Vaikams siūloma leisti nuotoliniu būdu mokytis mokyklose

Vyriausybė, remdamasi ekspertų rekomendacijomis, svarstys karantino metu sudaryti galimybes vaikams nuotoliniu būdu mokytis mokyklose, jeigu taip rekomenduoja mokyklų Vaiko gerovės komisijos.

Kaip ketvirtadienį pranešė Vyriausybė, tokią rekomendaciją pateikė Patariamoji ekspertų taryba.

Pasak Vyriausybės, tai aktualu vaikams, gyvenantiems šeimose, kurios neturi pakankamai lėšų, socialinių įgūdžių ar motyvų  sudaryti vaikams tinkamas ugdymosi namuose sąlygas. Tokie vaikai ir toliau mokytųsi nuotoliniu būdu, tačiau būdami mokyklose. Savivaldybių administracijos organizuotų, kad tokiems vaikams, kurie neturi sąlygų mokytis namuose arba kuriems dėl kitų priežasčių reikia kitos pagalbos, būtų užtikrintas nuotolinis ugdymas, priežiūra ir maitinimas švietimo įstaigose.

Nuotolinio mokymosi mokykloje atveju reikės laikytis asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo ir kitų būtinų sąlygų.

Pasak Vyriausybės, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija jau įtraukė šią priemonę į rengiamą pagalbos priemonių paketą, skirtą per pandemiją patirtiems mokymosi praradimams kompensuoti.

Ministerija atliko bendrojo ugdymo mokyklų (išskyrus specialiųjų, suaugusiųjų, ligoninių, sanatorinių mokyklų paskirčių grupės įstaigas) mokinių apklausą. Jos metu paaiškėjo, kad apie 25 tūkst. mokinių reikalinga mokymosi pagalba: papildomai konsultuoti, aprūpinti kompiuterine įranga, užtikrinti interneto ryšį, stiprinti motyvaciją.

Maždaug pusei šių mokinių skirtas nemokamas maitinimas, o šeimos dažniausiai gauna socialinę paramą.

Pusei šių mokinių reikia papildomų įvairių dalykų konsultacijų. Maždaug tiek pat vaikų turi problemų su kompiuterine įranga ir / ar interneto ryšiu. Ketvirtadalis šių mokinių neturi motyvacijos mokytis, o kas dešimto vaiko tėvai iš viso nebendrauja su mokykla.

Jei Vyriausybė ekspertų siūlymui pritars, šis pakeitimas įsigalios nuo sausio 20 dienos.

Šiuo metu bendrojo ugdymo  programose dalyvaujantiems mokiniams ugdymas yra organizuojamas nuotoliniu būdu, išskyrus specialiosiose mokyklose ir specialiosiose klasėse ugdomus mokinius; pirminiame profesiniam mokyme, vykdomame kartu su socialinių įgūdžių programa, besimokančius mokinius; pradinio ugdymo programos vaikus, kuriems savivaldybių administracijos užtikrina vaikų nuotolinį ugdymą, priežiūrą ir maitinimą įstaigose, kai tėvai, įtėviai, globėjai, atstovai pagal įstatymą darbo funkcijas (darbus) privalo atlikti darbo vietoje ir negali užtikrinti vaikų priežiūros namuose.


Rašyti komentarą...
G
Giedr
2021-01-14 21:30:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vel pasalpinių parazitų benkartai keliami,kaip š ant šakių,kodėl normalios seimos valdziai nerūpi,pačios turi kažkaip išgyvent ir vaikus visapusiškai aprūpint.Geriausiai būt parazitu pašalpiniu ir viskuom bus pasirūpinta
Atsakyti
0

A
Arvydas
2021-01-18 20:34:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na, ir vėl prasidės... Pirmiausia, kol nebuvo uždarytos mokyklos, tol virusas ir sklido, nes didelis susibūrimas ankštoje patalpose, mokinių sąveika pertraukų metu, valgykloje davė vaisius, kuriuos turime. Patys mokiniai nejausdami simptomų platino virusą šeimose. Antra, kaip supranta ministerijoje pamokos pravedimą? Mokytojas dirbs su klase aiškindamas temą internetu, prie kompiuterio , o tas mokinys, turintis sunkumų, sėdės klasėje ir klausysis? Juk vedant pamoką nuotoliniu būdu tiesiog techniškai nebus galimybių tuo pačiu laiku dirbti ir su juo. Žinoma, minutėlę atsitraukti nuo visos klasės ir kelias minutes skirti kiekvienas pedagogas sugebės, bet ar dėl to vėl verta visiems rizikuoti sveikata?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų