REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė trečiadienį toliau svarstys dėl naujų subsidijų nuo karantino apribojimų nukentėjusiems verslams.

Vyriausybė trečiadienį toliau svarstys dėl naujų subsidijų nuo karantino apribojimų nukentėjusiems verslams.

REKLAMA

Ekonomikos ir inovacijų ministerija Vyriausybės pasitarime siūlo pritarti kriterijams, kuriuos atitinkančios įmonės galės pretenduoti į paramą, bei dėl karantino ribojamų veiklų sąrašui.

Subsidijų nuo apribojimų nukentėjusiems verslams projekte nurodoma, kad į valstybės paramą galės pretenduoti mažos ir vidutinės įmonės, kurių apyvarta kovo-spalio mėnesiais, palyginti su tuo pat laikotarpiu pernai, sumažėjo daugiau nei 30 proc.

Jei įmonės pernai kovą-spalį pajamų negavo, jos gaus paramą tuo atveju, jei bus įtrauktos į apribotų veiklų sąrašą. Ši sąlyga negalios, jei įmonė buvo sustabdžiusi veiklą.

Apyvartos sumažėjimas, kuomet įmonė yra PVM mokėtojas, būtų nustatomas pagal Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) pateiktą PVM deklaraciją, ne PVM mokėtojų atveju – pagal paraiškoje deklaruotus duomenis. Tokioms įmonėms siūloma mokėti subsidijas, kurios siektų iki 25 proc. pernai sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM).

REKLAMA
REKLAMA

Iš potencialių paramos gavėjų eliminuojamos stambios – daugiau nei 250 darbuotojų turinčios – įmonės. Pasak kadenciją baigiančio finansų ministro Viliaus Šapokos, specialiai stambioms įmonėms buvo įkurtas Verslo paramos fondas.

REKLAMA

Be to, ekonomikos ministerija paramos siūlo neteikti žemės ūkio, žuvininkystės ir akvakultūros smulkioms ir vidutinėms įmonėms.

Praėjusią savaitę ministrų kabinetas pritarė siūlymui atsisakyti anksčiau planuoto kriterijaus dėl paveiktų sektorių – pagal tuometinį siūlymą, į paramą būtų pretendavusios įmonės iš sektorių, kuriame bent 40 proc. bendrovių patyrė didesnį nei 30 proc. apyvartos kritimą.

Kaip aiškino ekonomikos viceministrė Jekaterina Rojaka, kriterijaus nuspręsta atsisakyti nustačius, kad jis būtų nepritaikytinas.

Planuojama, kad pagal naujas priemones subsidijos verslui bus pradėtos mokėti kitų metų pradžioje.

Pavasarį pagal panašią schemą subsidijos buvo mokamos tik itin mažoms įmonėms – jos siekė 50 proc. pernai sumokėto GPM.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų