• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Universitetai baiminasi, kad mokant už studijas ne avansu, o pasibaigus semestrui, jie neišsireikalaus įmokų už studijas iš „nubyrėjusių“ studentų.

REKLAMA
REKLAMA

Būsimas Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius kol kas neatsako, ar universitetams valstybė padengs iškrentančių studentų mokymo išlaidas.

REKLAMA

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) kancleris Arūnas Komka BNS pirmadienį sakė, kad renkant įmokas semestro gale dalies pinigų universitetas neteks, nes nepavyks pinigų išsireikalauti iš tų, kurie paliks universitetą.

„Juridine prasme problema nėra išspręsta. Tikrai išėję studentai nemokės. Dalis studentų nubyrės ir su jais po to tektų bylinėtis dėl 520 litų“, - aiškino A. Komka.

REKLAMA
REKLAMA

Būsimas Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius tiksliai negalėjo pasakyti, ar universitetams bus kompensuota už „nubyrėjusių“ studentų nesumokėtas įmokas už studijas.

„Kategoriškai negalėčiau pasakyti. Nežinau, iš kur jūs tokius duomenis gavote. Bet kokiu atveju mes sėsime su universitetų vadovais prie stalo ir kalbėsime ir apie šituos dalykus. Šią minutę neturiu duomenų, kokie tai skaičiai ir kokios sumos, kiek pagrįsti universitetų nuogąstavimai“, - BNS pirmadienį teigė G. Steponavičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis tikino, kad naujoji, kaip ir darbą baigianti Vyriausybė „kalba apie galimybę universitetams pasiskolinti trūkstamas lėšas“, kuriomis būtų dengiamas deficitas dėl įmokų už studijas rinkimo ne avansu, kaip iki šio rudens, bet pasibaigus semestrui.

Spalio gale dar socialdemokrato Gedimino Kirkilo vadovaujama Vyriausybė nutarė universitetams leisti pasiskolinti minėtam deficitui iš dalies padengti 16,7 mln. litų. Tačiau ne visi universitetai žada skolintis.

REKLAMA

„Jautėme, kad valdžia nelabai nori, kad skolintumėmės, nebuvo jokio raginimo, tačiau reikės skolintis. Neištempsim. Bet skolinsimės mažiau, nei mums numatyta, nes pavasarį vis tiek reikės atiduoti“, - BNS sakė VGTU rektorius Romualdas Ginevičius.

Mykolo Romerio Finansų ekonomikos departamento skyriaus direktorius Jonas Pempė nurodė, kad universitetas iš Vyriausybės numatytų pinigų nesiskolins. „Išsiversime su savais pinigais. Konkrečiai apyvartinių lėšų mums netrūksta. Atlyginimai užtruko, nes Finansų ministerija neduoda, bet sakė, kad čia laikina problema“, - BNS sakė J. Pempė.

REKLAMA

Kauno technologijos universiteto (KTU) finansų direktorė Vilma Griniuvienė BNS tvirtino, kad KTU taip pat nesiskolins lėšų iš valstybės. „Mes skolinsimės iš savo projektinių pinigų. Projektai tęsiasi ne vienus metus, todėl galime pasiskolinti, o iš valstybės galima pasiskolinti tik kai universitetas neturi specialių programų lėšų“, - teigė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Spalio pradžioje premjero G. Kirkilo sudaryta darbo grupė suskaičiavo, kad universitetai dėl nemokamų studijų įmokų šį rudenį negaus 22 mln. litų - 5 mln. daugiau, nei deficitui padengti skyrė Vyriausybė.

Pagal ankstesnes Aukštojo mokslo įstatymo nuostatas, galiojusias iki 2008 m. birželio 26-osios, studentai studijų įmokas aukštajai mokyklai sumokėdavo semestro pradžioje. Spalio pabaigoje parlamentas nutarė, jog avansu už mokslą pirmąjį semestrą studentams mokėti nereikės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų