą reportažą žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų