REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Pasaulis pagal moteris“ laida, kurioje pasirodė vienas žinomiausių Lietuvos dizainerių Juozas Statkevičius ir socialinių mokslų daktaras, bei knygų autorius Eugenijus Skerstonas, sulaukė didžiulio dėmesio, tad visai neseniai žinomi vyrai pokalbį pratęsė. 

„Pasaulis pagal moteris“ laida, kurioje pasirodė vienas žinomiausių Lietuvos dizainerių Juozas Statkevičius ir socialinių mokslų daktaras, bei knygų autorius Eugenijus Skerstonas, sulaukė didžiulio dėmesio, tad visai neseniai žinomi vyrai pokalbį pratęsė. 

REKLAMA

Šįkart jie ne tik prabilo apie jaunimą, bet ir aiškiai įvardijo, kodėl iš tiesų reikėtų įsiklausyti į J. Statkevičiaus patarimus. Kaip sakė pats dizaineris, nuo kuklumo jis tikrai nemiršta, tačiau ir tam yra net ne vienas paaiškinimas.

Vienas daugiausiai apkalbų sulaukusių J. Statkevičiaus įvaizdžių buvo tas, kuris buvo skirtas Loretai Graužinienei. Tiesa, dizaineris atskleidė visą tiesą, mat, anot jo, daug kur buvo skelbiama kitaip, nei iš tiesų. 

„Ponią Graužinienę aprengti paprašė Uspaskichas. Atlėkė per 3 minutes ir mes turėjome pusvalandį. Aš turėjau ją sušukuoti, išdažyti ir uždėti jos pačios kostiumėlį. Aš jai uždėjau taškuotą šalikėlį ir tokias pačias kojines. Ten buvo tik mano prisilietimas, bet jis buvo toks geras, kad jūs jau 12 metų kaip senas žarnas tai tąsot. Bet ji atrodė puikiai, ir jeigu ji būtų taip išlaikiusi iki dabar, jau seniai visos moterys mūsų parlamente atrodytų daug geriau“, – sakė dizaineris.

REKLAMA
REKLAMA

Anot J. Statkevičiaus ir E. Skerstono, iš tiesų nėra svarbu, kiek žmogui metų – svarbu yra tai, kaip jis gena atrodyti. „Yra moterys 40 metų, kuriuos atrodo kaip 80-ies, ir, yra, tarkime, paprastas pavyzdys – Madonna. 62 metai, o ji atrodo kaip mergaitė. Ir aš galiu garantuoti, kad jūs, žiūrėdamos į ją, mokotės madų. O juk tai, mūsų amžiaus grupėje, yra bobutės ir senutės“, – atkreipė dėmesį dizaineris.

REKLAMA

Laidos vedėjai Kristinai Riminei paklausus, ar visuomet galima rengtis taip kaip atrodai, E. Skerstonas atkreipė dėmesį į tai, kodėl jauni žmonės apskritai į įvaizdžio dalykus reaguoja kur kas greičiau.

„Jaunimo polinkis į madas yra žymiai ryškesnis vien dėl to, kad, visų pirma, jie jautriau reaguoja į aplinką, yra mažiau atsakomybės. Taip pat daugiau saviraiškos, mažiau savikritikos, ir žymiai daugiau aktyvesnis savikūros procesas“, – sakė jis.

J. Statkevičius pridėjo, kad jaunimo polinkį madai dar stiprina pasipriešinimas tėvams. Dizaineris pripažino, kad net ir jo mama sakydavo, kad jei jis šitaip apsirengęs ketina eiti į gatvę, tada jis – ne jos vaikas. „Išeidavau iš namų taip, kaip liepdavo mama, o išėjęs iš kuprinės išsitraukdavau tai, ką norėdavau“, – atskleidė dizaineris.

REKLAMA
REKLAMA

Dizaineris patarė ir tiems, kurie ieško įkvėpimo ar nori rasti teisingą kelią į madą. „Pervažiuoji pasaulį, pasitikrini, kas yra naujo, įdomaus, aplankai klasikinius muziejus ir parodas, pasižiūri, kas įvyksta pasauliniuose podiumuose, pasižiūri į pasaulio žvaigždes, kurias visi seka. Jei jau esi toks kvailas, tai pasižiūrėk, kas turi daugiausiai sekėjų“, – siūlė jis.

Vis dėlto dizaineris pastebi, kad išskirtinumas visuomet nugalės: „Kiti to nesupranta – eina visuomet taip pat. Daug klientų ateina ir sako, kad norėtų atrodyti taip, kaip visi. Nenori išskirtinumo. Tada pasakau, kad atėjo ne tuo adresu, nes aš matau, koks tai žmogus ir kaip jis gali atrodyti.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O štai E. Skerstonas išskyrė ir dar vieną itin vertingą J. Statkevičiaus savybę. „Manau, kad Juozo kūriniai nebūtų tokie įstabūs, įsimintini ir darantys tokį didžiulį įspūdį, jeigu jis nebūtų giliai susipažinęs su kostiumo istorija. Jūs dar nepasakėte, kad esate labai darbštus. Aišku, tai sakyti būtų labai nekuklu, bet esate labai darbštus“, – sakė jis.

J. Statkevičius, savo ruožtu, prisiminė istoriją, po kurios į save ir savo darbus bei pripažinimą ėmė žiūrėti kitaip.

„Nuvažiavau į Paryžių, sėdėjau Christian Dior šou, ir ten, šalia manęs, sėdėjo išsišiepęs berniukas. Jis paklausė, iš kur esu? Pasakiau, kad iš Lietuvos, o jis atsakė, kad jis – iš Melburno. Paklausiau, ką jis veikia gyvenime? Jis pasakė, kad yra dizaineris. Paklausiau, kokioje firmoje jis dirba? Pasakė, kad viską daro savo vardu ir yra savo kaimyno milijonieriaus šuniui padaręs liemenę ir būsimoms 2 operos studentėms perukus. 

REKLAMA

Pagalvojau, kad esu padaręs gal 25 spektaklius ir net gėdinuosi Paryžiuje sėdėti, kažkam pasakyti, kad esu dizaineris, nes visada save lygini su Dior, Chanel, ir galvoji, koks mažas esi. Bet po to, grįžęs į Lietuvą, nuo kuklumo nemirštu. Tu turi palaukti 50 metų, ka čia kažkas pasakytų, kad esi geras ar geriausias. „Vienas iš dizainerių“. Galvoju, ką reikia dar padaryti?“ – laidoje klausė jis.

Antrąją laidos „Pasaulis pagal moteris“ dalį su J. Statkevičiumi ir E. Skerstonu pamatysite peržiūrėję vaizdo įrašą straipsnio pradžioje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų