REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
19
Interjeras (nuotr. Shutterstock.com)
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Pastaruoju metu nekilnojamojo turto rinką drebina iki šiol nematyta paklausa ir didžiulė kainų kaita. Nors nuolat garsiai kalbama apie būsto įsigijimo kainas, vis dėlto, neretai pasigendama informacijos apie tai, kiek kainuoja būsto įsirengimas. Plačiau apie kainas ir kaip sutaupyti įsirenginėjant būstą pasakoja interjero projektavimo studijos „Sa.home“ architektė Sandra Žukauskė.

19

Pastaruoju metu nekilnojamojo turto rinką drebina iki šiol nematyta paklausa ir didžiulė kainų kaita. Nors nuolat garsiai kalbama apie būsto įsigijimo kainas, vis dėlto, neretai pasigendama informacijos apie tai, kiek kainuoja būsto įsirengimas. Plačiau apie kainas ir kaip sutaupyti įsirenginėjant būstą pasakoja interjero projektavimo studijos „Sa.home“ architektė Sandra Žukauskė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sutaupyti įmanoma

Būsto įsigijimui ir įsirengimui reikalinga nemenka pinigų suma, todėl norint sutaupyti labai svarbu tiksliai ir atsakingai suplanuoti būsimas išlaidas. Interjero projektavimo studijos „Sa.home“ architektė Sandra Žukauskė sako, kad turint ribotą biudžetą, pinigus reikėtų taupyti nuo pat būsto įsigijimo pradžios: „Visų pirma, reikėtų įsivertinti, kokią pinigų sumą galite skirti būsto įrengimui, o tada jau tampa aiškiau, kokias apdailos medžiagas galite sau leisti rinktis ir kokį interjero stilių galite turėti.“

REKLAMA

Žinoma, aklai taupyti nederėtų. „Egzistuoja nerašyta taisyklė, kad taupyti nereikėtų įsigyjant tas detales, kurias neplanuojate keisti artimiausius 10 ar daugiau metų, tai yra santechnika, grindys, durys, elektros instaliacija, buitinė technika ir virtuvės stalviršiai. Tuo tarpu taupyti reikėtų ten, kur galima pasirinkti tokią pačią ar šiek tiek mažesnę kokybę, šiek tiek pakenkiant dizainui, pavyzdžiui, vietoje natūralaus medžio spintos galima rinktis laminuotą plokštę su medžio imitacija. Paprastai tariant, prabangą reikėtų mainyti į funkciją,“ – sako pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA

Keletas gudrybių

Ne paslaptis, kad norintieji sutaupyti, bet įsirengti stilingus namus neturėtų vaikytis madų ir populiariausių tendencijų, verčiau rinktis neutralų stilių, pavyzdžiui, skandinavišką.

Įsirenginėjant vonią architektė pataria: „Dabar labai populiarūs juodi, aukso ar žalvario spalvos maišytuvai. Vis dėlto, turint ribotą biudžetą nepatarčiau jų rinktis, nes tai – prabangos detalė. Jei spalvotas maišytuvas pigus, jis bus jautresnis mechaniniams pažeidimams ir ilgai netarnaus, todėl geriau rinktis klasikines spalvas, pavyzdžiui, chromuotą maišytuvą ir baltos keramikos kriauklę bei klozetą – jie ne tik puikiai atrodys, bet ir bus ilgaamžiai.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu renkantis grindis, taip pat nereikėtų persistengti. Sandra Žukauskė pastebi: „Grindys taip pat yra ta vieta, kur taupyti nereikėtų, tačiau neverta ir persistengti. Pavyzdžiui, jei nusprendėte rinktis parketlentes, tikrai nereikia pirkti pačių geriausių trisluoksnių. Rinktis galima ir dvisluoksnes, nes juk namai nebus naudojami komercinei veiklai, tai reiškia, kad ir dėvėjimasis bei trintis bus mažesnis, todėl net ir dvisluoksnės parketlentės atliks savo funkciją bei ilgai tarnaus.“

REKLAMA

Visiems aktualus klausimas – kaina

Šiuo metu rinkos kainos labai nestabilios – komerciniai pasiūlymai galioja vos dvi savaites, o tada kainos keičiasi ir vadybininkai teikia visai kitokius pasiūlymus. Sandra Žukauskė pasakoja, kad būsto įrengimo kaina matuojama kvadratiniais metrais: „Statybose kainos paprastai matuojamos kvadratiniais metrais. Būsto įrengimo su visomis smulkmenomis kaina šiuo metu prasideda maždaug nuo 600 eurų už kvadratinį metrą. Taip pat reikia nepamiršti, kad kuo mažesnis būstas, tuo kvadratinio metro kaina gali būti didesnė, nes į vieną kvadratinį metrą įdedama daugiau daiktų.“

REKLAMA

Retas susimąsto, kad kiekvieno kambario įrengimo kaina skiriasi. „Sa.home“ architektė S. Žukauskė teigia, kad brangiausiai atsieina virtuvės įrengimas: „Brangiausiai kainuoja virtuvės įrengimas, nes šioje zonoje yra daugiausia baldų. Rinkoje virtuvės baldų komplektas skaičiuojasi bėginiais metrais. Už vidutinės klasės virtuvės bėginį metrą šiuo metu paklojama apie 1000 eurų (be buitinės technikos). Kaip jau minėjau, virtuvėje geriausia netaupyti pinigų renkantis stalviršį, nes tai yra vieta, kuri bus intensyviai naudojama. Tiesą sakant, virtuvėje nelabai yra vietų, kur galima sutaupyti, nebent renkantis baldų fasadų medžiagas.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dažniausios klaidos

Statybų sektoriuje nedirbančiam žmogui, su būsto įsirengimu susidūrusiam pirmą kartą, gali būti sudėtinga išvengti dažnai pasitaikančių klaidų.

Sandra Žukauskė pasakoja, kad dažniausiai pastebi dvi pagrindines klaidas, kurias daro naujakuriai: „Būna, kad žmonės pradeda statyti namą ir renkasi tik pačius geriausius pamatus, pačias geriausias grindis ir kitas statybines medžiagas, o tada, kai ateina laikas įsirenginėti namų vidų, paaiškėja, kad baigėsi visi pinigai.

Patarčiau nepulti stačia galva, nepirkti to, kas brangiausia, geriau paieškoti aukso viduriuko – geriausio kainos ir kokybės santykio ir būtinai vestis statistiką. Kita klaida, kurią dažnai pastebiu, kad daugelis mano, kad tai kokia kaina yra nurodyta lentynoje, tai tokia ji ir yra. Realybėje beveik visur statybos sektoriuje galima derėtis ir gana nemažai – bent 15-20 procentų, tad bendroje sąmatoje sutaupoma išties įspūdinga suma pinigų.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų