REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
31
Šlapinimasis (nuotr. Fotolia.com)

Kiek iš suplanuotų darbų padarėte šią savaitę? Tik kelis? Na, jūs tokie ne vieni. Pasirodo, kad kiekvienas žmogus kasdien 218 minučių praleidžia atidėliodamas svarbius darbus.

31

Kiek iš suplanuotų darbų padarėte šią savaitę? Tik kelis? Na, jūs tokie ne vieni. Pasirodo, kad kiekvienas žmogus kasdien 218 minučių praleidžia atidėliodamas svarbius darbus.

REKLAMA

Nors kai kurios užduotys nėra tokios sudėtingos, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio, nuolatinis jų atidėliojimas gali jus išvarginti.

Štai kokias veiklas patariama atlikti dabar pat.

Papietauti

Kai tenka spręsti dilemą, ar lietuj lyjant ir pučiant stipriam vėjui eiti pietauti į kavinę, nenuostabu, kad kas trečias žmogus nuspręs praleisti pietų pertrauką dirbant, teigė totaljobs.com.

Hermano Millerio atlikti tyrimai parodė, kad moterys yra labiau linkusios nevalgyti pietų, nei vyrai. Mokslininkai teigė, jog išalkus ir nusprendus atidėti pietus, sutrikdomi mūsų vidiniai laikrodžiai, tampa sunku sutelkti dėmesį į svarbią užduotį, o vakare, dėl per pietus padarytos klaidos, sunku užmigti.

„Sulėtėja sprendimų priėmimas, suprastėja dėmesys ir tampa sunku galvoti“, - teigė psichiatras Dr. Dimitrios Paschos.

REKLAMA
REKLAMA

Vietoj valandėlės, skirtos pietums, nusprendę ir toliau dirbti, tikrai nesužavėsite ir savo viršininko. Kornelio universitete atlikti tyrimai atskleidė, jog kartu pietavę ugniagesiai-gelbėtojai savo darbą atliko geriau nei tie, kurie tai darė atskirai nuo visų arba išvis nevalgė.

REKLAMA

„Plepėjimas, juokavimas ir idėjų apsikeitimas pietų pertraukėlės metu naudingas visai komandai, nes taip stiprinamas ryšys“, - teigė Dr. Paschos.

Pietų pertraukos metu ne tik svarbu suvalgyti sveiką ir subalansuotą patiekalą, bet ir tinkamai išnaudoti likusį laisvą laiką. Pratampykite sustingusius raumenis nusprendę trumpam pasivaikščioti po rajoną, arba paprasčiausiai trumpam nusnauskite.

30 minučių pietų miegas automobilyje ar kitoje ramioje vietoje sustiprins jūsų imuninę sistemą ir panaikins prasto nakties miego efektus.

„Tačiau neleiskite, kad tai taptų rutina“, - teigė Dr. Paschos. „Naujovės ir neįprasti dalykai smegenims yra labai naudingi. Patariama susidaryti 4 naujų veiklų sąrašą į kurį įtraukite apsilankymą muziejuje, pasivaikščiojimą parke, naujo restorano meniu išbandymą ar apsipirkimą jums neįprastoje parduotuvėje ir stenkitės kiekvieną savaitę aplankyti po vieną naują vietą.“

REKLAMA
REKLAMA

Nereikalingų daiktų atsisakymas

Nors jūsų namuose ir yra kur koją padėti, visi turime spintą, kurioje tūno nereikalingas šlamštas, daiktai ir drabužiai, arba spintelė, į kurią paskubomis sumetami patys įvairiausi daiktai.

Net 61% moterų užgriozdintos spintos ar kitos patalpos kelia stresą, o trečdalis jų prisipažino, kad dėl to kiekvieną savaitę atsiranda ginčai.

„Vieni tyrimai parodė, jog šeimos, gyvenančios tonomis nereikalingų daiktų užgriozdintuose namuose, dažniau patiria stresą, turi daugiau šansų susirgti depresiją, tai kenkia mokymosi sugebėjimams ir atminčiai“, - sakė Beth Penn. „Nufotografuokite jus iš proto varančius kambarius, perkelkite nuotraukas į kompiuterį ir panagrinėkite jas iš arčiau. Ar norite, kad taip atrodytų jūsų namai, o jūs jaustumėtės juose nemaloniai?“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kai kelią daiktų atsikratymui pastoja sentimentai, pavyzdžiui, jūs niekaip negalite išmesti to pelėdos formos šaldytuvo magneto, kurį močiutė parvežė iš atostogų Tenerifėje, pagalvokite apie to daikto svarbą.

„Mokėkite atskirti du dalykus. Ar jums svarbūs jausmai ir emocijos, kuriuos suteikia šis daiktas, ar tiesiog nenorite jo atsikratyti. Jei norite palengvinti apsisprendimą, prieš išmetant daiktą jį nufotografuokite“, - pridūrė Beth.

Naudojimasis tualetu

Daugelis pagalvoja, kad dar kelios minutės, pora atsakymų į elektroninius laiškus ir jau tikrai bėgs į tualetą. Nepastebite, ir taip prie kompiuterio jau sėdite pusvalandį.

Taip yra todėl, kad net 4 iš 10 žmonių darbe yra tokie užsiėmę, kad sau negali leisti net trumpos pertraukėlės, kurios metu galėtų apsilankyti tualete.

REKLAMA

„Ten jūs ne tik atsikratote organizmo nesuvirškintais maisto produktai, bet ir bet kokiais jūsų kūne apsigyventi besiruošiančiais parazitais.

Pūslės neištuštinimas padidina riziką susirgti cistitu ar kitomis šlapimo takų infekcijomis. Kartais bėdos tampa tokios rimtos, jog antibiotikais ir lašelinėmis tenka gydyti pačius inkstus“, - teigė šeimos gydytojas Dr. Tarlochanas Tooras. „Į tualetą nepatariama eiti tik tada, kai jau nebegalite ilgiau kentėti. Taip tik nuvarginsite šlapimo pūslės raumenis ir šlapimas, vietoj to, kad būtų „išspaudžiamas“, tekės sava eiga, kas tikrai nėra sveika.“

Tačiau dažnas šlapinimasis taip pat nėra gerai. Vos tik bus užpildyti ¾ šlapimo pūslės, ji jūsų smegenims nusiųs signalą, jog laikas ją ištuštinti. Per daug „dėl viso pikto“ šlapinimųsi jūsų pūslę išmokys siųsti signalus smegenims, jog metas į tualetą, net kai ji bus tik pusiau pripildyta.

REKLAMA

Skirtingos kontraceptinės priemonės

Šiuo metu yra maždaug 15 skirtingų kontraceptinių priemonių, tačiau visko gali būti, jog jūs išbandėte tik vieną ar dvi.

„Paauglystėje tikriausiai vartojote kontraceptines tabletes, kurios buvo skirtos aknės gydymui, tačiau net ir po to, kai odai šios pagalbos nebeprireikė, apsisaugojimu nuo netikėtų nėštumų tapo būtent ši priemonė“, - teigė Dr. Toor.

Tačiau galbūt pats metas išbandyti kažką naujo, nes moterų mėnesinės, perkopus 30-metį ir artėjant link menopauzės, tampa vis gausesnės. Taip nutinka dėl trinkančios hormonų pusiausvyros, kurios subalansuoti nebesugeba nei piliulės. Sumažinti skausmą ir išskyrų gausumą galima specialiomis į gimdą įdedamomis kontraceptinėmis priemonėmis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Beveik pusė moterų naudoja kontraceptines priemones, kurias joms pasiūlė jų gydytojai.

„Prieš apsilankant pas ginekologą vertėtų pasidomėti siūlomų kontraceptinių priemonių gausa, teigiamomis ir neigiamomis jų savybėmis, kad galėtumėte užduoti klausimus“, - sakė Dr. Toor.

Kartais užtenka pakeisti ne pačias priemones, o jų vartojimo būdą.

Sąskaitų apmokėjimas

Nuo kreditų kortelių iki mokesčių už komunalines paslaugas, sąskaitų apmokėjimo atidėliojimas gresia baudomis, paslaugų tiekimo nutraukimu, todėl svarbu viską atlikti laiku.

Be to, ilgą laiką ant stalo ar stalčiuje gulinčios neapmokėtos sąskaitos kelia stresą, kuris įžiebia kibirkštį ginčams su antrąja puse.

REKLAMA

Viso šio vargo galima atsikratyti nusprendus už paslaugas mokėti laiku ar debetu.

„Taip pat pravartu išbandyti mobiliąsias programėles, skirtas sąskaitų apmokėjimo priminimams ir ataskaitoms apie išlaidas daryti“. – sakė Sarah Pennells.

Keletas įdomių faktų:

1. Antradienis yra produktyviausia savaitės diena. 2. Daugiausia darbų atliekama tarp 9 ir 11 val. ryto. 3. Kasdien iš tikrųjų darbui skiriame 2 val. 53 min. 4. Vidutiniškai pietų pertrauka trunka 27 min.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų