• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pietų ir Pietryčių Azijoje dėl žemės drebėjimo ir jo sukelto cunamio žuvusių žmonių skaičius išaugo iki beveik 24 tūkstančių. Manoma, kad žuvusiųjų skaičius gali siekti 26 000. Jungtinių Tautų Vaikų fondo duomenimis, trečdalis cunamio aukų yra vaikai.

REKLAMA
REKLAMA

Mokslininkų įvardijama viena didžiausių pastarųjų laikų stichinių nelaimių nusiaubė Šri Lanką, Indijai priklausančias Andamanų ir Nikobarų salas, Tailandą, Malaiziją, Mianmarą, Bangladešą, Maldyvų salas, taip pat rytinėje Afrikos dalyje esantį Somalį. Jungtinių Tautų ekspertai nerimauja, kad žuvusiųjų dar gali gerokai padaugėti. Daugelio nuniokotų regionų vis dar neįmanoma pasiekti. Milijonai žmonių neturi geriamojo vandens. Prognozuojamas ir epidemijų pavojus. Jungtinės Tautos teigia, kad milžiniško cunamio užpiltų regionų paramai gali prireikti milijardų dolerių.

REKLAMA

Turizmo agentūros „Grūda“ Klaipėdos atstovybės duomenimis, 12 Lietuvos piliečių grupėje, žemės drebėjimo metu buvusioje Phuketo saloje, yra ir trys klaipėdiečiai. Žemės drebėjimo ir vėliau kilusio cunamio metu klaipėdiečiai buvo ne pakrantėje, bet ekskursijoje džiunglėse. Tai juos ir išgelbėjo. Žemės drebėjimo pasekmės džiunglėse buvo ne tokios katastrofiškos. Atogrąžų miško cunamio banga nepasiekė.

Į kitokią padėtį du klaipėdiečiai pateko Maldyvuose. Pasak turizmo agentūros „West Express“, jie pateko į cunamį, patyrė didžiulį stresą, bet liko gyvi.

www.lrt.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų