REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo rytojaus – kai kam karantino pančiai atlaisvėja. Į mokyklas galės sugrįžti dalis vargingose ar daug atžalų augiančiose šeimose gyvenančių vaikų, kurie patiria sunkumų mokantis iš namų, praleidinėja pamokas. Taip pat gera žinia vienišiams. Jiems bus leista susitikti, bendrauti ir su vienu kitu šeimos ūkiu, pastarųjų nelies ir ribojimai patekti į kitą savivaldybę.

Nuo rytojaus – kai kam karantino pančiai atlaisvėja. Į mokyklas galės sugrįžti dalis vargingose ar daug atžalų augiančiose šeimose gyvenančių vaikų, kurie patiria sunkumų mokantis iš namų, praleidinėja pamokas. Taip pat gera žinia vienišiams. Jiems bus leista susitikti, bendrauti ir su vienu kitu šeimos ūkiu, pastarųjų nelies ir ribojimai patekti į kitą savivaldybę.

REKLAMA

„Taip, ten smagiau šiaip tai. Gali žaisti su draugais. Ten vaikštai, gali pabėgioti lauke, grynu oru pakvėpuoti. Ir dar labiau lavina mokytoja, ateina, prieina, duoda laiko, pamoko, o nuotoliniu – neklauso, triukšmas, interneto ryšys nutrūksta“, – sako mokinys Gabrielius.

Galbūt greitai Gabrielio svajonė ir išsipildys. Sugrįš į mokyklą, tačiau iš ten mokysis taip pat nuotoliniu būdu kartu su visa klase. Vaikų dienos centre Igliaukos kaime palinkę prie pratybų vaikai ruošia namų darbus ir gilinasi į šios dienos nuotolinių pamokų uždavinius.

REKLAMA
REKLAMA

Nors karantino metu dauguma dienos centrų, kaip ir ugdymo įstaigų, uždaryti, kai kurios savivaldybės visgi atveria jų duris, mat vaikams iš gausių šeimų jie ypatingai reikalingi.

REKLAMA

„Mes ruošiamės namų darbus, padedam jiems. Tada eina, vaikai pavalgo, o kai pavalgo, dar taip pat ruošiam namų darbus ir mokomės skaityti“, – pasakoja socialinė pedagogė Joana Baltušnikienė.

Vaikai ne tik ruošia pamokas ar atlieka tas užduotis, kurių namuose atlikti negali, bet ir gauna šilto maisto. Tuo metu daugelyje mokyklų vaikai, gaunantys nemokamą maitinimą, gali atsiimti tik sausą davinį.

Šalyje skaičiuojama 25 tūkstančiai vaikų, susiduriančių su apsunkintomis galimybėmis mokytis namuose, kuriems trūksta ir motyvacijos, ir mokslui iš namų skirtos įrangos.

REKLAMA
REKLAMA

Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vadovė sako, kad mokytis nuotoliniu būdu vargingai gyvenančių šeimų vaikams praktiškai neįmanoma. Todėl bent daliai jų sugrįžti į klases ir tęsti mokymosi procesą prižiūrint pedagogų ar kitų specialistų yra labai svarbu.

„Vis dar yra vaikų, kurie neturi kompiuterių, kurie mokosi naudodami mamos telefoną, gali neturėti interneto, o apie ausines jie gali tiktai pasvajoti“, – teigia „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė.

O jei šeimoje auga ne vienas ir net ne du vaikai, mokymosi procesas, net ir turint namuose vieną kompiuterį, labai sudėtingas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mes turime pavyzdžių, daugiavaikių šeimų, kur gyvena varganam būste, galbūt yra tik keli kambariukai, o vaikų septyni, ir jie turi tik vieną virtuvinį stalą. Ir negali jie visi vienu metu susėsti. Tada belieka tik lova“, – kalbėjo R. Dičpetrienė.

Vyriausybė numatė, kad nuo rytojaus planas, kaip sugrąžinti dalį vaikų į mokyklas ir padėti jiems mokytis, jau bus vykdomas. Parengtas ir algoritmas, padėsiantis atpažinti, kuriems vaikams šis karantino atlaisvinimas turėtų būti taikomas.

„Pradedam nuo mokytojo, klasės auklėtojo, taip pat didelės reikšmės turės gerovės komisija, kuri ir nuspręs ar vienam ir kitam vaikui reikalinga, kokia ji reikalinga. Ar tiesiog padėti namuose prisijungti prie programų, užtikrinti, ar yra internetinis ryšys, o galbūt reikia vaiką pakviesti į mokyklą ir saugioje aplinkoje prisijungti prie nuotolinių pamokų“, – sako ministrė Jurgita Šiugždinienė.

REKLAMA

Tokiems vaikams pasiūlymai sugrįžti į mokyklas turėtų nuskambėti iš ugdymo įstaigos.

Taip pat Vyriausybė skirs pusaštunto milijono eurų. Už už šias lėšas mokiniams bus perkama technika, padėsianti nuotoliniam mokymuisi, pasiruošimui egzaminams.

Palengvės ir gyvenantiems po vieną

Karantino švelninimo nuo rytojaus sulauks ir dar viena grupė žmonių. Įteisinti taip vadinamieji „socialiniai burbulai“, leidžiama susitikti dviem šeimos ūkiams, jei viename jų gyvena vienišas žmogus arba jei tas žmogus prižiūri neįgalų vaiką ar suaugusįjį.

Viena gyvenanti senjorė Joana pasakoja šiuo metu bendravimą su draugėmis palaikanti tik telefono pagalba. Prasidėjus tikrai žiemai ir išeiti pasivaikščioti sunku, – visur kliūna ramentai.

REKLAMA

„Aš gyvenu viena, o ateina pas mane dar taip savanoriai kavos, o su kaimynais, tai kad aš ir neturiu“, – pasakoja senjorė Joana.

Tokiu atlaisvinimu Joana džiaugiasi, nors teigia pasiilgusi renginių ir didesnės laisvės, labai laukia ir gyvo pasimatymo su drauge. Anot ekspertų, artimesnis bendravimas turėtų bent iš dalies sušvelninti dėl karantino vis prastėjančią žmonių psichinę sveikatą.

„Tikimės, kad žmonės ir toliau išliks sąmoningi. Sudarant tokį burbulą, žmonės turi įsipareigoti neturėti jokių artimų kontaktų už to burbulo ribų, taigi mana, kad rizika nėra labai didelė“, – teigia Joana.

Sudarius burbulą, tokie žmonės, pagal nutarimą, neturėtų eiti į darbovietę, kurioje neišvengiama gyvo kontakto, turėtų apriboti ir kitus galimus kontaktus. Tiesa, vienišiai laisvai galės keliauti į kitas savivaldybes. Netrukus vyriausybė turėtų nuspręsti, kaip užtikrinti sklandų tokio judėjimo veikimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų