REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje nuo koronaviruso jau mirė daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Tai beveik tiek pat, kiek dabar gyvena Kaišiadoryse ar Naujoje Akmenėje, o omikron atmaina jau nevaldomai plinta Europoje ir nežinia, kiek gyvybių nusineš. Visa tai verčia vis labiau svarstyti apie privalomus skiepus nuo COVID-19. Bet ar to tikrai reikia?

Lietuvoje nuo koronaviruso jau mirė daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Tai beveik tiek pat, kiek dabar gyvena Kaišiadoryse ar Naujoje Akmenėje, o omikron atmaina jau nevaldomai plinta Europoje ir nežinia, kiek gyvybių nusineš. Visa tai verčia vis labiau svarstyti apie privalomus skiepus nuo COVID-19. Bet ar to tikrai reikia?

REKLAMA

Plačiau apie tai domėjosi laidos „Karštai su tv3.lt“ žurnalistai.

„Kur neveikia riestainis, reikia botago“

„Tikrai priėjome prie etapo, kad galime tikriausiai priversti skiepytis tikrai baudomis, ribojimais“, – tikino profesorius Julius Kalibatas.

Apžvalgininkas Andrius Užkalnis į Lietuvą specialiai parskrido 2 tūkst. kilometrų dėl trečiojo skiepo.

„Yra pakankamai daug žmonių, kurie nebaigė 3 klasių matematikos kurso, bet jeigu mes kiekvieną dieną skaitome, kad, pavyzdžiui, ten 19 žmonių mirė nuo kovido, iš jų 16 nebuvo pasiskiepiję, tai man atrodo, kad yra pakankamai nesudėtinga suprasti paėmus šituos du skaičius, kad pasiskiepijus galimybė išgyventi žymiai, žymiai padidėja“, – įsitikinęs A. Užkalnis.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau taip galvoja ne visi. Dabar Lietuvoje dviem dozėmis paskiepyta mažiau nei 70 proc. gyventojų, jau nekalbant apie trečiąją. Dėl to kasdien stabiliai miršta po keliasdešimt žmonių ir dar keli tūkstančiai užsikrečia. Absoliuti dauguma mirštančių – neskiepyti.

REKLAMA

„Kur neveikia riestainis, tai reikia to botago. Jeigu kitaip negali suprasti ir jau pakankamai čia buvo visokių būdų išaiškinti, tai gal keli tūkstančiai eurų tikrai bus pakankama poveikio priemonė“, – teigė A. Užkalnis.

Todėl, jei tik galėtų, sveikatos specialistai privalomą skiepą nuo COVID-19 visiems įteisintų skubos tvarka.

„Reikia padaryti ekskursijas į kapines ir parodyti, kiek naujų kapų kauburėlių yra Lietuvoje ir kiek jų iškilo. Ir tegul pasikalba su tais, kurie verkia kapuose, netekę artimųjų. Tada galbūt iš tiktųjų šiek tiek atsigaus ir atsipeikės“, – siūlo Specialusis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) pasiuntinys Europos regionui Vytenis Povilas Andriukaitis.

REKLAMA
REKLAMA

Privalomų skiepų klausimas – ateity

Nors rudenį Vyriausybėje kalbėta apie privalomų skiepų klausimą, dabar jau nebekalbama. Tai – tik ateities planuose.

„Na, kažkuriam tai etape, aš manau, kad turėsime diskutuoti ir apie privalomus skiepus“, – tikino TS-LKD frakcijos Seime narys Andrius Vyšniauskas.

Kol laukiama sprendimų, COVID-19 sergantys žmonės pildo ligoninių lovas, o nuo insultų, infarktų, vėžio miršta gerokai daugiau, nei mirtų esant neapkrautoms gydymo įstaigoms. Be to, susirgęs gali tapti mutacijų inkubatoriumi ir į pasaulį paleisti naują viruso atmainą.

„Aš nežinau, kiek dar laiko gali atlaikyti mūsų medicina tokius krūvius, nes jau dabar gydytojai, medicinos personalas reanimacijos skyriuose yra ant perdegimo ribos, emociškai ir fiziškai išsekę. Ir jeigu dar padaugėtų pacientų tuose skyriuose, mūsų medicina gali patekti į koliapso fazę“, – liūdnas ateities prognozes pateikė profesorius J. Kalibatas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Blogiausia, kad vienas nepasiskiepijęs gali užkrėsti ir jau dviem dozėmis vakcinuotą žmogų, trečią skiepą atidėlioję jau guldomi į ligonines. Jau nekalbant apie omikron atmainą, kuri gali būti ir mirtinesnė, ir labiau plintanti.

„Kalbėti apie tai kažkokį laisvą pasirinkimą tų, kurie nesiskiepija, tikrai dabar neverta. Tai jau kvepia demagogija“, – įsitikinęs profesorius J. Kalibatas.

Ekspertai ragina nebelaukti

Gaila, bet mūsų dalis visuomenės iki šiol nesuprato ir greičiausiai nebesupras, kad jų noras įgyti įmunitetą natūraliu būdu – persergant – yra pavojingas visų pirma ne tik jiems, bet ir aplinkiniams.

„Privalomas techninis automobilių priežiūros reikalavimas, tai privalomas, ar ne? Žiemą galima važiuoti su vasarinėm padangom? Ne. Sako, čia yra kas kita, nes intervencija į žmogaus kūną. O jeigu važiuoji vasarinėm padangom ir pataikai į kitą žmogų, ir jį sužaloji, tai ne intervencija į tą žmogų? Baikim varinėti populizmą“, – kalbėjo V. P. Andriukaitis.

REKLAMA

Ekspertai jau skambina pavojaus varpais ir rodydami į kitų šalių pavyzdį ragina nebelaukti.

„Neklausoma mokslo ir specialistų. Aš žinau, kad apie privalomo skiepijimo būtinybę kalbėjo ne vienas Lietuvos epidemiologas. Tai bet neklausoma“, – tikino PSO pasiuntinys Europos regionui V. P. Andriukaitis.

Apžvalgininkai stebisi Vyriausybe, kuri nesiima ryžtingų veiksmų ir baiminasi supykdyti prieštaraujančius skiepams.

„Tai, ko aš pasigendu Lietuvoje, yra tokio vieningumo – arba mes esame griežti, arba mes esam švelnūs. Jeigu jau einame ta linkme, tai ir einame. Tai privalomas testavimas, mokamas testavimas, privalomi skiepai, kažkokios baudos arba sveikatos mokesčiai. Bet aš nematau, kad Lietuva kažkokiu keliu žygiuotų“, – situaciją komentavo naujienų portalo tv3.lt politikos apžvalgininkė Eglė Samoškaitė.

REKLAMA

Stebi kitų valstybių pavyzdžius

Bet kol kas Lietuvoje laikomasi principo – neskubėk ir būsi pirmas. Lai privalomų skiepų ir baudų botagą pirma pabando kitos šalys savo kailiu, o tada greičiausiai ateis ir Lietuvos eilė.

„Mes neturime bandyti išradinėti dviračio. Mes matome priemones, kurias taiko kitos šalys, mes matome, kaip jos pasiteisina ar nepasiteisina. Jeigu pasiteisina, pavyzdžiui, Vokietijoje taikomas nepasiskiepijusių karantinas, manau, kad tai yra viena iš priemonių“, – teigė Seimo narys A. Vyšniauskas.

O Andrius Užkalnis turi žinutę nesiskiepijantiems, bet dėl aštrios kalbos jos negalime transliuoti į eterį. Tad sako paprastai – kartą Lietuvoje buvo privalomi skiepai ir jie išsaugojo ir dabar nesiskiepijančių gyvybes.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ta visuotinio vakcinavimo programa, jinai suveikė ir jinai yra priežastis, kodėl jūs, antivakseriai, dabar galite vaikščioti gatvėmis ir rinktis į savo mitingus“, – įsitikinęs A. Užkalnis.

Visą reportažą žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 per TV3 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:

.sprendzia apie virusa is fotkiu.Heil Mengele
Kažkam labai trūksta dėmesio? Gal kas turi jam saldainių?
nusimyżt ant tokių specialistu kurie uż pinigus loja kaip śunys
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų