REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar tikrai saugios ir kokybiškos trąšos patenka į mūsų šalies rinką, kol kas niekas negali garantuoti.Esą padėtis pagerėtų priėmus Trąšų įstatymą, kuris suteiktų teisę kontroliuoti trąšų importą ir naudojimą Valstybinei augalų apsaugos tarnybai, būtų įkurtas trąšų gamintojų ir importuotojų registras bei tyrimus galinti atlikti laboratorija, praneša LTV „Panorama“.

REKLAMA
REKLAMA

Kas mėnesį į Lietuvą įvežama ir keliauja tranzitu šimtai tūkstančių tonų įvairių trąšų. Daugiausia jos pagamintos Rusijos, Baltarusijos, Kazachijos ir tolimesnių šalių fabrikuose.

REKLAMA

Ne Maisto produktų inspekcija daugiausia prižiūri mažmeninę prekybą, muitininkai tikrina importą pasienyje. Tenka tikėti dokumentais, kuriuos pateikia verslininkai, nes Lietuvoje nėra nei laboratorijos, nei trąšų registro, kur būtų surašyti importuotojai ir kita informacija.

Esą su trąšom neretai patenka ir sunkiųjų metalų, kitų kenksmingų medžiagų. Daugiau kaip metus dirbanti Augalininkystės tarnyba, pasak jos vadovų, sugebėtų tai patikrinti, bet negali, nes nėra įgaliojimus suteikiančio įstatymo.

REKLAMA
REKLAMA

„Deja, tas įstatymas jau 8 metus tai pradedamas kurti. tai atmetamas. Tam yra tam tikros priežastys. Dažniausiai tai tikriausiai stabdoma trąšas importuojančių kompanijų. O kol nėra įstatymo, tai kol kas nieko, išskyrus Ne maisto produktų inspekciją, ir negali daryti“, – teigė Valstybinės augalininkystės tarnybos direktoriaus pavaduotojas Arvydas Basiulis.

Vieno didžiausio trąšų importuotojo vadovas atmeta, kad turi interesų nepriimti įstatymo.

„Visi įstatymai geri, kol nesukuria papildomų biurokratinių apribojimų. Jei tas įstatymas nepraeina Seime, tai yra to įstatymo trūkumai, o ne kažkieno įtaka“, – tvirtina „Agrokoncerno“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

grupės prezidentas Ramūnas Karbauskis.

Trąšų įstatymo projektas kol kas svarstytas tik Seimo Kaimo reikalų komitete

„Žinoma, tas įstatymas labai sunkiai skinasi kelią dėl to, kad interesų labai daug. Iš vienos pusės, trąšų įvežėjai, gamintojai gal mažiau suinteresuoti, kad jiems kontrolės būtų kiek galima mažiau. O iš kitos pusės – aplinkos apsaugos specialistai ir žemdirbiai, kurie turi savo interesų“, – kalbėjo Seimo Kaimo reikalų komiteto narys Bronius Pauža.

Anot parlamentaro, trąšų įstatymas geriausiu atveju bus priimtas tik kitų metų pavasario sesijoje, o iki tol niekas negarantuoja, kad į rinką patenka tik geros kokybės trąšos, o ne su sunkiaisiais metalais ar kitomis kenksmingomis medžiagomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų