REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karantinas įsigalioja ir dalyje Bavarijos bei Mančesterio regione. Koronaviruso atvejų cunamį išgyvenančios Belgijos medikai sako, kad jie ligoninėse nebespėja suktis – masiškai trūksta darbo rankų.

Karantinas įsigalioja ir dalyje Bavarijos bei Mančesterio regione. Koronaviruso atvejų cunamį išgyvenančios Belgijos medikai sako, kad jie ligoninėse nebespėja suktis – masiškai trūksta darbo rankų.

REKLAMA

Su Austrija besiribojančioje Bavarijos Berchtesgadeno žemėje įsigaliojo dviejų savaičių karantinas. Šioje Bavarijos dalyje uždaromos mokyklos, restoranai, kavinės ir barai, taip pat teatrai, sporto klubai ir viešbučiai. Turistai iš regiono privalo išvykti, o vietiniams patariama iš namų niekur nevažiuoti be rimtos priežasties.

Tiesa, pamaldos bažnyčiose neatšaukiamos. Vietos valdžia ribojimų imasi Berchtesgadene gerokai šoktelėjus užsikrėtusiųjų skaičiui. Dabar šiame regione 100-ui tūkstančių gyventojų tenka beveik 273 koronaviruso atvejai – trigubai daugiau nei likusioje Vokietijos dalyje. Ši žemė – pirmoji Vokietijoje, grįžtanti prie karantino, tačiau vietos valdžia žodžio „karantinas“ kratosi.

„Mano nuomone, tai nėra karantinas, tad šį žodį pavartosiu tik kartą. Mūsų judėjimo laisvė neapribojama. Mums nedraudžiama apsipirkinėti, išeiti pasivaikščioti ar palikti namus“, – sako Berchtesgadeno žemės atstovas Bernhard Kern.

REKLAMA
REKLAMA

Vis mažiau laisvės ir Jungtinėje Karalystėje, kur atvejų skaičius 100-ui tūkstančių gyventojų siekia net 339. Nuo penktadienio suvaržymai įvedami Didžiajame Mančesteryje, kur gyvena daugiau nei 2,5 milijono žmonių, nuo šeštadienio ribojimai užgrius ir pusantro milijono gyventojų Pietų Jorkšyre.

REKLAMA

„Tai reiškia, kad užeigos ir barai turi užsidaryti, nebent tiekia maistą. Namų ūkiai negali maišytis nei viduje, nei daugumoje lauko vietų. Kai kuriose viešose vietose buriuotis leidžiama ne daugiau nei šešiems žmonėms. Be to, mes labai rekomenduojame nekeliauti į šiuos regionus ir iš jų“, – pasakoja Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas.

Su koronaviruso cunamiu kovojančios Belgijos medikai sako, kad nebesusitvarko, nes ligoninėse jau dabar guli beveik 3000-iai COVID-19 pacientų. Anot epidemiologų, jei virusas Belgijoje ir toliau plis tokiu tempu, kai kasdien vidutiniškai nustatomas po 8000-ius atvejų, iki lapkričio vidurio bus užpildytos visos intensyviosios terapijos skyrių lovos, kurių Belgijoje yra 2000.

REKLAMA
REKLAMA

„Dabar mes virusą pažįstame geriau ir žinome, ką jis gali padaryti pacientams. Tad, viena vertus, esame pasiruošę geriau. Tačiau kalbant apie medicinos personalo pajėgumus, mes pasiruošę prasčiau. Mums labai trūksta gydytojų ir slaugytojų, nes daugelis jų patys serga arba yra pervargę“, – teigia ligoninės vadovas Martialas Moonenas.

Kad koronaviruso reikia saugotis, žmonėms primena ir pats popiežius Pranciškus. Jis į Romoje vykusias pamaldas atvyko su apsaugine veido kauke. Tai – pirmasis kartas, kai pontifikas kaukę dėvi per mišias. Iki šiol ją užsidėdavo tik pakeliui į pamaldas, tačiau sulaukė dėl to kritikos.

Beje, koronavirusas plinta popiežiaus aplinkoje. Praėjusį savaitgalį virusas buvo nustatytas vienam asmeniui Šv. Mortos svečių namuose, kuriuose gyvena ir popiežius Pranciškus. Virusu užsikrėtė ir 11 popiežių saugančios Šveicarų gvardijos narių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų