REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Beveik 80 proc. didžiausių Lietuvos įmonių ir organizacijų per dvi pastarąsias savaites sumažino darbuotojų skaičių. Tik devynios iš penkiasdešimties didžiausių įmonių  įdarbino daugiau gyventojų negu atleido. Darbuotojų skaičių sumažino ne tik prekybos įmonės, bet ir kai kurios ligoninės.

Beveik 80 proc. didžiausių Lietuvos įmonių ir organizacijų per dvi pastarąsias savaites sumažino darbuotojų skaičių. Tik devynios iš penkiasdešimties didžiausių įmonių  įdarbino daugiau gyventojų negu atleido. Darbuotojų skaičių sumažino ne tik prekybos įmonės, bet ir kai kurios ligoninės.

REKLAMA

Tai rodo negalutiniai „Sodros“ viešai skelbiami duomenys apie apdraustųjų asmenų skaičių.

Kaip žinoma, sudarius ar nutraukus darbo sutartį (nesvarbu dėl kokių priežasčių) apie tai privalu pranešti „Sodrai“. Ji kiekvieną dieną viešai skelbia, kiek koks darbdavys turi įdarbinęs žmonių.

Naujienų portalas tv3.lt palygino, kokį skaičių darbuotojų 50 didžiausių darbdavių turėjo kovo 19 d. ir balandžio 3 d.

REKLAMA
REKLAMA

Tik dviejose darbovietėse per šį laiką darbuotojų skaičius nepakito. 9 darbdaviai darbuotojų skaičių padidino. Visur kitur darbuotojų skaičius sumažėjo.

REKLAMA

Įprastais laikais vyksta natūrali darbuotojų kaita. Kas išeina į pensiją, kam baigiasi terminuota sutartis, kas susiranda kitą darbą ar išvyksta į užsienį, o jų vietą užima nauji darbuotojai ir jeigu organizacija veikia gerai bendras darbuotojų skaičius nemažėja.

Tačiau šiuo laikotarpiu darbdaviai gali nuspręsti nebesamdyti naujų darbuotojų į atsilaisvinusias vietas, nes baiminasi, kad dėl krizės jų pajamos sumažės. Kita vertus, dėl karantino ribojimų, gali būti stabdomos atrankos į atsilaisvinusias vietas ir dėl to taip pat mažėti darbuotojų.

REKLAMA
REKLAMA

Per pastarąsias dvi savaites daugiausia darbuotojų turinčioje „Maxima LT“ jų skaičius sumažėjo 183 – iki 13,8 tūkst.

Bendrovės komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė tokį pasikeitimą paaiškino paprastai:

„Vyksta natūrali darbuotojų kaita. Buvo tokių darbuotojų, kurie dar iki karantino ar jau karantino metu pareiškė norą išeiti iš darbo. Šiuo metu taip pat esame priėmę sprendimą, kad naujų darbuotojų kol kas nepriimame, todėl jų bendras skaičius sumažėjo.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bendrovėje „Palink“, kuri valdo prekybos tinklą „Iki“, darbuotojų skaičius sumažėjo 41. Jos komunikacijos vadovė Indrė Baltrušaitienė paaiškino, kad „tai yra natūrali mūsų darbuotojų kaita, tik dėl viruso aplinkybių sumažėjusi samda“.

40 darbuotojų mažiau nei prieš dvi savaites yra ir įmonėje „Kesko Senukai“, kuri viešai žadėjo „nepaisant drastiškų veiklos ribojimų karantino metu, išsaugoti visas darbo vietas“. Penktadienį nepavyko gauti įmonės komentaro, kodėl jos darbuotojų skaičius sumažėjo.

Sekmadienį  „Kesko Senukų“ atstovė Elona Uckutė situaciją pakomentavo taip:

„Tarp 3,3 tūkst. „Kesko Senukų“ darbuotojų Lietuvoje ir šiuo laikotarpiu atsiranda dėl įvairių gyvenimiškų priežasčių išeinančių iš darbo. Tiesa, jų dabar yra dvigubai mažiau nei tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. O į atrankos atsilaisvinusias darbo vietas karantino laikotarpiu kol kas neskelbiame.

REKLAMA

„Kesko Senukai“, nepaisant drastiškų veiklos ribojimų karantino metu ir kasdien patiriamų nuostolių, nemažina atlyginimų, išsaugo ir toliau dės maksimalias pastangas šiuo ekstremaliu laikotarpiu išsaugoti visas darbo vietas.

Dalis darbuotojų išleista apmokamų atostogų ir tik mažai daliai darbuotojų, kurie neturi sukauptų kasmetinių atostogų, yra taikoma dalinė prastova.“

Įdomu tai, kad darbuotojų skaičius sumažėjo ir daugelyje gydymo įstaigų. Pavyzdžiui, Respublikinės Klaipėdos ligoninėje jų sumažėjo net 127-iais.

Kaip paaiškino ligoninės Personalo skyriaus vadovė Jurga Daujotienė, šiame skaičiuje yra ir praktikantai. 

„Juos atleidome iš praktikos mūsų įstaigoje dėl paskelbto karantino“, – komentavo skyriaus vadovė. Anot jos, per kovą į ligoninę priimti 24 darbuotojai, o atleisti 26.

REKLAMA

Nuo kovo 16 d., kai Lietuvoje buvo paskelbtas karantinas, Užimtumo tarnyba jau gavo 13 įmonių pranešimus apie grupės darbuotojų atleidimą. Taip įmonės pranešė žadančios atleisti 837 darbuotojus.

Iš jų net 370 atleidžia užsakomųjų skrydžių bendrovė „GetJet Airlines“, 87 – baldų įmonė „Theca Furniture“, 79 – avalynės fabrikas „Lituanica“.

Tiesa, sprendžiant iš „Sodros“ duomenų, daugiau darbuotojų nei prieš dvi savaites atsirado Valstybinių miškų urėdijoje, „Lidl Lietuva“, kai kuriose kitose privačiose bendrovėse ir institucijose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų