• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaip stangintis gimdymo metu? Daugiau – tai tikrai nereiškia geriau. Pasirodo, net ir akušerės paliepimai stumti ne visada padeda, o kartais – net ir trukdo.

REKLAMA
REKLAMA

Paprastai medikai pataria, esą sklandžiausiai gimdymas vyks tada, kai klausysitės visų gydytojo ir akušerės nurodymų. Vadinasi, kai jums pasakys – giliai įkvėpsite, įtempsite pilvo preso raumenis, šiek tiek suriesite kelius ir stumsite orą žemyn mintyse skaičiuodama iki dešimties. Per vieną sąrėmį rekomenduojama tai padaryti 2-3 kartus.

REKLAMA

Tačiau vis dažniau mokslininkai kėsinasi ir į šią įprastą rekomendaciją bei primena, kad gimimo eiga bus sklandesnė tuo atveju, jei gimdyvė stanginsis spontaniškai, o ne pagal komandą.

Stangų etapą mokslininkai tyrinėjo ne kartą, tačiau vieningų išvadų šioje srityje taip ir nėra prieita. Ne vienoje studijoje pastebėta, kad gimdymas, kai moteris stanginasi pagal komandą, o ne spontaniškai, labiau nuvargina, palieka daugiau nemalonių įspūdžių ir pojūčių. Per didelė stūmimo jėga padidina tarpvietės plyšimo, pilvo sienos raumenų išsiskyrimo riziką. Stanginimasis pagal komandą taip pat gali sukelti ir vaisiaus širdies ritmo sutrikimus, sumažina deguonies kiekį jo kraujyje.

REKLAMA
REKLAMA

Naujas požiūris į stangas

Taigi kuo reikėtų vadovautis stangų periodu? Jeilio universiteto (JAV) profesorius Edmundas Funai teigia, kad visa, kas susiję su antrąja gimdymo stadija – stūmimu – dažniausiai grįsta tradicijomis, o ne moksliniais faktais. Todėl nuomonė, esą moteris turėtų stangintis tada, kai pajunta natūralų poreikį, o ne tada, kai pasako gydytojas ar akušerė, išties gali būti teisinga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Stūmimas pagal komandą tikrai gali sutrumpinti gimdymo laiką (apskaičiuota, kad vidutiniškai tai sutrumpina procesą 13 minučių). Tačiau ar trumpesnis gimdymas – būtinai geriau?

Trumpesnis gimdymas geriau tada, kai tai svarbu kūdikio ir mamos sveikatai ir jei gimdymo paspartinimas leidžia išvengti pagalbinės intervencijos. Tačiau tokiu atveju stangos pagal komandą niekuo nepadeda.

REKLAMA

Spontaniškai besistangindama moteris stumia tada, kai ji pajunta natūralų fizinį poreikį tai daryti. Kūdikio galvutė tuo metu spaudžia tam tikrus nervus ir tai sukelia norą stumti. Poreikį stangintis pajutusi moteris gali tai daryti 5-6 kartus per sąrėmį.

Ne visada tik natūralu...

Jei gimdymo metu atliekama epidūrinė nejautra, stanginimasis paprastai vyksta tada, kai pasako gydytojas ar akušerė. Anestetikai paveikia moters kūne išsidėsčiusius nervus, jie tampa mažiau jautrūs, todėl net ir spaudžiami kūdikio galvutės nesukelia poreikio stangintis arba jis pajuntamas pernelyg silpnai. Tokiu atveju pagalba iš šalies – labai svarbu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų