• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį paliko galioti nuosprendį kompozitoriaus Tomo Dobrovolskio nužudymo ir dar dviejų vyrų sužalojimo byloje.

Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį paliko galioti nuosprendį kompozitoriaus Tomo Dobrovolskio nužudymo ir dar dviejų vyrų sužalojimo byloje.

REKLAMA

Nuosprendis paliktas galioti be jokių pakeitimų.

„Pirmos instancijos teismas labai išsamiai išnagrinėjo visas bylos aplinkybes, byla nagrinėta ilgą laiką aktyviai dalyvaujant gynėjams, tirtos visos aplinkybės: ir kaltinančios, ir teisinančios, bausmės paskirtos teisingos“, – sakė teisėjas Linas Šiukšta.

Visų nuteistųjų, jų gynėjų bei nukentėjusiųjų apeliaciniai skundai atmesti.

Apeliacinio teismo sprendimas įsiteisėja tą pačią dieną, tačiau dar gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Pernai gruodžio 22 dieną Vilniaus apygardos teismas dėl kompozitoriaus T. Dobrovolskio nužudymo, kito asmens sužalojimo ir viešosios tvarkos pažeidimo kaltu pripažino 24 metų studentą Karolį Pociūną. Jam skirta dešimties metų laisvės atėmimo bausmė. Iš K. Pociūno nužudytojo artimiesiems priteista atlyginti per 100 tūkst. eurų žalą.

REKLAMA
REKLAMA

„Apygardos teismas padarė konkrečiais įrodymais pagrįstą išvadą, kad nužudė K. Pociūnas“, – sakė Apeliacinio teismo teisėjas L. Šiukšta.

Apygardos teismas konstatavo, kad lauke prie baro K. Pociūnas atėmė iš kito baro lankytojo skėtį, jį išlaužė, skėčiu suduota niekur nesikišančiam ir jokiame konflikte nedalyvavusiam T. Dobrovolskiui. Kaltinant nužudymu teismui buvo perduoti dar du jaunuoliai - Skirmantas Jankauskas ir Audrius Šalna. Dėl šio kaltinimo abu buvo išteisinti.

REKLAMA

K. Pociūnas prašė panaikinti jam paskelbtą nuosprendį ir bylą dėl nužudymo nutraukti, kiti nuteistieji lygtinėmis bausmėmis prašė dar švelnesnių bausmių.

Šioje byloje nustatyta, kad 2014 metų gruodžio 23-osios vakarą bare Vilniuje, Vingrių gatvėje, vakarą leido bare V. Matulevičius, S. Jankauskas, Martynas Prokopas ir dar vienas vyras. Su jais buvo ir Ieva Dailidžionytė. Mergina buvo atsinešusi skėtį. Vėliau V. Matulevičius ir S. Jankauskas tapo kaltinamaisiais, o M. Prokopas ir I. Dailidžionytė - liudytojais.

Vyrai gurkšnojo alų, politikavo apie Rusiją. Tame bare buvo ir M. Šulinskas, Andrejus Karačiūnas, pastarasis buvo stipriai išgėręs. Jie byloje pripažinti nukentėjusiais. M. Šulinskas neprašomas įsiterpė į pokalbius, vėliau vyko ginčas apie valstybių vadovus.

REKLAMA
REKLAMA

Bylos duomenimis, tada į barą įėjo T. Dobrovolskis, jis buvo eilinis baro lankytojas. Jis bendravo su M. Šulinsku ir A. Karačiūnu. Vyras pasakė, kad į politinius klausimus nesikiša, jie jam neįdomūs ir jis net nesiginčijo su kompanijomis.

Po to vyrai išėjo į lauką, stovėjo šalia baro, rūkė, gėrė alų.

Pasak teisėjo, V. Matulevičius sumanė, kad kilo pavojus, nors teismas nustatė, kad jokio pavojaus nebuvo. Vaikinas paskambino ir pasakė draugams, kad kažkas čia gali būti. Draugai vakarojo kituose Vilniaus baruose. Vėliau į barą atėjo K. Pociūnas, P. Leščinskas, A. Šalna ir E. Petraševičus.

"Pasakoma, kad yra prieš valstybę nusiteikusių asmenų: ateikite į pagalbą. Ateina keturi asmenys, jie nesiaiškina, kas įvyko. Muštynių jokių neįvyko - įvyko ten stovėjusių žmonių užpuolimas ir jų mušimas. Grėsmės nebuvo jokios", - apie įvykių eigą yra pasakojęs Vilniaus apygardos teismo teisėjas Stasys Lemežis.

Teismas nuosprendžiu konstatavo, kad kompozitoriui T. Dobrovolskiui skėčiu žaizda padaryta kaktoje ir pradurta akis, vyras nuo sužalojimų mirė.

48 metų T. Dobrovolskis buvo žinomas kompozitorius ir perkusininkas Lietuvoje bei užsienyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų