REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valstiečių gretose – ilgai brendusios permainos. Šaltinių teigimu, jau rytoj Saulius Skvernelis paliks Ramūno Karbauskio draugiją ir dar su savimi išsives apie dešimt kolegų – tų pačių valstiečių ir mišrios frakcijos narių. Apie tokias skyrybas gandai sklandė net ne vienerius metus.

Valstiečių gretose – ilgai brendusios permainos. Šaltinių teigimu, jau rytoj Saulius Skvernelis paliks Ramūno Karbauskio draugiją ir dar su savimi išsives apie dešimt kolegų – tų pačių valstiečių ir mišrios frakcijos narių. Apie tokias skyrybas gandai sklandė net ne vienerius metus.

REKLAMA

Tačiau dabar, pasak ekspertų, Skverneliui galutinai pabodo būti Karbauskio užnugaryje, o su nauju politiniu dariniu jis tikisi per kitus rinkimus vėl ragauti valdžios. Pats Karbauskis atkerta, kad jam buvusio bendražygio keliai ir klystkeliai nerūpi.

Kaip ir pergalių skonis, taip ir šypsenos liko tik archyvuose. Jei iki šiol Saulius Skvernelis ir Ramūnas Karbauskis rasdavo priežasčių išlaikyti dvivaldystę partijoje ir frakcijoje, dabar bendrų idėjų aruodas, regis, galutinai išseko. Beveik aišku, kad apie politines skyrybas su Karbauskiu Skvernelis paskelbs jau rytoj, jis jau išplatino ir kvietimą žiniasklaidai.

„Kol kas parašų dar neturim visų, tai ir nėra kalbos. Tikimės, kad šiandien per vakarą kas norės, tas apsispręs. O rytoj žinosim aiškumą šimtaprocentinį“, – sako opozicijos lyderis  Saulius Skvernelis. 

REKLAMA
REKLAMA

Kurti naują frakciją Skvernelis ketina su dar maždaug dešimčia Karbauskiu nebepatenkintų kolegų ir keletu Mišrios Seimo narių grupės narių. Taigi, frakcijoje greičiausiai bus net du ekspremjerai – Skvernelis ir Algirdas Butkevičius. Taip pat – dėl balso už Partnerystės įstatymą iš postų partijoje išmestas Tomas Tomilinas, iškart po to apie pasitraukimą pranešęs Lukas Savickas, Rūta Miliūtė, Algirdas Stončaitis. Galbūt – ir buvę ministrai Kęstutis Mažeika, Linas Kukuraitis.

REKLAMA

Didžiausia mįslė – ar ryšis išeiti net 25-erius metus partijai atidavusi Rima Baškienė, neseniai pareiškusi, kad valstiečių politinė kryptis po rinkimų „radikalėja“. Šiandien TV3 žinioms ji sakė dar galutinai neapsisprendusi, ar paliks Karbauskio gretas. Išeiti pasiryžę politikai tvirtina, kad partijoje per daug Karbauskio vienvaldystės, bloga darbo kultūra.

„Dabar matom pokytį. Konkreti situacija – su gerbiamu kolega Tomilinu. Vienas ilgalaikių partijos narių, prisidėjęs su darbais ir įžvalgomis prie rinkimų programų darbotvarkės formavimu, yra metamas vien dėl to, kad jis nuosekliai laikosi savo pozicijos. Bet tai tik vienas iš daugelio pavyzdžių“, – teigia valstietis Lukas Savickas. 

REKLAMA
REKLAMA

Pats Karbauskis aiškina, kad nei Skvernelio, nei kitų frakcijos narių pasitraukimas jo nejaudina.

„O mums koks skirtumas? Ką reiškia „svarbus“? Jeigu jis mano, kad už LVŽS balsvo dėl to, kad jis buvo jos sąraše, tai tegul mano, pažiūrėsim, kaip bus“, – tikina valstiečių pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Visgi skaičiai rodo, kad per Seimo rinkimus Skvernelis rinko daugiau pirmumo balsų už patį Karbauskį. O jųdviejų interesai kirtosi jau gerokai anksčiau. Dar prieš prezidento rinkimus Karbauskis simpatizavo ne bendražygiui Skverneliui, o Nausėdai. Jų nuomonės įvairiais klausimais daugybę kartų išsiskyrė, o pastarąjį pusmetį įtampa tarp dueto tapo akivaizdi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Net šešėliniu premjeru Karbauskis pasiskyrė pats save, tiesa, iš dalies dėl to, kad aikštijosi pats Skvernelis. Neseniai jis pareiškė, kad šešėlinė Karbauskio vyriausybė užsiima ne tuo, kuo turėtų. Ir, žinoma, gavo atkirtį.

„Jau ne vienerius metus matyti, kad Saulius Skvernelis turi didesnių politinių ambicijų nei sėdėti Karbauskiui po padu. Čia tik stebuklas, kad skyrybos, kurios gresia šiom dienom, neįvyko anksčiau“, – kalba apžvalgininkas Tadas Ignatavičius. 

Apie galimą Sauliaus Skvernelio pasitraukimą iš valstiečių frakcijos daug kas kalbėjo ir dar jam esant premjeru, ir po pralaimėtų rinkimų, ir faktiškai visą laiką iki šiol. Beje, į valstiečių partiją jis taip ir neįstojo.

REKLAMA

„Jis, matyt, pasijutęs šiek tiek ant bangos, apsvaigęs, kad galbūt bus galima sugrįžti į valdžią“, – tęsia apžvalgininkas. 

Esminis klausimas dabar – kokiais būdais Skvernelis su nauja komanda krausis politinį kapitalą būsimiems rinkimams.

„Arba naujas darinys visiškai, arba kitas darinys, ant kurio platformos bandai kažką statyti. Gali būti du svarstytini scenarijai“, – sako politologė Rima Urbonaitė.

Tiesa, naujai partijai ar judėjimui kurti reikia daug pinigų. Tačiau toks darinys gerokai sustiprėtų po trejų metų į Lietuvą grįžus eurokomisarui Virginijui Sinkevičiui. Kaip ir kiti jaunieji valstiečių politikai, jis kritikuoja Karbauskį už vienvaldystę ir niekas neabejoja, kad su Skvernelio komanda jam būtų pakeliui.

REKLAMA

„Yra ir toliau nuo Lietuvos Virginijus Sinkevičius, kuris, panašu, irgi būtų linkęs prie šios komandos šlietis. Jo reputacija pakankamai gera Lietuvoje, kaip politikas jis turi nemažai simpatikų“, – priduria R. Urbonaitė. 

Ekspertai mano, kad naujas politinis darinys valdančiuosius kritikuos ne taip aršiai kaip valstiečiai, tačiau didesnės paramos Šimonytės Vyriausybei irgi nesiūlys. Jei skyrybos išties įvyks, valstiečių frakcija sumažės maždaug trečdaliu, dabar joje 32 nariai. Gali būti, kad valstiečiai su darbiečiais dėl to neteks ir opozicijos lyderio posto – nebesukrapštys užtektinai narių. O Mišrios Seimo narių grupės gali išvis nelikti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų