REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainiečiams kovoti su okupantais padeda ir lietuviai dronų kūrėjai. Prie Trakų lietuviai moko Ukrainos karius valdyti aparatus, kurie netrukus atsidurs fronte. Ten jie žvalgys priešų pozicijas ir padės juos naikinti.

Ukrainiečiams kovoti su okupantais padeda ir lietuviai dronų kūrėjai. Prie Trakų lietuviai moko Ukrainos karius valdyti aparatus, kurie netrukus atsidurs fronte. Ten jie žvalgys priešų pozicijas ir padės juos naikinti.

REKLAMA

Ukrainietis karys Dmitrijus prie Trakų į dangų leidžia lietuvišką žvalgybinį droną. Vyras treniruojasi, kad greitai galėtų grįžti į frontą ir su naujais ginklais ir žiniomis pratęstų kovą su rusų okupantais Ukrainoje.

„Bepiločiai – tai akys. Jei neturi akių, nieko nematai, kas ten vyksta. Svarbu savo akis kuo plačiau atverti, kad viską matytum, jei viską matai, griauni priešo planus“, – kalba Dmitrijus.

Žvalgybinį droną lietuviai pagamina per savaitę, jis gali skristi ne tik valdomas žmogaus, bet ir automatiškai. Skrenda apie 50 km/val. greičiu ir ore gali išbūti apie pusantros valandos.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai fiksuoto sparno bepilotis orlaivis, pritaikytas darbui Ukrainoje, pritaikyti dažniai, kad būtų atsparūs slopinimams, pritaikytas atlaikyti didelius vėjus. Praktika rodo, kad jis tinkamas tam. Jame yra foto kamera, kuri fotografuoja, yra vaizdo perdavimo kamera, per kurią galima jį valdyti, vaizdą galima įrašyti“, – teigia dronų kūrėjas Antanas Gedvilas.

REKLAMA

Dronus valdantys Ukrainos kariai į Lietuvą atvyko tiesiai iš fronto, pačių pavojingiausių vietų, kur išbandę dronus, gali jų gamintojams lietuviams patarti, kaip juos patobulinti, kad būtų dar efektyvesni žvalgyboje ir naikinant priešo dronus.

„Problema – dangaus kontrolė. Mūsų draugai turi aparatus, kaip vykdyti dangaus žvalgybą, ir kai skraido žvalgybiniai ar smogiamieji dronai, neturime kuo juos numušti. Technologijos vystosi, atvažiavę susipažįstame su naujienomis, ir taip keliame kovinį lygį“, – kalba Ukrainos karys Grek.

„Naudingi mokymai, dalinamės patirtimi, mūsų priešas bendras. Kare nuolat reikia mokytis ir judėti pirmyn. Palaikysime glaudžius ryšius, pasakosime, kaip dronai elgiasi, kokie trūkumai, kad juos tobulinti“, – sako Dmitrijus.

REKLAMA
REKLAMA

O į šautuvą panašus aparatas skirtas priešo dronams nukenksminti. Tai specialus kryptinis blokatorius, skirtas perimti priešo dronus. Jį gali naudoti ne tik kariai, bet ir pasieniečiai, policininkai, kai tam tikrą teritoriją prireikia išvalyti nuo bepiločių orlaivių.

„Tai portabili nešiojama priemonė, veikia nuo baterijos, nuotolis didesnis nei šaunamojo ginklo, kelių km atstumu veikia. Daugiau nei matome dronus, naudoti galima aktyviai iki valandos, budėjime ilgai“, – aiškina dronų kūrėjas Egidijus Šilanskas.

Lietuviai dronų kūrėjai pasakoja, kad ukrainiečiams dronus ir jų aptikimo aparatus tiekia jau ne vienerius metus, tačiau šiemet Rusijai pradėjus plataus masto karą, tokių aparatų poreikis dar labiau išaugo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų