REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Užklupus ligoms, nuolat esant prastai nuotaikai ir kai atvaizdas veidrodyje nebedžiugina, pradedame ieškoti įvairių to priežasčių – prasta mityba, nuovargis, stresas, elementų trūkumas. O atsakymas gali būti labai paprastas – vitamino D deficitas.

Užklupus ligoms, nuolat esant prastai nuotaikai ir kai atvaizdas veidrodyje nebedžiugina, pradedame ieškoti įvairių to priežasčių – prasta mityba, nuovargis, stresas, elementų trūkumas. O atsakymas gali būti labai paprastas – vitamino D deficitas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kas yra vitaminas D?

Vitaminas D dažnai vadinamas „saulės vitaminu“, nes jisai kitaip nei kiti vitaminai negaunamas su maistu, bet natūraliai gaminasi odoje būnant saulėje ir gaunant ultravioletinių spindulių. Vitaminas D yra atsakingas už daugybę žmogaus organizmo gyvybiškai svarbių funkcijų – padeda reguliuoti kraujo spaudimą, svarbus įsisavinant kalcį ir fosforą, padeda reguliuoti cukraus kiekį kraujyje, palaiko imuninę sistemą, užtikrina tinkamą kaulų ir dantų būklę, padeda kovoti su daugybe ligų.

REKLAMA

Vitamino D trūkumo simptomai

Dažnai vitamino D deficitą sunku aiškiai pastebėti, nes dažniausiai jo trūkumas pasireiškia juntamu nuovargiu, silpnumu, prasta nuotaika ir savijauta, kas gali būti siejama su įvairiomis sveikatos problemomis. Esant kritiniam šio vitamino trūkumui gali atsirasti stipresni kaulų ar raumenų skausmai, nusilpsta imunitetas, dažniau sergama peršalimo ligomis, gali užklupti depresija, prasidėti įvairūs organizmo uždegimai. Jei jums skauda, kai stipriau paspaudžiate savo krūtinkaulį, tai jau gali būti simptomas, kad jums chroniškas vitamino D trūkumas.

REKLAMA
REKLAMA

Vitaminas D ir sveikata

„Saulės vitaminas“ turi gyvybiškai reikšmingą įtaką mūsų sveikatai. Jis mažina širdies ligų ir susirgimo išsėtine skleroze tikimybę, didina organizmo atsparumą gripui, stiprina imunitetą. Šio vitamino dėka mažėja rizika susirgti depresija. Paskutiniai moksliniai tyrimai vis dažniau atranda tiesioginį ryšį tarp vitamino D stygiaus ir tokių sveikatos sutrikimų kaip vėžys, astma, diabetas, aukštas kraujospūdis, Alzheimerio liga ir daug kitų ligų. Reikšmingas vitamino D deficitas vaikams lemia silpnų kaulų ligą - rachitą, o suaugusiems – osteomaliaciją, kai sutrinka kaulo mineralizacija trūkstant fosforo ir kalcio – kaulai tampa minkšti ir išlinksta. Vitaminas D moteris gali apsaugoti nuo krūties, o vyrus nuo prostatos vėžio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 

Šis vitaminas ne tik padeda išsaugoti gerą sveikatą, bet ir prisideda prie jūsų dailių kūno linijų, odos ir plaukų grožio! Moksliniais tyrimais buvo įrodyta, kad vitaminas D padeda reaguliuoti kūno svorį ir atsikratyti nereikalingų kilogramų, taip pat pagerina sporto rezultatus. Be to, jis padeda gydyti tokias odos ligas kaip aknė, psoriazė, egzema, mažina strijų atsiradimo galimybę, nes didina odos elastingųmą, apsaugo nuo išankstinio odos senėjimo ir net gi gali apsaugoti nuo odos vėžio. „Saulės vitaminas“ taip pat svarbus jūsų plaukų grožiui, nes skatina jų augimą ir apsaugo nuo slinkimo.

REKLAMA

Vitamino D atsargas padidinsite soliariume

Remiantis Lietuvos Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijai priklausančių laboratorijų duomenimis, organizmas net 90 procentų vitamino D pasigamina dėl ultravioletinių spindulių poveikio, ir tik likusius 10 – gali gauti iš maisto. Lietuvos laboratorijų atliktų tyrimų duomenimis, net 88,9 proc. tirtų kraujo mėginių buvo nustatytas reikšmingas D vitamino stygius. Ypač šio vitamino trūksta šaltuoju metų laiku, kai saulės lauke beveik nebūna ar ji nepakyla pakankamai aukštai. Kanados mokslininkai rado išeitį – jų atlikti moksliniai tyrimai parodė, kad vitamino D lygi organizme galima padidinti reguliariai lankantis soliariume. Tyrimo vadovė daktarė Samantha Kimball teigia, kad soliariumuose ultravioletiniai spinduliai pasiekia beveik 100 proc. odos kontroliuojamoje aplinkoje, kas leidžia itin efektyviai padidinti vitamino D atsargas organizme. Žinoma, ji primena, kad svarbu atsižvelgti į sveikatos ir higienos rekomendacijas ir soliariumais naudotis saikingai, ypač įvertinant, ar soliariumų lempos atitinka sumažintos apšvietos 0,3 W/m2 reikalavimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų