REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas penktadienį patenkino prokuratūros prašymą ir mėnesiui leido suimti papirkimu įtariamą Vilniaus vicemerą Evaldą Lementauską bei Miesto plėtros komiteto pirmininko pavaduotoją Gintarą Kazaką

REKLAMA
REKLAMA

Suimtojo advokatas Vytautas Sviderskis sako, kad jo klientas suimtas nepagrįstai, parinkta kardomoji priemonė per griežta. Gynėjas ketina apskųsti teismo nutartį.

REKLAMA

Advokato žodžiais, E.Lementauskas teismą tikino nebėgsiąs ir niekur nesislėpsiąs.

Teismo koridoriais E.Lementauską vedė kaukėti pareigūnai. Jo rankos buvo surakintos antrankiais.

,,Tai - politinis susidorojimas", - vedamas pas teisėją jį filmavusiems ir fotografavusiems žurnalistams pareiškė vicemeras. Jis dar minėjo premjerą Gediminą Kirklilą, minėjo ,,supuvusią valdžią".

Vilniaus meras Juozas Imbrasas portalui „Balsas.lt“ teigė, kad šios dienos teismo sprendimas mėnesiui suimti E. Lementauską yra nenatūralios politinės įtampos ir bandymų sufabrikuoti apkaltą dėsningas rezultatas.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau neoficialiai kalbama, kad laisvės libdemas neteko už mėginimą papirkti konservatorių V. Urbonavičių, kuriam teisėtvarkos apsaugos vakar paprašė Tėvynės sąjungos partijos nariai.

Dėl kardomosios priemonės G. Kazakui teismas sprendžia šiuo metu. Tuo tarpu trečiajam įtariamajam, Sveikatos ir aplinkos apsaugos komiteto pirmininkui Audriui Butkevičiui paskirta švelnesnė kardomoji priemonė - rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Liberalų sąjūdžio frakcijos savivaldybėje seniūnas Arūnas Štaras portalui „Balsas.lt“ teigė visai nenustebęs dėl įvykių savivaldybėje. „Negeri dalykai dėjosi toje libdemų frakcijoje – kartais suderindavai klausimą su pačiu J. Imbrasu ar R. Paksu, o nubalsuodavo visiškai kitaip. Jei mes pagrasindavome nutrauksiantys paramą, mums aiškindavosi, jog įvyko techniniai nesklandumai, jog žmonės kažko nesupratę“, - kalbėjo A. Štaras. Pasak jo, dabar kyla įspūdis, kad tiesiog buvo gauti pinigai ir žmonės dirbo, kaip reikėjo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Buvęs vicemeras kalbėjo, jog pats matė, kaip priimami žiniasklaidoje minimi skandalingi sprendimai, dėl kurių neva mokėta konservatoriui Vidui Urbonavičiui.

Jau sausį portalui „Balsas.lt“ A. Štaras pasakojo, jog pas jį lankėsi V. Urbonavičius ir pasakojo, jog A. Butkevičius siūlė 5000 litų už pagalbą A.Štarą nušalinant nuo komisijos pirmininko pareigų ir į jo vietą skiriant liberaldemą Olegą Gluchovą.

Liberalsąjūdietis pasakojo tuo metu viską laikęs politiniais žaidimais, tačiau dabar manąs, jog viskas buvo daroma už pinigus. Pasak jo, taip pat vyko ir „Lazdynų būsto“ privatizavimo procesas. Kurio jis, kaip Privatizavimo komisijos pirmininkas, suprasti nesugebėjęs. „Nesuprasdavau, kodėl susitariame su J. Imbrasu, R. Paksu, o paskui posėdyje 3 libdemai, liberalcentristas, socdemas ir konservatorius balsuoja kažkodėl į kitą pusę“, - sakė Tarybos narys.

REKLAMA

Komentuodamas, jog buvo akivaizdu, kad nebuvo daugumos, o balsai buvo perkami totaliai. Tačiau išaiškėję faktai jam sukėlė didelį šoką.

„Aš negaliu nieko įrodyti – nežinau, ar pinigai tikrai mokėti. Kaltinimai užfiksuoti, kad V. Urbonavičiui buvo žadėta 10 000, kad šis paveiktų B. Galinienę, kad ji balsuotų „už privatizavimą ten, kur jo visai nereikia“. Tas pats ir dėl delspinigių įmonėms skaičiavimo“, - pasakojo A. Štaras. Pasak jo, būdavo atvejų, kuomet vienai įmonei, matyt, nesumokėjusiai „otkato“, už nedideles skolas komisija vieningai skaičiavo delspinigius, o kitai, kur suma buvo tikrai didelė, nuspręsta jų neskaičiuoti, nors atvejai buvo analogiški. „Paskui šnekėjo, kad A. Štaras delspinigių neskyręs. Ir kai sužiūri, kad taip, kaip reikia, balsavo ir Meilūnienė, ir B. Galinienė, darosi labai neskanu“, - piktinosi Tarybos narys.

REKLAMA

***************************

Po STT kratų ketvirtadienį sulaikyti 2 aukšti Vilniaus valdininkai – partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovai E. Lementauskas ir G. Kazakas. Sostinės meras J. Imbrasas STT veiksmus pavadino ataka prieš jo partiją, tačiau daugiau kolegų suėmimo nekomentavo.

Kratos šiąnakt atliktos trijų Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narių darbo ir gyvenamosiose vietose. Dėl įtarimų kyšininkavimu pareigūnai 48 valandoms sulaikė du aukštas pareigas užimančius savivaldybės tarnautojus. Tai sostinės mero pavaduotojas Evaldas Lementauskas bei Miesto plėtros komiteto pirmininko pavaduotojas Gintaras Kazakas. Audriui Butkevičiui sulaikymo išvengti pavyko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

J. Imbrasas: situacija normali

„Situacija miesto savivaldybėje yra normali, stabili, darbas vyksta be jokių trukdžių, administracija dirba tvarkingai, koalicija yra stabili“, - spaudos konferencijoje sakė Vilniaus meras Juozas Imbrasas. Tačiau daugiau komentuoti savo partijos kolegų sulaikymą jis atsisakė.

Meras teigė kalbėjęs su STT vadovais, tačiau komentuoti, kol vyksta tyrimas, negalįs. Pasak J. Imbraso, jis įžvelgiantis sąsają tarp Trakų, Kauno, Vilniaus - tyrimo metu paliestos netradicinės partijos.

„Artėja rinkimai ir valdančioji mažuma nori likti valdžioje toliau. Smūgio mes laukėm ir jis atėjo, bet teisybė ir tvarka nugalės“, - kalbėjo J. Imbrasas, apgailestaudamas, kad aštrėjant kovai dėl Seimo postų, kova kartais peržengia visas ribas.

REKLAMA

Paklaustas apie tai, ar teko išklausyti nesuimto A. Butkevičiaus paaiškinimus, J. Imbrasas teigė, jog jo telefonas šiandien buvo išjungtas ir kalbėti neteko. Jis atsisakė komentuoti, kodėl Tarybos narys vengia bendravimo.

Prieštaringos politinių partijų reakcijos

Politinės partijos  įvykius Vilniaus savivaldybėje vertina skirtingai . Vieniems – tai politinė akcija, kitiems – sėkmingo STT darbo pavyzdys.

Išplatintame „Tvarkos ir teisingumo“ partijos pranešime teigiama, kad visas skandalas „užvirtas“ vadovaujantis principu „Yra žmogus, straipsnį surasime“. Pasak jų, jėgos struktūrų veiksmai prieš partijos „Tvarka ir teisingumas“ vicepirmininką vyksta pagal iš anksto paruoštą ir ne kartą jau panaudotą scenarijų. Pradžioje -  kratos, sulaikymai, po to ilgas bylos vilkinimas siekiant paralyžiuoti partijos veiklą. Taip susidorota su Darbo partija. Dabar atėjo partijos „Tvarka ir teisingumas“ eilė.

REKLAMA

Liberaldemokratas Valentinas Mazuronis, kalbėdamas su portalu „Balsas.lt“, bendrapartiečių sulaikymą pavadino „politizuota akcija“. „Remdamasis dabar turima informacija, aš darau išvadą, kad tai yra bandymas pakenkti mūsų politinei partijai, bandymas destabilizuoti situaciją Vilniaus mieste“, - sakė V. Mazuronis, pridurdamas, kad opozicija dirba laiku ir tikslingai.

Parlamentaras taip pat ironizavo, kad dėl užmojų tirti prezidento dekreto, kuriuo suteikta Lietuvos Pilietybė Rusijos verslininkui Mansurui Sadekovui, konstitucingumą, STT taikiniu gali tapti ir jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paklaustas, kurioms politinėms jėgoms būtų naudingiausias „Tvarkos ir teisingumo“ partijos diskreditavimas, V. Mazuronis teigė, jog tokių yra daug. „Pradedant tais, kurie vadinami „valstybininkais“, baigiant visais kitais oponentais, besivadinančiais įvairiais vardais“, - sakė parlamentaras.

Panašiai kalbėjo ir J. Imbrasas. Pasak jo, pradėjus kilti kokios nors partijos reitingams, ji visada susilaukia smūgių.

Dešinieji reikalauja pirmalaikių rinkimų

Tuo tarpu dešiniosios jėgos džiaugiasi tokiu įvykių posūkiu ir reikalauja radikalių permainų.

REKLAMA

Paklaustas, ką mano apie libdemų vadovybės pasisakymus, konservatorius Kęstutis Masiulis nesistebėjo „O ką jiems daugiau sakyti? Kai trys jų partijos nariai įklimpo į duobę, iš kurios sunku išlipti?“, - sakė konservatorius ir teigė, jog paspaustų ranką R. Paksui, jei jis padėkotų STT už pagalbą apvalant partiją.

„Balsas.lt“ paklaustas, ką mano apie įvykius Vilniaus savivaldybėje, K. Masiulis teigė šiandien esąs laimingas. „SST galų gale dirba, ir dirba kaip gera šluota. Šluoja Kauną, Trakus, Vilnių“, - sakė K. Masiulis.

REKLAMA

Pasak jo, pradėjus šį tyrimą, tvarkos ir teisingumo savivaldybėje bus tik daugiau.

Jis teigė nesąs turėjęs ir neturintis informacijos, kas yra byloje, tačiau nuo pat pirmos dienos jis stebėjęs, kas dėjosi savivaldybėje. Pasak konservatoriaus, iš pradžių atrodę, kad tvarkos joje bus daugiau nei A. Zuoko vadovaujamoje „abonentinėje“. Tačiau, K. Masiulio teigimu, jis greitai nusivylęs – kas mėnesį situacija tik blogėjo – skandalai vijo skandalus: A. Putramento sklypas, Nacionalinio stadiono statybos, įvairiausios istorijos dėl Tarybos narių papirkinėjimo.Todėl šiandieniniai įvykiai jo nei kiek nenustebinę.

REKLAMA
REKLAMA

Tėvynės sąjungos pirmininkas Andrius Kubilius sako, įvykiai sostinėje yra logiškas padarinys tokio “tvarkos pagal Pakso partiją” supratimo, kai valdžios siekiama bet kokia kaina, net pasitelkiant nešvarius pinigus.

Konservatoriai reikalauja ir J. Imbraso atsistatydinimo, bei pirmalaikių miesto savivaldybės rinkimų, nes “taryba, kurioje didelę dalį sudaro Pakso partijos atstovai, toliau nebegali dirbti”, - teigiama išplatintame partijos pranešime.










REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų