Bus siūloma privalomai registruoti viešojo maitinimo, laisvalaikio ir pramogų vietų lankytojus

Trečiadienį Vyriausybei bus siūloma privalomai registruotis laisvalaikio, pramogų, viešojo maitinimo, naktinių klubų ir kitų vietų lankytojus. Išimtys būtų taikomos tik maistą išsinešant. Taip pat numatyti sprendimai dėl saugaus atstumo laikymosi lažybų punktuose.

Kaip rašoma nutarimo projekte, jei siūlymams būtų pritarta, veikla laisvalaikio ir pramogų vietose, viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų, lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonų, lažybų ir totalizatorių punktų veikla vykdoma, kai užtikrinama visų asmenų, besilankančių šiose paslaugų teikimo vietos, registracija pagal valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas sąlygas.

Išimtys būtų taikomos, kai maistas tiekiamas išsinešti arba pristatomas kitais būdais.

Taip pat – kai viešojo maitinimo paslaugos teikiamos įmonių, įstaigų ar organizacijų, kuriose vykdomas pamaininis darbas, darbuotojams šių įmonių, įstaigų ar organizacijų teritorijose ir (ar) patalpose.

Padėtų atsekti kontaktus

„Siūlomas pakeitimas leis geriau užtikrinti pagrindinę infekcijos valdymo priemonę – kontaktinių asmenų atsekamumą ir jų izoliavimą. Kaip rodo praktika, dėl nepakankamų priemonių labai sunku atsekti kontaktinius asmenis asmenų susibūrimo vietose, ypač baruose, naktiniuose klubuose ir kitose pasilinksminimo vietose, pritraukiančiose didelius lankytojų srautus, kas lemia tiek ilgai trunkantį epidemiologinių tyrimų procesą, tiek ypač padidėjusį darbo krūvį tyrimus atliekantiems specialistams. Ši priemonė leis geriau identifikuoti infekcijos plitimo grandinę ir organizuoti epidemiologinių tyrimų procesą“, – dėstoma Vyriausybei teikiamame nutarimo projekte.

Pabrėžiama, kad papildomai reguliuojant paslaugų teikimą, laisvalaikio vietų veiklą ir renginių organizavimą įtraukti reikia ir lažybų ir totalizatorių punktus.

REKLAMA

„Jų atžvilgiu taip pat reikalinga taikyti operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas priemones, siekiant, kad liga neplistų ir šiose vietose“, – rašoma rašte.

Pakeitimai jiems pritarus įsigaliotų 2020 m. spalio 26 d.  

Taip pat ministrų kabinetas trečiadienį turi apsispręsti, kiek ilginti moksleivių rudens atostogas bei ar skirtingoms Lietuvos savivaldybėms priskirti skirtingas spalvas pagal jų Covid-19 rizikos lygį. Pagal skirtingas spalvas savivaldybėms būtų taikomos skirtingos viruso valdymo rekomendacijos.

Rekordinis užsikrėtusiųjų skaičius

Naujausiais duomenimis, per praėjusią parą užfiksuotas naujų COVID-19 atvejų skaičius – 311, mirė dar du žmonės. Liga iš viso nustatyta 8239 asmenims, tebeserga 4483, pasveiko – 3599.

Nuo COVID-19 iš viso mirė 120 žmonių, dėl kitų priežasčių – 37 užsikrėtusieji.

Izoliacijoje šiuo metu yra 31 tūkst. 859 žmonės. Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruoti 359 įvežtiniai atvejai.

Per praėjusią parą ištirta 9617 ėminių dėl įtariamo koronaviruso. Iš viso iki šiol ištirti 915 tūkst. 546 ėminiai.

Lietuvos ligoninėse dėl COVID-19 gydomi 245 žmonės, 21 iš jų – reanimacijoje.


Rašyti komentarą...
E
Erika
2020-10-21 11:21:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Čia jau nebe cirkas.Vyriausybe pasiekė vaikų darželio lygį !
Atsakyti
-1

V
Valdo
2020-10-21 18:43:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Čia tik pradžia,pratybos atichristo atėjimui
Atsakyti
0

A
Aburgenas
2020-10-21 12:38:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar byrka irgi reiks registroti kur aš buvau
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų