Vakar 16-a susitikimų prasidėjo UEFA taurės turnyro grupių varžybos. Ypač sėkmingai jų startas susiklostė abiem lietuviškiems klubams – Maskvos CSKA su D. Šemberu net 3:0 sutraiškė La Korunjos „Deportivą“, o Genujos „Sampdoria“ su M. Stankevičiumi 2:1 įveikė Belgrado „Partizaną“.

H grupės varžybas puikiai pradėjo Rusijos atstovai Maskvos CSKA futbolininkai - armiečiai savo aikštėje be skrupulų 3:0 (2:0) sudorojo atvykėlius iš La Korunjos. Du įvarčius nugalėtojams pelnė saugas Alanas Dzagojevas - 9 ir 12 minutėmis, o dar vieną 60 minutę pridėjo puolėjas iš Brazilijos Vagneris Love. Mūsiškis Deividas Šemberas žaidė visas rungtynes ir 45 minutę gavo geltoną kortelę.

Pergale kovą dėl UEFA taurės pradėjo ir Mariaus Stankevičiaus Genujos „Sampdoria“, kuri C grupės varžybose Belgrade po atkaklios kovos 2:1 (1:1) palaužė vietos „Partizaną“. Italų gretose pasižymėjo: 20 minutę Emiliano Bonazzoli, o 55 minutę Daniele Dessena. Šeimininkams 34 minutę buvo pavykę išlyginti rezultatą, kai įvartį įmušė Lamine Diarra. Lietuvos rinktinės gynėjas M. Stankevičius aikštėje išbuvo visas 90 minučių.

Itin nesėkmingai ketvirtadienio vakaras buvo anglams - skaudžias nesėkmes patyrė net dvi iš trijų žaidusių jų komandų. Gilioje duobėje esanti „Tottenham Hotspur“ vienuolikė svečiuose be argumentų 0:2 nusileido Udinės „Udinesei“, o „Portsmouth“ ekipa net 0:3 buvo prikalta ant gėdos stulpo „Bragos“ futbolininkų. Anglų garbę ir prestižą apginti pavyko tik Birmingemo „Aston Villai“, kuri namuose 2:1 nugalėjo Amsterdamo „Ajaxą“.

Visų ketvirtadienio rungtynių rezultatai:

A grupė:

Gelzenkircheno „Schalke“ (Vokietija) - „Paris St. Germain“ (Prancūzija) 3:0 (2:0)

Enšedės „Twente“ (Olandija) - Santandero „Racing“ (Ispanija) 1:0 (1:0)

B grupė:

Stambulo „Galatasaray“ (Turkija) - Pirėjo „Olympiakos“ (Graikija) 1:0 (1:0)

Berlyno „Hertha“ (Vokietija) - Lisabonos „Benfica“ (Portugalija) 1:1 (0:0)

C grupė:

„Sevilla“ (Ispanija) - „Stuttgart“ (Vokietija) 2:0 (2:0)

Belgrado „Partizan“ (Serbija) - Genujos „Sampdoria“ (Italija) 1:2 (1:1)

D grupė:

„Udinese“ (Italija) - „Tottenham Hotspur“ (Anglija) 2:0 (1:0)

Zagrebo „Dinamo“ (Kroatija) - „Nijmegen“ (Olandija) 3:2 (1:1)

E grupė:

„Heerenveen“ (Olandija) - „Milan“ (Italija) 1:3 (0:2)

„Braga“ (Portugalija) - „Portsmouth“ (Anglija) 3:0 (1:0)

F grupė:

„Zilina“ (Slovakija) - „Hamburg“ (Vokietija) 1:2 (0:2)

Birmingemo „Aston Villa“ (Anglija) - Amsterdamo „Ajax“ (Olandija) 2:1 (2:1)

G grupė:

„Kobenhavn“ (Danija) - „St. Etienne“ (Prancūzija) 1:3 (0:2)

Trondheimo „Rosenborg“ (Norvegija) - „Brugge“ (Belgija) 0:0 (0:0)

H grupė:

Maskvos CSKA (Rusija) - La Korunjos „Deportivo“ (Ispanija) 3:0 (2:0)

„Nancy“ (Prancūzija) - Roterdamo „Feyenoord“ (Olandija) 3:0 (0:0)

AFP nuotr.

Dar aštuonios komandos kovą dėl UEFA taurės pradės nuo kito turo, nes kiekvienoje grupėje yra iš viso po penkis klubus.

Priminsime, kad UEFA taurės turnyro grupių varžybos vyksta tik vieno rato sistema - komandos sužais po dvejas rungtynes namuose ir išvykoje, o į kitą etapą pateks po tris geriausias grupių ekipas.