REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Partiniai oponentai teigia, kad socialdemokratų vykdoma švietimo politika bankrutavo: ką nors sužlugdyti, o paskui atiduoti kitiems jau tampa šios partijos tradicija. Tokiais teiginiais valdančiuosius socialdemokratus užsipuolė Seimo Darbo frakcijos seniūnė Virginija Baltraitienė. Konservatoriai priduria, kad ir Naujoji sąjunga nemažiau atsakinga už dabartinę padėtį švietime.

REKLAMA
REKLAMA

Šias  išvadas darbietė padarė po to, kai premjeras Gediminas Kirkilas pateikė socialliberalo Algirdo Monkevičiaus kandidatūrą į švietimo ir mokslo ministro postą. Tokiems teiginiams pritaria ir konservatorių atstovė, tačiau, jos nuomone, atsakomybė už nugyventą švietimo sistemą lygia dalimi tenka ir valdančiosios koalicijos partneriams socialliberalams.

REKLAMA

Ketvirtadienį paskelbtame  pranešime spaudai V. Baltraitienė teigia neabejojanti A. Monkevičiaus tinkamumu į ministro postą, tačiau, jos nuomone, toks pasirinkimas liudija socialdemokratų vykdomos švietimo politikos bankrotą.

Darbietės teigimu, po tokio premjero sprendimo tapo akivaizdu, jog socialdemokratai pripažino savo pralaimėjimą. „Jie nesugebėjo sutvarkyti ir reformuoti švietimo sistemos, o jų programa švietimo ir mokslo srityje patyrė visišką fiasko“, tvirtina darbietė, pridurdama, kad G. Kirkilo pažadas daugiausia dėmesio skirti švietimo sistemai tebuvęs grynas populizmas.

REKLAMA
REKLAMA

Tai, kad socialdemokratai nesugebėjo rasti tinkamos kandidatūros į ministro postą, liudija, kad jų gretose nebeliko profesionalų. Todėl G. Kirkilas net nepaisė partijos prezidiumo sprendimo į šį postą skirti socialdemokratų atstovą. Trečia, socialdemokratai vengia atsakomybės už savo darbus, o beviltišką situaciją švietimo sistemoje G. Kirkilas nusprendė užkrauti ant socialliberalų pečių“, – teigiama V. Baltraitienės pranešime.

Darbo partijos frakcijos seniūnė pabrėžė, kad probleminių ministerijų perdavimas koalicijos partneriams jau tapo savotišku socialdemokratų politikos bruožu. „Socialdemokrato Arūno Kundroto išsekintą Aplinkos ministeriją G. Kirkilas atidavė Naujosios sąjungos lyderiui Artūrui Paulauskui, socialdemokratės Romos Žakaitienės sužlugdytą švietimo sistemą premjeras irgi siūlo tvarkyti socialliberalams. Panašu, kad tai jau tampa socialdemokratų valdžios tradicija – ką nors sužlugdyti, o tada atiduoti kitiems. Belieka su baime spėlioti, kokios srities jie imsis dabar“, – sako V. Baltraitienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Opozicinei Tėvynės sąjungai atstovaujanti Seimo narė Rasa Juknevičienė naujienų portalui „Balsas.lt“  sakė visiškai pritarianti V. Baltraitienės nuomonei, kad valdančiosios partijos potencialas baigia išsekti. „Akivaizdu, kad socialdemokratai išsikvėpė,“ - tvirtino parlamentarė.  

Tačiau konservatorė nelinkusi dėl katastrofiškos padėties švietimo sistemoje kaltinti vien tik socialdemokratų. Juos nuomone, Naujoji sąjunga, kurios narys yra dabartinis kandidatas į ministrus, lygiai taip pat, o gal ir dar labiau atsakinga už jos nugyvenimą. Pasak parlamentarės, švietimo problemos prasidėjo ne vakar ir ne užvakar. „Dar prieš 2004 metų rinkimus atlikta analizė parodė, kad jei mokytojų atlyginimai iš karto nebus padidinti dvigubai, sulauksime katastrofos. Į ją ir atėjome“, - tvirtino R. Juknevičienė, primindama, kad tuomet švietimo ir mokslo ministru buvo ne kas kitas, o tas pats soclalliberalas A. Monkevičius. Pasak parlamentarės, atsistatydinusi ministrė R. Žakaitienė daugelio dalykų nesugebėjo pakeisti.

REKLAMA

Seimo narys socialdemokratas Algirdas Sysas tokius oponentų pareiškimus vertina kaip norą susireikšminti prieš artėjančius Seimo rinkimus. Naujienų portalui „Balsas.lt“ jis kategoriškai paneigė, jog socialdemokratai neturi tinkamų kandidatūrų į ministro postą: „Ir Seime yra pakankamai žmonių. Aš taip pat galėčiau būti ministras“. Tai, kad valdžios portfelis vis dėlto siūlomas socialliberalui, A. Sysas aiškino tuo, jog dabartinė valdančioji koalicija dar trapesnė, nei mažumos vyriausybė. Todėl tokioje situacijoje tenka derinti interesus, kad Seimas per kelis likusius kadencijos mėnesius nevirstų dideliu turgumi“, - aiškino parlamentaras.

REKLAMA

Naujo švietimo ministro paieškas gerokai sukomplikavo įtempti santykiai koalicijoje, ypač po to, kai opozicija drauge su socialliberalais balsavo dėl pastarųjų siūlymo dar šiemet ketvirtadaliu padidinti mokytojų algas.

Tarp realiausių socialdemokratų kandidatų buvo minimos Seimo švietimo ir mokslo viceministrės Virginijos Būdienės, Kauno rajono mero Valerijaus Makūno, premjero patarėjos Giedrės Purvaneckienės, dabartinio Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininko Justino Karoso, taip pat Irenos Šiaulienės pavardės.

Socialdemokratų  ministrė R. Žakaitienė atsistatydino pareiškusi, jog pavargo nuo kritikos. Itin nepopuliari ministrė buvo aršiai kritikuota streikuojančių mokytojų atstovų ir opozicijos politikų. Kai kurie analitikai reiškė nuomonę, kad aukodami šią ministrę socialdemokratai mėgino gelbėti smunkančius partijos reitingus.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų