• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžioji dalis buvusių prezidentų ir buvusių premjerų skiria savo gyvenimus teigiamų dalykų pasaulyje formavimui, arba bent jau išnyksta nežinomybėje. Foreignpolicy.com pateikė kelių politinių veikėjų istorijas, kurie pasielgė kitaip.

REKLAMA
REKLAMA

Gerhardas Schrioderis

Ankščiau: ėjo Vokietijos kanclerio pareigas 1998 – 2005.

Naujas įvaizdis: Schrioderis visada garsėjo kaip prorusiškasis kancleris, nepaisantis kritikos. Tuometinį Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną jis vadino „nepriekaištingu demokratu“. Tačiau Vokietijos visuomenė buvo šokiruota jo paskutinio poelgio cinizmu ir vulgarumu.

REKLAMA

Praėjus vienam mėnesiui po jo kanclerio pareigų pasibaigimo, Schrioderis padėjo Rusijos valstybinei naftos monopolijai „Gazprom“, kuriai ankščiau vadovavo dabartinis prezidentas D. Medvedevas, gauti 1,4 mlrd. dolerių paskolą. Po to, kai paliko savo postą, Schrioderis pradėjo eiti prieštaringo „Gazprom“ dujotiekio projekto Nord Steam pirmininko pareigas. Dėl šio projekto padidėjo Vokietijos priklausomybė nuo Rusijos gamtinių dujų ir visa tai įvyko Schrioderio pirmininkavimo metu.

REKLAMA
REKLAMA

Schrioderio veiksmai sukėlė didelį skandalą Vokietijoje. Visuomenė negalėjo suprasti, kodėl jis taip noriai užsiėmė dujotiekio reikalais. „Aš nematau, kad būčiau padaręs kažką blogo“, – teigė Schrioderis. Kiek vėliau, Schroderis prisijungė prie „British Petroleum“ įgulos, neramiausios Rusijos dukterinės bendrovės – „TNK-BP“, kurios savininkai britai apkaltino Rusijos vyriausybę, kad ši stengėsi sukelti neramumų tam, kad kompanija išnyktų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Schroderis tęsia prorusišką užsienio politikos liniją, gindamas Putino demokratinius mandatus ir kritikuodamas Kosovo nepriklausomybės pripažinimą.

Gerhardas Schrioderis (SCANPIX nuotr.)Gerhardas Schrioderis (SCANPIX nuotr.)

Jose Maria Aznaras

Ankščiau: ėjo Ispanijos premjero pareigas 1996-2004

Naujas įvaizdis: ispanų rinkėjai „spyrė“ M. Aznarui į nugarą po to, kai vyriausybė bandė prikabinti jam kaltę dėl traukinių sprogimo Madride 2004 metais, turint galvoje, kad teroro išpuolį atliko islamo ekstremistai, kurie siekė nubausti Ispaniją už Irako karo rėmimą. Nuo tada Aznaras, kuris yra laikomas idėjų generatoriumi ir sėdi prie valdančiųjų vairo Ruperto Merdoko News Corp., nuolat išsiskirdavo dėl savo retorikos specifikos ir kraštutinumų.

REKLAMA

M. Aznaras yra iškėlęs pasiūlymą, kad musulmonai atsiprašytų už viduramžių Ispanijos okupaciją, pavadindamas šį dviejų skirtingų religijų sutuoktinių dialogą kvailu. Taip pat afroamerikiečio kandidatūrą Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento rinkimuose jis pavadino „istoriniu egzotiškumu ir prognozuojama ekonomine nelaime".

M. Aznaras užsipuolė Ispanijos vyriausybės kampaniją prieš vairavimą išgėrus. Atsiimdamas vyno asociacijos apdovanojimą, jis rėžė: „Leiskite man pačiam nuspręsti, iš ko susidaro laisvė. Kas prašė Jūsų čia ateiti ir vairuoti dėl manęs? Leiskite man išgerti savo vyną taikiai, aš juk niekam nesukelsiu pavojaus“.

REKLAMA

Neseniai M. Aznaras pradėjo formuoti kampaniją už tarptautinį Izraelio palaikymą, tačiau Tel Avivo žmonės turėtų patys nuspręsti, ar Aznaras tikrai yra pats efektyviausias sirgalius už jų interesus.

Jose Maria Aznaras (SCANPIX nuotr.)Jose Maria Aznaras (SCANPIX nuotr.)

Thaksin Shina Watra

Ankščiau: ėjo Tailando premjero pareigas 2001-2006

Naujas įvaizdis: po to, kai 2006 metais buvo nuverstas nuo užimamų pareigų dėl kaltinimo kyšių ėmimu ir žmogaus teisių pažeidimu, Thaksinas gyveno klajoklio gyvenimą. Buvęs verslininkas-milijardierius dirbo „specialiuoju ambasadoriumi“ Nikaragvoje ir ekonominiu patarėju Kambodžoje. Taip pat jis kurį laiką buvo „Manchester city“ futbolo klubo savininku.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pranešama, kad Thaksinas ilgiau nei metus gyveno Vokietijoje, prisidengdamas svetimu vardu, ir naudojosi suklastotu pasu daugelyje šalių. Šiuo metu jis gyvena savo name Dubajuje.

Šiemet Thaksino šalininkai, žinomi kaip „raudonieji marškinėliai“, užgrobė Bankoko centrą ir šturmavo valstybinius pastatus visoje šalyje, tikėdamiesi nuversti valdžią. Apie 90 žmonių buvo nužudyta dėl kilusio konflikto tarp protestuotojų ir policijos pareigūnų, kol buvo abi pusės susitarė nutraukti šaudymą.

REKLAMA

Thaksinas buvo apkaltintas teisme dėl protestų bangos sukėlimo. Jis rėmė „raudonuosius marškinėlius“ ir žadėjo, kad visi „tailandiečiai bus turtingi“, jei šalininkai padės jam perimti politinę valdžią. Tačiau Thaksinas neigia rėmęs sukilėlius finansiškai. Taip pat jam buvo iškelti kaltinimai dėl korupcijos, nors pats buvęs Tailando premjeras teigia, kad visi jo mokėjimai yra politiškai motyvuoti.

REKLAMA

Nuo tada, kai „raudonieji marškinėliai“ buvo likviduoti, Thaksinas dingo iš žiniasklaidos akiračio ir politinės veiklos. Rugpjūtį jis atsisakė savo pareigų Kambodžos vyriausybėje, tuo pačiu padėdamas dviems šalims pagaliau palengvinti santykius.

Thaksin Shina Watra pasiekėjai - „raudonieji marškinėliai“ (SCANPIX nuotr.)Thaksin Shina Watra pasiekėjai - „raudonieji marškinėliai“ (SCANPIX nuotr.)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų