REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Visų laukiamos žiemos šventės – Kalėdos ir Naujieji metai ne visiems siejasi su laisvadieniais ar poilsiu. Taksi paslaugas teikiančioms įmonėms – tai pats darbymetis. Nors šiais metais praūžusios Kalėdos dideliu klientų srautu nepasižymėjo, tačiau taksi įmonių savininkai vieningai teigia, kad Naujųjų metų išvakarės bus išimtis ir vėl pradeda didinti kelionės įkainius.

 Visų laukiamos žiemos šventės – Kalėdos ir Naujieji metai ne visiems siejasi su laisvadieniais ar poilsiu. Taksi paslaugas teikiančioms įmonėms – tai pats darbymetis. Nors šiais metais praūžusios Kalėdos dideliu klientų srautu nepasižymėjo, tačiau taksi įmonių savininkai vieningai teigia, kad Naujųjų metų išvakarės bus išimtis ir vėl pradeda didinti kelionės įkainius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus miesto savivaldybės Saugaus miesto departamento Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Andžej Dinikis tv3.lt portalą informavo, kad likus vos kelioms dienoms iki Naujųjų metų, informaciją dėl šventinių tarifų pateikė tik 3 įmonės ir keliasdešimt pagal individualios veiklos pažymą dirbančių vežėjų. Kiti iš anksto numatė šventinius tarifus. Anot jo, tarifai yra įvairūs, o galiojimas nustatomas dažniausiai konkrečiam ir trumpam – gruodžio 31 – sausio 1 d. laikotarpiui.

REKLAMA

Vilniaus miesto savivaldybės Verslo licencijavimo ir leidimų skyriaus Licencijavimo poskyrio vedėja Vida Jankauskienė informavo, kad šiuo metu Vilniaus mieste yra 3065 galiojantys leidimai vežti keleivius lengvaisiais taksi automobiliais.

Išsikviesti taksi – misija neįmanoma?

Nors leidimų skaičius išties nemažas, tačiau klientų paklausa kiekvienas metais Naujųjų naktį būna tokia didžiulė, kad retas kuris greitai išsikviečia taksi automobilį. O tie, kam prireikia laukti valandą ir daugiau, gali detaliai papasakoti apie kantrybės stoką ir kartais trūkusius nervus.  Šiais metais bendrovės žada dirbti visu pajėgumu, tačiau išsikviesti taksi nebus lengva, todėl jau dabar didžioji dalis taksi atstovų siūlo Naujuosius metus sostinės kavinėse, baruose ar vyninėse sutiksiantiems miestiečiams pasirūpinti transportu iš anksto.

REKLAMA
REKLAMA

Taksi įmonių darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko Gedimino Sabaičio teigimu, taksi automobilių, vežančių klientus Naujųjų metų vakarą, šiais metais neturėtų padaugėti, tačiau kelionės kaina kils. „Kiekvienais metais per Naujus metus kainos didėja, tai yra natūralu, nes jeigu jos būtų tokios pačios, paprasčiausiai niekas nedirbtų. Mano duomenimis pernai buvo 1200 taksi automobilių veikiančių Vilniuje, šiais metais – 1700“ – pasakojo jis.

Telefonu susisiekus su „Standart taksi“ direktoriumi Ričardu Kriukovu, pastarasis teigė, kad dėl Naujųjų metų vakaro, taksi paslaugų kaina dar nėra nustatyta, tačiau greičiausiai liks galioti per Kalėdas buvęs padidintas tarifas – 0,87 eurai už vieną kilometrą. Tuo tarpu įprastomis dienomis kaina siekia 0,67 eurus. Paslaugų kainos yra nurodytos tarifų lentelėse ir pačiuose taksi automobiliuose“ – pasakojo jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ne visi taiko šventinį tarifą

Taksi įmonės „JazzExpress“ atstovas Antanas Turla tv3.lt portalui atskleidė, kad jų įmonė, kaip ir praeitais metais, šventinių tarifų Naujųjų metų vakarui netaikys. Taip pat jis pasakojo, kad tą vakarą klientams bandys siūlyti maksimalų kiekį taksi automobilių. „Dažniausiai tai būna daugiau negu pusė mūsų automobilių parko“ – ankstesne patirtimi pasidalino jis.

„Šiais metais srautas per Kalėdas buvo vidutiniškas. Iš esmės užsakymų nebuvo daug, tačiau per Naujus metus būna tikras iškvietimų bumas – linijos tiesiog lūžta nuo skambučių. Pats pikas šiaip būna visą dieną, tačiau darbo ypatingai padaugėja tarp 21 – 22 valandos. Vėliau porai valandų iškvietimai aprimsta ir tuoj po dvyliktos valandos prasideda vėl. Mūsų įmonė taiko standartinį tarifą, įsėdimo mokestis – 1,16 eurų, kilometro kaina – 0,72 eurų. Šventinio tarifo niekada netaikėm ir netaikysim“ – tv3.lt portalui pasakojo Antanas Turla.

REKLAMA

Taksi bendrovės skirtingai įvardija padidėjusį klientų srautą Naujųjų metų išvakarėse. Vieni teigia, kad užsakymų daugėja tik prieš pat dvyliktą valandą ir gerokai vėliau – paryčiais, kitų teigimu, padidėjęs srautas jaučiamas visą dieną, kiti jį pastebi nuo 16 valandos vakaro. Gediminas Sabaitis pasakoja, kad pernai metais klientų srautas prasidėjo 23 valandą, išmušus dvyliktai valandai ženkliai sumažėjo, o toliau vėl tęsėsi iki paryčių.

Naujųjų metų vakaras – galimybė užsidirbti daugiau

Kauno miesto lengvųjų automobilių taksi asociacijos prezidentas Zenonas Šleinius pasakojo, kad kainų skirtumai tarp skirtingų vežėjų neturi ženkliai skirtis. Tiesa, šventiniai tarifai dažniausiai galioja per Kalėdas ir Naujus metus, tačiau pasitaiko atvejų, kuomet tarpušventyje taip pat vežama padidintu tarifu. „Įmonės pačios apsitaria dėl kainų ir suderina jas su savivaldybe. Viena vertus, Naujųjų metų vakaras – geriausias laikas užsidirbti, tačiau jei vežėjai labai užkels kainą – patys kentės, po to dėl to gali būti problemų dar pusė metų“ – kalbėjo Zenonas Šleinius.

REKLAMA

Sostinės taksi vežėjų asociacijos vadovas Romualdas Bieliauskas tv3.lr portalui pasakojo, jog taksi paslaugų įkainiai bus didinami pagal esamą situaciją. „Žiūrėsime, jeigu nespėsime aptarnauti visų klientų, tuomet įkainius kilstelėsime. Bet kuriuo atveju, taksistas dirba šventinę dieną, todėl normalu, kad jam turėtų būti mokama dvigubai. Juk kituose darbuose galioja ta pati praktika. Pas mus įkainiai nustatyti seniai ir jie nekinta“ – užtikrino jis.

Paklaustas, kodėl kai kurios įmonės nusprendžia netaikyti šventinių tarifų, R. Bieliauskas atsakė: „Tie, kurie bijo ir negalvoja apie ekonominius dėsnius, tie ir netaiko. Kam dirbti per Naujuosius, nebūti su šeima tą vakarą ir dar neuždirbti? – klausė jis. Anot jo, svarbu pačių klientų suvokimas, kad taksistas dirbdamas per šventę turi teisę uždirbti daugiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rimtesnių incidentų nepasitaiko

Visos taksi paslaugas teikiančios įmonės vienbalsiai tvirtina, kad darbas Naujųjų metų išvakarėse – pats sunkiausias. Ir taip yra ne tik dėl didelio darbo krūvio, tačiau ir dėl kartais pernelyg įžūlaus klientų elgesio. Zenonas Šleinius vis tik pastebi, kad dauguma jų nėra konfliktiški. „Būna visko, žinoma, tačiau mes nesame greitoji pagalba, kuri veža „persivalgiusius“ ir „persigėrusius“ – juokauja jis.

Tuo tarpu Taksi įmonių darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Gediminas Sabaitis mano, kad konfliktinių situacijų Naujųjų metų naktį nei daugėja, nei mažėja. „Šiaip konfliktinių situacijų pasitaiko, bet nepasakyčiau, kad Naujųjų metų vakaras tuo išsiskiria iš kitų. Penktadienio ir šeštadienio vakarais važinėja tie patys „įkaušę“ klientai“ – mano jis.

REKLAMA

Romualdas Bieliauskas pasakoja, kad įvairių nesklandumų pasitaiko visuomet, tačiau jie dažniausiai įvyksta dėl nesusikalbėjimo. „Žmonės neretai pasako nepilną adresą, pvz. nurodo tik Kalvarijų gatvę. Mes galime pasakyti klientui apytikslę kainą, tačiau jei važiuojama iš centro į Kalvarijų gatvės pabaigą, natūralu, kad kaina bus šiek tiek didesnė“ – aiškino R. Bieliauskas. Bet kuriuo atveju, anot jo, klientai turi mokėti pagal taksometro parodymus. „Siūlau nesibarti su taksistais, o sumokėjus jo pasakytą kainą, paimti pinigų priėmimo kvitą ir su juo kreiptis į taksi paslaugas teikusią įmonę“ – siūlo jis.

REKLAMA

Vilniaus miesto savivaldybė nenustato ir nereguliuoja taksi įmonių kainų tarifų. Pagal Kelių transporto kodeksą keleivių vežimo lengvaisiais automobiliais taksi tarifus nustato vežėjas ir apie numatomus keisti taksi paslaugų tarifus ne vėliau kaip prieš 5 dienas iki naujų tarifų taikymo dienos turi informuoti Vilniaus miesto savivaldybę.

Vilniaus miesto savivaldybė informuoja, kad jeigu gaunamas skundas dėl neteisingų tarifų taikymo, atliekamas patikrinimas ir jeigu nustatoma, kad paslauga buvo apmokestinta tarifu, kuris nebuvo pateiktas savivaldybės administracijai – taikomos numatytos sankcijos.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų