Nori pritarti 13-os pensijos skyrimui, tačiau ją gautų ne visi

Vyriausybė trečiadienį posėdyje teiks išvadą dėl siūlymo kartą per metus mokėti 200 eurų vadinamąją tryliktą pensiją. Šią idėją kritikuoja Vyriausybę formuojantys centro dešinieji ir prezidentas Gitanas Nausėda

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) siūlo iš esmės pritarti praėjusios kadencijos Seimo narių Vandos Kravčionok ir Zbignevo Jedinskio siūlymui mokėti 13-ą pensiją, tačiau siūlo ją  diferencijuoti pagal pajamas, nes apie 90 tūkst. žmonių gauna papildomas išmokas – valstybines pensijas, rentas (vidutiniškai nuo 63 iki 1306 eurų). 

Ministerija taip pat siūlo atsisakyti gyvenimo Lietuvoje sąlygos, 13-os pensijos dydį susieti su indeksuojamu rodikliu ar baziniu dydžiu, nustatyti sąlygas, kai ji nebūtų mokama.

Kartu siūloma tikslinti pavadinimą  „tryliktoji pensija“, nes tai sukelia lūkestį gauti įprastinės pensijos dydžio tryliktąją pensiją.  

Ministerija siūlo šią pensiją numatyti naujame, ne gegužę priimtame Vienkartinės išmokos socialinio draudimo pensijų ir šalpos išmokų gavėjams įstatyme. Įstatymo projektą siūloma svarstyti kartu su 2022 metų valstybės biudžetu, nes tam reikės apie 180 mln. eurų. 

Tryliktąją pensiją siūloma mokėti kasmet nuo kitų metų gruodžio. Pataisų iniciatoriai skaičiuoja, kad ją gautų apie 600 tūkst. žmonių, jie teigia, kad tai padėtų mažinti socialinę atskirtį.

Kadenciją baigiantis socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis yra sakęs, kad sprendimą dėl tryliktos pensijos įteisinimo turėtų priimti naujas Seimas.

Laikinasis finansų ministras Vilius Šapoka anksčiau perspėjo, kad 13-ai pensijai kitąmet reikėtų iki 200 mln. eurų. Anot jo, valstybė dabartinėje situacijoje turi vengti papildomų ilgalaikių finansinių įsipareigojimų. 

Tuometinė opozicija tryliktos pensijos idėją vadino rinkiminių triuku. Prezidentas Gitanas Nausėda tryliktąją pensiją vadina netvariu sprendimu. 

Seimas spalį pradėjo svarstyti, ar įteisinti tryliktą pensiją ir ketino svarstyti pataisas lapkričio 10-ąją, tačiau buvo paprašyta Vyriausybės išvados. 


Rašyti komentarą...
z
zosia
2020-12-02 08:43:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
ko jūs tikitės senjorai?valdžion atėjo jūsų siaubas,ne pridės,o žiūrėkit,kad tos pačios neatimtu.
Atsakyti
-21

B
Baisu
2020-12-02 09:01:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Būtų valstiečiai tikrai skirtų , pažiūrėsim ar skirs pirmo laipsnio valstybinę pensiją p.Degutienei , tikiu šimtą procentų , kad skirs , nors pavogtas pensijas taip ir negrąžina kiaės , vagys
Atsakyti
-26

S
Senjoras
2020-12-02 09:07:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nedurninkit Lietuvos su ta 13 pensija.
Atsakyti
-14

SKAITYTI KOMENTARUS (50)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų